نماد اعتماد و اعتبار در ایران
ارائه انواع راهکارهای مختلف برای هر محیطی
بی رقیب در کیفیت بی نظیر در اجرا

برای تعمیر جک درب پارکینگ باید چه مواردی را رعایت کنیم؟

در انجام تعمیرات درب اتوماتیک، حضور یک کارشناس یا متخصص ضروری است. به‌خصوص در عیب‌یابی و تعمیر جک درب پارکینگ حتما باید به یک کارشناس خبره مراجعه شود.

درب‌های اتوماتیک که به‌صورت هوشمند و الکترونیکی عمل می‌کنند، ممکن است خراب شده و افراد تصمیم بگیرند جهت شناسایی ایراد و تعمیر درب، خودشان اقدام نمایند. البته این نگرش در عیب‌یابی و تعمیر جک درب پارکینگ نادرست است. افراد ممکن است به علت ناآگاهی از راه‌حل‌های ابتدایی و ساختار جک درب، در عمل تعمیر دچار سردرگمی شوند و در نتیجه به سازوکار درب آسیب وارد کنند؛ بنابراین ما پیشنهاد می‌دهیم که برای عیب‌یابی و رفع مشکل جک درب پارکینگ با متخصص خبره تماس حاصل فرمایید تا با ارائه یک برنامه منظم، مشکل جک را حل نمایند. در این مقاله، ما قصد داریم به مواردی اعم از شناخت جک درب پارکینگ و قطعات آن، عیب‌یابی مشکلات و هزینه تعمیر جک درب نیز بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

جک درب پارکینگ چیست؟

جک درب پارکینگ ابزاری است که برای باز و بسته‌شدن درب‌های ورودی ساختمان، حیاط و پارکینگ به کار برده می‌شود. عمل باز و بسته‌شدن جک درب پارکینگ تنها با فشردن دکمه ریموت انجام می‌گیرد و ایمنی و آسایش را نیز برای افراد فراهم می‌نماید. همین موارد فوق باعث شده است که قیمت خرید جک درب پارکینگ در طی سالیان اخیر در ایران افزایش پیدا کند. قیمت بالا منجر شده است که افراد به فکر تعمیر جک درب پارکینگ باشند تا خرید یک نوع تازه آن. با این ‌حال، در صورت خرابی جک درب پارکینگ، باید تمامی قطعات به‌صورت جداگانه باز شده و بررسی شوند. عمل عیب‌یابی و تعمیر جک درب پارکینگ نیاز به تخصص و مهارت کافی دارد که لازم است افراد با یک کارشناس یا متخصص در این حوزه مشورت کنند و راهنمایی بگیرند.

خرید انواع درب پارکینگ؛ قیمت درب پارکینگ برقی، ساده، فرفوژه، جنوبی و مدرن 1401

جک درب پارکینگ

شناخت قطعات جک پارکینگ

افراد جهت عیب‌یابی و تعمیر جک درب پارکینگ، باید به‌خوبی قطعات جک درب را نیز بشناسند. قطعات جک درب پارکینگ شامل موارد زیر می‌شوند:

 • موتور
 • جک درب
 • لولا
 • قفل برقی
 • بازوی درب
 • سنسور چشمی الکترونیکی
 • باتری بک‌آپ
 • ریموت
 • خلاص کن

مشکلات جک پارکینگ

عیب‌یابی مشکلات جک درب پارکینگ

شناخت درست قطعات جک درب پارکینگ، در عیب‌یابی مشکلات جک درب کمک بسزایی می‌کند. در این صورت شما قادر هستید که با نگاهی درست، برخی از مشکلات جک درب پارکینگ را شناسایی نمایید.

 • الف) اولین قدم برای تعمیر تخصصی جک درب پارکینگ، بررسی چراغ ریموت است. اگر چراغ ریموت خاموش باشد یا نور آن نسبت به گذشته کم‌رنگ‌تر شود، در این صورت باید با کمک یک تعمیرکار حرفه‌ای، ریموت یا باطری ریموت را تعمیر یا تعویض نمایید. گاهی اوقات ریموت سالم است اما دستگاه مرکزی صدایی جهت باز و بسته ‌شدن درب تولید نمی‌کند، در این مقطع باید فیوز و سیم‌های به کار برده شده در دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.
 • ب) بارزترین مشکل جک درب پارکینگ، بسته نشدن درب و باز شدن خودکار درب است. این ایراد می‌تواند از چشمی‌ها باشد ولی به طور معمول، متخصصان در این مورد تمام قطعات جک را باز می‌کنند تا عیب اصلی را شناسایی نمایند. تراز بودن چشمی، تمیز بودن چشمی و قرار گرفتن آن در مکانی نامناسب، می‌تواند روی عملکرد چشمی تاثیر بگذارد.
 • ج) دلیل دیگر جهت باز و بسته نشدن صحیح جک درب پارکینگ، به قطعی برق ساختمان یا برق ورودی مدار کنترل بازمی‌گردد. افراد باید در این زمان، برق ورودی را چک کنند. ممکن است برق به‌صورت سراسری از طرف شرکت برق قطع شده باشد. در غیر این صورت، باید فیوز مربوط به خروجی جک پارکینگ را بررسی نمایید که آیا برق ورودی دستگاه وصل است یا خیر. در این مقطع، ما پیشنهاد می‌کنیم که هرگز برق را خودتان وصل نکنید و این کار را به متخصصان بسپارید، زیرا جریان برق جک درب حدود 220 ولت است و در صورت غفلت، این ولتاژ زیاد به جسم شما آسیب وارد می‌کند و حتی منجر به مرگ می‌شود.
 • د) مشکلی دیگری که می‌تواند در عملکرد درست جک درب پارکینگ اختلال ایجاد نماید، عمل ‌نکردن درست موتور جک است. اگر موتور جک پارکینگ کار نمی‌کند، ممکن است ایراد از سیم‌کشی و قطع بودن سیم باشد. اگر موتور جک پارکینگ صدایی بلندی را تولید کند، بلبرینگ‌های آن نیاز به روغن‌کاری دارد و باید جای موتور درست قرار گیرد و پیچ بدنه هم محکم‌تر از گذشته شود. اگر موتور سالم است اما حرکتی نمی‌کند، مشکل از دررفتگی خلاص‌کن است. در این مرحله باید گیربکس یا محور خلاص‌کن بررسی گردد. در تعمیر تخصصی جک درب پارکینگ، حتماً از سالم بودن موتور جک اطمینان حاصل نمایید، در این صورت مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی نخواهید بود.

قیمت جک درب پارکینگ

قیمت جک درب پارکینگ و هزینه تعمیر جک چگونه است؟

به علت نوسانات قیمت ارز و نرخ دلار، ارائه یک قیمت ثابت برای جک درب اتوماتیک پارکینگ به مشتری امکان‌ناپذیر است. با این‌ حال، می‌توان گفت که قیمت جک درب پارکینگ نو نسبتا بالا است و افراد ترجیح می‌دهند که به جای خرید، جک درب را تعمیر نمایند. هزینه تعمیر پس از بررسی ابتدایی جک درب پارکینگ توسط کارشناس، برآورد می‌شود. حتماً برای استعلام هزینه تعمیر جک درب پارکینگ با کارشناسان ما در شرکت خدماتی البرز صنعت تماس حاصل فرمایید. آن‌ها با ارائه یک برنامه منظم و نوین، علاوه بر تعمیر جک درب پارکینگ، در تعمیر ریموت کنترل و مدار فرمان، تعمیر راهبند و گیت‌های اتوماتیک ورودی، نصب انواع کرکره‌های برقی و اتوماتیک و تعمیر درب‌های شیشه‌ای اتوماتیک به شما کمک خواهند کرد.

سخن پایانی

تعمیر جک درب اتوماتیک پارکینگ کار افراد غیرمتخصص نیست. افراد برای اقدام به تعمیر جک، باید با کارشناسان و متخصصان این حوزه مشورت کنند. در واقع تعمیرکاران و متخصصین باید به مکان مورد نظر بیایند تا مشکل را شناسایی و حل کنند. آشنایی با قطعات جک درب اتوماتیک، کمک بسزایی در عیب‌یابی مشکلات جک درب پارکینگ می‌کند. با بررسی سالم بودن موتور و قطعی برق خارج از محدوده سازوکار درب، شما از پرداخت هزینه‌های اضافی معاف می‌شوید.

5/5 - (1 امتیاز)