نماد اعتماد و اعتبار در ایران
ارائه انواع راهکارهای مختلف برای هر محیطی
بی رقیب در کیفیت بی نظیر در اجرا

برای تعمیر جک درب پارکینگ باید چه مواردی را رعایت کنیم؟

در انجام تعمیرات درب اتوماتیک، حضور یک کارشناس یا متخصص ضروری است. به‌خصوص در عیب‌یابی و تعمیر جک درب پارکینگ حتما باید به یک کارشناس خبره مراجعه شود.

درب‌های اتوماتیک که به‌صورت هوشمند و الکترونیکی عمل می‌کنند، ممکن است خراب شده و افراد تصمیم بگیرند جهت شناسایی ایراد و تعمیر درب، خودشان اقدام نمایند. البته این نگرش در عیب‌یابی و تعمیر جک درب پارکینگ نادرست است. افراد ممکن است به علت ناآگاهی از راه‌حل‌های ابتدایی و ساختار جک درب، در عمل تعمیر دچار سردرگمی شوند و در نتیجه به سازوکار درب آسیب وارد کنند؛ بنابراین ما پیشنهاد می‌دهیم که برای عیب‌یابی و رفع مشکل جک درب پارکینگ با متخصص خبره تماس حاصل فرمایید تا با ارائه یک برنامه منظم، مشکل جک را حل نمایند. در این مقاله، ما قصد داریم به مواردی اعم از شناخت جک درب پارکینگ و قطعات آن، عیب‌یابی مشکلات و هزینه تعمیر جک درب نیز بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

برای آشنایی با دیگر محصولات از جمله درب اتوماتیک، درب پارکینگ، درب شیشه ای، کرکره برقی، راهبند و غیره کلیک کنید.

 

جک درب پارکینگ چیست؟

جک درب پارکینگ ابزاری است که برای باز و بسته‌شدن درب‌های ورودی ساختمان، حیاط و پارکینگ به کار برده می‌شود. عمل باز و بسته‌شدن جک درب پارکینگ تنها با فشردن دکمه ریموت انجام می‌گیرد و ایمنی و آسایش را نیز برای افراد فراهم می‌نماید. همین موارد فوق باعث شده است که قیمت خرید جک درب پارکینگ در طی سالیان اخیر در ایران افزایش پیدا کند. قیمت بالا منجر شده است که افراد به فکر تعمیر جک درب پارکینگ باشند تا خرید یک نوع تازه آن. با این ‌حال، در صورت خرابی جک درب پارکینگ، باید تمامی قطعات به‌صورت جداگانه باز شده و بررسی شوند. عمل عیب‌یابی و تعمیر جک درب پارکینگ نیاز به تخصص و مهارت کافی دارد که لازم است افراد با یک کارشناس یا متخصص در این حوزه مشورت کنند و راهنمایی بگیرند.

خرید انواع درب پارکینگ؛ قیمت درب پارکینگ برقی، ساده، فرفوژه، جنوبی و مدرن 1401

جک درب پارکینگ

مهمترین دلایل خرابی و تعمیر جک درب پارکینگ

جک درب پارکینگ به دلایل مختلفی می‌تواند دچار خرابی شود. قبل از آنکه با روش‌های تعمیر جک درب پارکینگ آشنا شوید، بهتر است دلایل عمده خرابی این جک‌ها را بشناسید. با دانستن عوامل خرابی جک درب پارکینگ، می‌توانید روش‌ها و اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار دهید و از آسیب‌های احتمالی جلوگیری کنید. البته عوامل خرابی به نوع جک نیز مرتبط است، اما در ادامه برخی از دلایل رایجی که مربوط به خرابی جک درب پاکینگ هستند را ذکر می‌کنیم.

خرید درب شیشه ای: قیمت درب شیشه ای ریلی، لولایی، اتوماتیک، فریم دار؛ پارکنیگ، مغازه، کشویی 1401

1. انتخاب جک نامناسب برای درب

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که منجر به خرابی جک درب پارکینگ می‌شود آن است که از ابتدا جک نامناسبی را برای درب خود انتخاب کرده‌اید. انواع مختلفی از درب پارکینگ وجود دارند که هر یک دارای ویژگی‌های خاص خود بوده و همین‌طور دارای وزن متفاوتی هستند. طبیعتا برای درب‌های سنگین‌تر باید از جک‌هایی استفاده شود که قدرت بیشتری دارند. اگر برای نصب درب پارکینگ به شرکت‌ها و افراد نامعتبر مراجعه کنید، احتمالش زیاد است که جک نامناسب و بی‌کیفیتی را به شما معرفی کنند.

2. نشت روغن اورینگ

یکی از دلایل دیگر خرابی زودهنگام جک درب اتوماتیک پارکنیگ، نشت روغن اورینگ است که به دلیل استفاده بیش از حد، و زیاد باز و بستن شدن درب رخ می‌دهد. حتما باید این مورد را به‌ صورت دوره‌ای چک کتید و به محض اینکه شاهد هر گونه نشتی روغن بودید، برای برطرف کردن مشکل اقدام نمایید. توجه داشته باشید که در بیشتر موارد، با سفت کردن پیچ‌ها می‌توان جلوی نشت روغن را گرفت.

3. سرما یا گرمای شدید هوا

از آنجایی که روغن تاثیر مهمی در کارکرد جک درب پارکینگ دارد، هر گونه تغییری در حالت فیزیکی روغن می‌تواند منجر به اختلال در عملکرد درب گردد. برای مثال با سرد شدن بیش از حد هوا، ممکن است روغن نیز کمی سفت‌تر از حالت عادی شود و این مسئله روی کار جک تاثیر می‌گذارد. در صورتی که تغییرات شدید آب و هوایی را مشاهده کردید، حتما نسبت به چک کردن روغن جک درب پارکینگ اقدام کنید.

خرید و قیمت راهبند اتوماتیک 1401

تعمیر جک درب پارکینگ

4. عدم تنظیم پیچ سرعت جک

در صورتی که درب پارکینگ شما به یکباره بسته می‌شود، احتمال دارد که پیچ تنظیم سرعت آن شل شده باشد. اگر نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشید، ممکن است آسیب جدی به جک یا سایر بخش‌های درب شما وارد شود. بنابراین اگر مشاهده کردید که درب پارکنیگ به یکباره و سریع بسته می‌شود، حتما پیچ تنظیم سرعت آن را چک کنید. اگر خودتان توانایی این کار را ندارید، حتما از یک متخصص بخواهید که بررسی را انجام دهد.

5. ایراد در برق درب پارکینگ

از دیگر مشکلاتی که می‌تواند منجر به خرابی جک درب پارکینگ شود، وجود نقص در برق ساختمان است. گاهی اوقات سوختن یک فیوز کوچک یا قطع شدن یک سیم ساده می‌تواند عملکرد جک را مختل کند. اگر این مشکل به‌وجود بیاید، ابتدا باید برق ساختمان را قطع کنید و سپس نسبت به رفع مشکل اقدام نمایید.

خرید و قیمت کرکره برقی اتوماتیک 1401

6. خراب شدن شفت یا پایه جک درب پارکینگ

وقتی یکی از بخش‌های جک به‌طور فیزیکی آسیب ببیند، طبیعتا کارکرد آن نیز با اختلال مواجه می‌شود. یکی از قسمت‌های جک که معمولا در معرض آسیب قرار دارد، شفت و بازوی آن است. اگر این بخش‌ها در اثر استفاده بیش از حد دچار استهلاک یا شکستگی شوند، باید از یک تعمیرکار معتبر بخواهید که نسبت به عوض کردن قطعات مربوطه اقدام کند. پایه جک نیز یکی از بخش‌هایی است که نقش پررنگی در عملکرد آن دارد و به تنظیم بودن آن کمک می‌کند. در هر صورت اگر با مشکلی در هر یک از بخش‌های جک درب پارکینگ مواجه شدید، حتما با یک فرد متخصص برای تعمیر جک تماس بگیرید.

7. وارد شدن ضربه به درب

گاهی اوقات با وارد شدن ضربه شدید به درب پارکینگ و از تنظیم خارج شدن آن، ممکن است عملکرد جک دچار اختلال شود. در صورتی که درب پارکینگ شما آسب دیده و جک هم به درستی کار نمی‌کند، اولین کاری که باید انجام دهید، تماس گرفتن یا یک تعمیرکار مجاز و مطمئن است.

مشکلات جک پارکینگ

عیب‌یابی مشکلات جک درب پارکینگ

شناخت درست قطعات جک درب پارکینگ، در عیب‌یابی مشکلات جک درب کمک بسزایی می‌کند. در این صورت شما قادر هستید که با نگاهی درست، برخی از مشکلات جک درب پارکینگ را شناسایی نمایید.

  • الف) اولین قدم برای تعمیر تخصصی جک درب پارکینگ، بررسی چراغ ریموت است. اگر چراغ ریموت خاموش باشد یا نور آن نسبت به گذشته کم‌رنگ‌تر شود، در این صورت باید با کمک یک تعمیرکار حرفه‌ای، ریموت یا باطری ریموت را تعمیر یا تعویض نمایید. گاهی اوقات ریموت سالم است اما دستگاه مرکزی صدایی جهت باز و بسته ‌شدن درب تولید نمی‌کند، در این مقطع باید فیوز و سیم‌های به کار برده شده در دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.
  • ب) بارزترین مشکل جک درب پارکینگ، بسته نشدن درب و باز شدن خودکار درب است. این ایراد می‌تواند از چشمی‌ها باشد ولی به طور معمول، متخصصان در این مورد تمام قطعات جک را باز می‌کنند تا عیب اصلی را شناسایی نمایند. تراز بودن چشمی، تمیز بودن چشمی و قرار گرفتن آن در مکانی نامناسب، می‌تواند روی عملکرد چشمی تاثیر بگذارد.
  • ج) دلیل دیگر جهت باز و بسته نشدن صحیح جک درب پارکینگ، به قطعی برق ساختمان یا برق ورودی مدار کنترل بازمی‌گردد. افراد باید در این زمان، برق ورودی را چک کنند. ممکن است برق به‌صورت سراسری از طرف شرکت برق قطع شده باشد. در غیر این صورت، باید فیوز مربوط به خروجی جک پارکینگ را بررسی نمایید که آیا برق ورودی دستگاه وصل است یا خیر. در این مقطع، ما پیشنهاد می‌کنیم که هرگز برق را خودتان وصل نکنید و این کار را به متخصصان بسپارید، زیرا جریان برق جک درب حدود 220 ولت است و در صورت غفلت، این ولتاژ زیاد به جسم شما آسیب وارد می‌کند و حتی منجر به مرگ می‌شود.
  • د) مشکلی دیگری که می‌تواند در عملکرد درست جک درب پارکینگ اختلال ایجاد نماید، عمل ‌نکردن درست موتور جک است. اگر موتور جک پارکینگ کار نمی‌کند، ممکن است ایراد از سیم‌کشی و قطع بودن سیم باشد. اگر موتور جک پارکینگ صدایی بلندی را تولید کند، بلبرینگ‌های آن نیاز به روغن‌کاری دارد و باید جای موتور درست قرار گیرد و پیچ بدنه هم محکم‌تر از گذشته شود. اگر موتور سالم است اما حرکتی نمی‌کند، مشکل از دررفتگی خلاص‌کن است. در این مرحله باید گیربکس یا محور خلاص‌کن بررسی گردد. در تعمیر تخصصی جک درب پارکینگ، حتماً از سالم بودن موتور جک اطمینان حاصل نمایید، در این صورت مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی نخواهید بود.

قیمت و خرید درب اتوماتیک شیشه ای، پارکینگ، مغازه 1401

قیمت جک درب پارکینگ

قیمت جک درب پارکینگ و هزینه تعمیر جک چگونه است؟

به علت نوسانات قیمت ارز و نرخ دلار، ارائه یک قیمت ثابت برای جک درب اتوماتیک پارکینگ به مشتری امکان‌ناپذیر است. با این‌ حال، می‌توان گفت که قیمت جک درب پارکینگ نو نسبتا بالا است و افراد ترجیح می‌دهند که به جای خرید، جک درب را تعمیر نمایند. هزینه تعمیر پس از بررسی ابتدایی جک درب پارکینگ توسط کارشناس، برآورد می‌شود. حتماً برای استعلام هزینه تعمیر جک درب پارکینگ با کارشناسان ما در شرکت البرز صنعت تماس حاصل فرمایید. آن‌ها با ارائه یک برنامه منظم و نوین، علاوه بر تعمیر جک درب پارکینگ، در تعمیر ریموت کنترل و مدار فرمان، تعمیر راهبند و گیت‌های اتوماتیک ورودی، نصب انواع کرکره‌های برقی و اتوماتیک و تعمیر درب‌های شیشه‌ای اتوماتیک به شما کمک خواهند کرد.

تعمیر جک درب پارکینگ در تهران توسط شرکت البرز صنعت مبنا

اگر جک درب پارکینگ شما با مشکل مواجه شده و نیازمند تعمیر یا تعویض است، می‌توانید از طریق شماره‌ تلفن 44053033-021 با متخصصان ما در شرکت البرز صنعت تماس حاصل فرمایید. ما در البرز صنعت تلاش می‌کنیم تا همواره بهترین قطعات را مورد استفاده قرار دهیم و بالاترین کیفیت را برای مشتریان خود تضمین کنیم.

جک درب پارکینگ یکی از قطعاتی است که احتمال خرابی آن وجود دارد. این قطعه به مرور زمان و در اثر استفاده مکرر، دچار استهلاک می‌شود و نیاز به تعمیر یا سرویس پیدا می‌کند. در برخی موارد هم لازم است که نسبت به تعویض جک درب پارکینگ اقدام کنیم. برای این منظور می‌توانید با کارشناسان شرکت البرز صنعت تماس حاصل فرمایید و ضمن دریافت راهنمایی و مشاوره لازم از آنها، از هزینه تعمیر جک درب پارکینگ خود به‌طور دقیق مطلع شوید. یکی از بزرگترین مزایای شرکت البزر صنعت آن است که همواره بهترین کیفیت را به همراه پایین‌ترین قیمت به مشتریان خود ارائه می‌دهد. اگر نیازمند خدماتی هستید که ما ارائه می‌کنیم، می‌توانید از طریق شماره‌ ذکر شده با ما در تماس باشید.

تعمیر جک درب پارکینگ

سوالات متداول درباره تعمیر جک درب پارکینگ

در این مقاله به نکاتی پیرامون تعمیر جک درب پارکینگ پرداختیم و موارد مختلف در این خصوص را بازگو کردیم. در ادامه برخی از سوالات متداول کاربران در همین زمینه را طرح کرده و به‌طور اجمالی به آنها پاسخ می‌دهیم:

برای نگهداری و سرویس جک درب پارکینگ چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

با رعایت کردن برخی نکات می‌توان مانع از خرابی زودهنگام جک درب پارکینگ شد. ما در این مقاله به برخی از همین نکات اشاره کرده‌ایم که برای مطالعه آنها می‌توانید به متن مراجعه کنید.

هزینه تعمیر جک درب پارکینگ چقدر است؟

هزینه تعمیر جک درب پارکینگ به عوامل متعددی وابسته است. نوع خرابی و قطعه‌ای که دچار آسیب شده می‌تواند هزینه تعمیر جک را تعیین کند. اگر جک درب پارکینگ شما دچار آسیب شده، می‌توانید از طریق شماره تلفن 44053033-021 با کارشناسان ما در شرکت البرز صنعت تماس بگیرید.

برای تعمیر جک درب اتوماتیک پارکینگ به کجا مراجعه کنیم؟

شرکت البرز صنعت به عنوان مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع سیستم‌های اتوماسیون خانگی، تجهیزات کنترل تردد، خانه‌های هوشمند و حفاظت پیرامونی، در زمینه تعمیر و سرویس انواع درب‌های اتوماتیک نیز فعالیت می‌‌کند. جهت تماس با ما از طریق شماره 44053033-021 اقدام فرمایید.

برای عیب یابی جک درب پارکینگ چه کار کنیم؟

در چند مرحله و به‌سادگی می‌توان به عیب یابی جک درب پارکینگ پرداخت. در متن این مقاله به‌طور کامل به روش عیب یابی جک درب پارکینگ اشاره کردیم که می‌توانید آن را مطالعه بفرمایید.

سخن پایانی

تعمیر جک درب پارکینگ کار افراد غیرمتخصص نیست. افراد برای اقدام به تعمیر جک، باید با کارشناسان و متخصصان این حوزه مشورت کنند. در واقع تعمیرکاران و متخصصین باید به مکان مورد نظر بیایند تا مشکل را شناسایی و حل کنند. آشنایی با قطعات جک درب اتوماتیک، کمک بسزایی در عیب‌یابی مشکلات جک درب پارکینگ می‌کند. با بررسی سالم بودن موتور و قطعی برق خارج از محدوده سازوکار درب، شما از پرداخت هزینه‌های اضافی معاف می‌شوید.

5/5 - (3 امتیاز)