نماد اعتماد و اعتبار در ایران
ارائه انواع راهکارهای مختلف برای هر محیطی
بی رقیب در کیفیت بی نظیر در اجرا

تفاوت سنسورهای PIR و Microwave

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده اشد که تفاوت سنسورهای PIR و Microwave در چیست ؟ حسگرهای اینفرارد یا PIR همانطور که از نامشان برداشت می شود از نوع Passive یا غیر فعال هستند و این یعنی  تغیرات میزان امواج زمینه ای اینفرارد را در نظر می گیرند.

اما حسگرهای تشخیص حرکت از نوع میکروویو با ارسال امواج صوتی به صورت مداوم و اندازه گیری زمان بازگشت امواح متوجه تغییرات در صحنه خواهد شد. تغییرات در زمان بازگشت امواج به سنسور نشان دهنده تغییر بوده و باعث فعال شدن هشدار امنیتی خواهد شد.

 

انواع سنسورهای تشخیص حرکت

حسگرهای تشخیص حرکت امواج میکرو منابع تولید انرژی و حرارت را تشخیص می دهند و در محیط های بسیار گرم یا سیستم های گرمایش مرکزی دچار مشکل نخواهند شد. حسگرهای تشخیص حرکت امواج میکرو ایراداتی هم دارد. امواج میکرو نفوذ بیشتری در دیوارها خواهند داشت که باعث می شود سنسور حرکات نرمال و ناخواسته ما را هم تشخیص دهد. البته امواج میکرو ویو نمی توانند به آهن نفوذ نماید و لوازم بزرگ فلزی در جلوی حسگرها می توانند به عنوان سدی برای ایجاد فضای کور بحساب می آیند. بعلاوه سنسورهای تشخیصی بر مبنای امواج میکرو از تکنولوژی باند K بجای باند امواج X استفاده می کنند که کمتر ممکن است که از دیوارها عبور نماید و خطای کمتری هم در تشخیص رخ خواهد  داد.