نماد اعتماد و اعتبار در ایران
ارائه انواع راهکارهای مختلف برای هر محیطی
بی رقیب در کیفیت بی نظیر در اجرا

دلایل رایج برای خرابی درب اتوماتیک شیشه‌ای، پارکینگ و …

با فراگیر شدن استفاده از درب‌های اتوماتیک به عنوان ورودی آپارتمان‌ها و فروشگاه‌ها، نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد نحوه نگهداری و عوامل خرابی درب اتوماتیک احساس می‌شود. برای آشنایی با دیگر محصولات از جمله درب اتوماتیک، درب پارکینگ، درب شیشه ای، کرکره برقی، راهبند و غیره کلیک کنید.

سیستم‌های درب اتوماتیک برای جابجایی ایمن و بدون وقفه در رفت و آمدهای روزانه به ساختمان طراحی شده‌اند. آنها نه‌تنها دسترسی ایمن و قابل کنترل به هر ساختمانی را فراهم می‌کنند، بلکه باعث بهبود رفت و آمد روزانه افرادی می‌شوند که از آنها استفاده می‌نمایند. علاوه بر این، از نظر کارکرد  برای همه افراد به ویژه برای افرادی که دچار معلولیت‌های موقت یا دائمی هستند، خوشایند و ایمن خواهند بود. همچنین از نظر زیبایی شناختی نیز بر روی تجربه کاربر از عبور و مرور تاثیرگذار هستند و ظاهری مدرن به ساختمان می‌دهند.

اگر شما هم قصد دارید از مزایای گفته شده در ساختمان خود سود ببرید، می‌توانید از بین انواع متنوع درب‌های اتوماتیک ارائه شده توسط شرکت البرز صنعت، اعم از درب‌های لولایی، ریلی، زیرسقفی، شیشه‌ای، صنعتی و کرکره‌ای، بهترین انتخاب را داشته باشید. اگر کارکرد ساده و سریع مد نظر شماست نگاهی به درب‌های کرکره‌ای بیندازید، اما اگر علاوه بر کارکرد و سادگی استفاده، زیبایی را مد نظر دارید، درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای کشویی می‌توانند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشند. شرکت البرز صنعت همچنین ارائه دهنده خدمات تعمیر و سرویس نیز هست و در صورت خرابی درب اتوماتیک خود می‌توانید با سرویس‌کاران این شرکت تماس بگیرید تا در اسرع وقت و با هزینه مناسب خرابی درب اتوماتیک خود را برطرف کنید. اما اگر می‌خواهید با برخی ترفندها برای مراقبت هر چه بیشتر و راه‌های پیشگیری از خرابی درب اتوماتیک ساختمان خود آشنا شوید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

خرابی درب اتوماتیک

رایج‌ترین خرابی های درب اتوماتیک کدامند؟

درب‌های اتوماتیک انواع مختلفی دارند و اغلب در ساختمان‌های تجاری استفاده می‌شوند. این درب‌ها از سیستم‌های مکانیکی برای باز یا بسته شدن خودکار استفاده می‌کنند. انواع مختلفی از مکانیزم‌ها وجود دارند که از کار افتادن و یا درست کار نکردن آن‌ها ممکن است موجب خرابی درب اتوماتیک شود. شاید بخواهید بدانید که چگونه باید با این مشکلات کنار بیایید. دلایل خرابی درب اتوماتیک که در زیرآمده‌اند برخی از مواردی هستند که ممکن است با آنها روبرو شوید و خوب است بدانید که چگونه آنها را برطرف سازید:

1. درهای یک طرفه و مشکلات محرک‌هایی که آنها را می‌بندند

یکی از متداول ترین انواع درب اتوماتیک که در ساختمان‌های تجاری استفاده می‌شوند، درب‌های یک طرفه هستند. این نوع درب‌ها به جلوگیری از اتلاف انرژی در مناطق پرتردد و ایجاد امنیت در رفت و آمد مخصوصا در مشاغل سنگین کمک می‌کنند. آنها به طور معمول از یک محرک یا فنر استفاده می‌کنند که باعث می‌شود در صورت باز ماندن ناخواسته، درب به طور خودکار بسته شود. بعضی اوقات، فرسوده شدن این محرک‌ها از عوامل خرابی درب اتوماتیک است و باید جایگزین شوند. چرب نگه داشتن فنرها و محرک‌های درب اتوماتیک به جلوگیری از این نوع مشکلات کمک می‌کند.

2. خرابی سنسورهای حرکتی که باعث از کار افتادگی درب‌های اتوماتیک می‌شود

برخی از درب‌های اتوماتیک تجاری از سنسورهای حرکتی برای باز شدن هنگام حرکت شخص در محدوده معین، استفاده می‌کنند. این سنسورهای حرکتی می‌توانند فرسوده و کثیف شوند و درب را از کار بیندازند. تمیز کردن سنسورها به جلوگیری از این مشکلات کمک می‌کند. اگر تمیز کردن سنسورها مشکل خرابی درب اتوماتیک شما را برطرف نکرد، احتمالاً باید تعویض شوند یا ممکن است مشکلات دیگری وجود داشته باشد که یک سرویس‌کار متخصص باید آن‌ها را تشخیص دهد.

3. فرسوده بودن موتورها که باعث می‌شود درب‌ها به آرامی باز شوند یا اصلاً باز نشوند

در اثر گذر زمان، موتورهای به کار رفته در درب‌های اتوماتیک می‌توانند فرسوده شوند. گاهی اوقات، موتورهای فرسوده ممکن است باعث شوند که درب‌ها به آرامی باز شوند که این کند بودن باز شدن درب‌ها می‌تواند خطر‌آفرین باشد. همچنین ممکن است موتور به طور کامل خراب باشد که در هر دو مورد، برای اطمینان از عملکرد صحیح درب‌ها چاره‌ای جز تعویض کامل موتورها وجود ندارد.

4. فرسوده بودن زنجیر، تسمه و ریل‌ها می‌تواند موجب خرابی درب اتوماتیک شود

قسمت‌های دیگری از درب‌های اتوماتیک نیز وجود دارند که می‌توانند فرسوده شوند؛ مانند زنجیر، تسمه، قرقره و شیارها. در چنین مواردی، یکی از روش‌های تعمیر درب اتوماتیک بررسی دقیق این قطعات است تا مطمئن شوید که نیازی به تعویض ندارند. برای جلوگیری از فرسودگی این قطعات و خرابی‌هایی که منجر به تعمیرات بیشتر می‌شوند، اطمینان حاصل کنید که قطعات درب اتوماتیک را مرتباً چرب نمایید.

این‌ها برخی از دلایل رایجی بودند که ممکن است درب اتوماتیک ساختمان شما را با مشکل روبرو کند. اگر در زمینه تعمیرات و نگهداری به کمک نیاز دارید، در ساعات کاری با سامانه سرویس و تعمیر درب اتوماتیک البرز صنعت تماس بگیرید.

خرابی درب اتوماتیک

مهمترین دلایل خرابی درب اتوماتیک و راه‌حل‌هایی برای تعمیر و عیب‌یابی درب اتوماتیک

در این بخش، در مورد خرابی‌های درب اتوماتیک، که عمدتا توسط عوامل خارجی ایجاد می‌شوند بحث خواهیم کرد. اگر سیستم باز و بسته کردن درب، به دلیل سوء عملکرد قطعات دچار مشکل شده است می‌توان از پشتیبانی فروشنده یا سرویس‌کار حرفه‌ای برای رفع خرابی درب اتوماتیک کمک گرفت، اما اگر این سوء عملکرد جزئی باشد، می‌توانیم خودمان کار عیب‌یابی درب اتوماتیک را انجام دهیم.

حالت اول: درب اتوماتیک کشویی حرکت نمی‌کند.

 • اطمینان حاصل کنید که برق درب اتوماتیک وصل است.
 • آیا لبه‌های پنل درب، زمین را خراشیده‌اند؟ اگر پنل درب به طور نامناسب ثابت شود، مقاومت بیشتری در هنگام شروع حرکت وجود دارد، کنترل کننده درب اتوماتیک نیروی غیرعادی را به عنوان خطا در نظر می‌گیرد و برای محافظت از خود به طور خودکار متوقف می‌شود.
 • آیا چرخ‌ها از ریل خارج شده‌اند؟ اطمینان حاصل کنید که چرخ‌ها در جای مناسب خود و به طور مستقیم و در یک راستا قرار دارند.

حالت دوم:  درب اتوماتیک به صورت مکرر باز و بسته می‌شود.

 • ممکن است اشیا متحرکی وجود داشته باشند که به محدوده سنسور درب اتوماتیک وارد می‌شوند. به عنوان مثال عابران پیاده، وسایل نقلیه، تکان دادن پرچم‌ها یا حتی سایه‌های درخت‌ها که ممکن است مزاحم سنسور شوند. اجسام متحرک را از ورود به محدوده تشخیص سنسور دور نگه دارید یا حساسیت سنسور را کاهش دهید.
 • زاویه قطعه تشخیص دهنده در حسگر به درستی تنظیم نشده است. در درب‌های اتوماتیک یک تشخیص دهنده در حسگرتعبیه شده است که زاویه آن قابل تغییر است. اگر زاویه بیش از حد به سمت پایین تنظیم شود، محدوده تشخیص سنسور و مسیر کشویی درب با هم تداخل پیدا می‌کنند و در نتیجه پس از بسته شدن درب، دوباره یک فرمان باز کردن صادر می‌شود و در نتیجه درب مکررا باز و بسته می‌شود. می‌توانید درپوش سنسور را باز کنید و زاویه قطعه تشخیص دهنده را کمی به سمت بالا بچرخانید.
 • در هنگام حرکت درب، پوشش خارجی درب بازکن اتوماتیک دچار لرزش خفیف می‌شود. در این حالت ، سنسور و پوشش خارجی روی آن ممکن است همراه با هم هنگام باز و بسته شدن درب، به حرکت درآیند. قسمت سنسور درب را در جای خود محکم کنید و یا از سنسورهای تک جهته استفاده نمایید.

حالت سوم: سر و صدای غیر عادی هنگام حرکت کشویی درب (بیشتر در درب‌های اتوماتیک کارکرده مشاهده می‌شود.)

 • ریل و چرخ‌ها به دلیل کار کردن طولانی مدت ساییده شده‌اند. اگر ساییدگی خفیف است، سعی کنید ریل و چرخ‌ها را تمیز کنید و کمی روغن روان‌کاری روی بلبرینگ بزنید. روغن را روی ریل، تسمه و چرخ‌های پلاستیکی قرار ندهید چرا که موجب می‌شود گرد و غبار بیشتری ‌روی آن‌ها جمع شود و حتی سایش بدتر هم می‌شود. اگر سایش جدی است، برای جایگزینی آن، با ارائه دهنده خدمات درب اتوماتیک تماس بگیرید.
 • پیچ و مهره های برخی سخت افزارها شل است. آنها را دوباره محکم کنید.
 • سر و صدا به دلیل تماس ناخواسته و خراش بین صفحه متحرک و صفحه ثابت ایجاد شده است. یک سرویس‌کار باید چارچوب درب را تنظیم کند.
 • به دلیل ساخت و ساز نامناسب، تیرچه و سقف فوقانی دارای ارتعاشات آزاردهنده هستند. از یک متخصص کمک بخواهید.

حالت چهارم: پنل‌های درب کشویی آهسته عمل می‌کنند.

 • دامنه تشخیص سنسور بسیار کم است یا حساسیت سنسور پایین‌تر از حد لازم است. زاویه تشخیص‌دهنده سنسور را تنظیم کرده و میزان حساسیت سنسور را افزایش دهید.
 • گرد و غبار داخل حسگر زیاد است. درپوش سنسور را باز کرده و آن را با دمیدن هوا پاک کنید.
 • پنل درب بیش از حد سنگین است و موجب ایجاد فشار روی موتور و خرابی درب اتوماتیک می‌شود. با ارائه دهنده خدمات حرفه‌ای درب اتوماتیک تماس بگیرید.
بسته نشدن درب پارکینگ

دلایل عمده بسته نشدن درب پارکینگ

اگر با مشکل خرابی درب پارکینگ روبه‌رو شده‌اید قبل از تماس با تعمیرکار، می‌توانید خودتان چند اشکال احتمالی را چک و برطرف کنید:

 1. خرابی حسگرهای حرکتی
 2. 2.      قرار گرفتن گرد و غبار و یا اشیای خارجی در مسیر حرکت درب بر روی ریل
 3. بررسی مکانیزم باز کننده درب که یک تکه طناب کوچک از آن آویزان است
 4. خرابی دستگاه کنترل از راه دور
 5. سعی کنید درب را به صورت دستی ببندید

سخن پایانی

درب‌های اتوماتیک موجب سهولت عبور و مرور اشخاص و وسایل نقلیه در منازل، ادارات، فروشگاه‌ها و دیگر ساختمان‌ها می‌شوند. این وسائل به صورت 24 ساعته و به طور مداوم در حال باز و بسته شدن و کار کردن هستند و به همین دلیل خرابی درب اتوماتیک ساختمان‌ها یکی از مشکلات شایع کاربران است. شرکت البرز صنعت با پاسخ‌گویی و اعزام سرویس‌کار در اسرع وقت، تعمیر و سرویس درب اتوماتیک شما را با مناسب‌ترین قیمت انجام می‌دهد.

مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع سیستم های اتوماسیون خانگی، تجهیزات کنترل تردد، خانه های هوشمند وحفاظت پیرامونی.

برای کسب اطلاعت بیش تر از مشاوران و کارشناسان رایگان ما استفاده کنید.

تلفن تماس : 44053033-021

5/5 - (1 امتیاز)