نماد اعتماد و اعتبار در ایران
ارائه انواع راهکارهای مختلف برای هر محیطی
بی رقیب در کیفیت بی نظیر در اجرا

درب شیشه ای اتوماتیک+نحوه عملکرد

درب شیشه ای اتوماتیک

در این مقاله تلاش میکنیم به ساده ترین شیوه ممکن طرز کار یک درب شیشه ای اتوماتیک را شرح دهیم .

درب های کشویی اتوماتیک


از طریق یک ظاهر طراحی زیبا و پیکربندی های سازگار ، سیستم های درب شیشه ای کشویی اتوماتیک تجاری  یک ورودی خوشایند و کاربردی برای هر مشاغل ایجاد می کنند. از راه حل های جذاب درب کشویی بدون لمس  که باعث راحتی و اطمینان بیشتر ورودی های مرکز شما می شوند ، انتخاب کنید.

image 65

درب های کشویی اتوماتیک
درهای کشویی بازشویی واکنشی را در حداقل اندازه آستانه فراهم می کنند و آنها را برای کاربردهایی که عمق جلو و فضای اصلی در مناطق شلوغ مورد توجه قرار می گیرد ، ایده آل می کند.

سبک ظریف و استقبال از آنها باعث محبوبیت آنها در نمای شیشه و همچنین نصب سطح معمولی بر روی سازه های جامد می شود ، دامنه دورماکابا برای طیف گسترده ای از برنامه ها که راحتی دسترسی عابر پیاده در آنها مهم است ، ایمن ، ایمن ، انعطاف پذیر و قابل اطمینان است.

حوزه های استفاده از درب شیشه ای اتوماتیک

1- منازل مسکونی
2- ساختمانهای تجاری / مراکز خرید.
3- نمایشگاه ها
4- بیمارستانها / هتلها.

درباره درب شیشه ای اتوماتیک

با کمک فناوری و نه جادویی ، باز و بسته می شوند. درب های اتوماتیک با کمک سنسورها کار می کنند. حسگرها دقیقاً همان کاری را انجام می دهند که به نظر می رسد مانند آنچه انجام می دهند: سنسورها انواع مختلفی دارند. بیشتر آنها صدا ، نور ، فشار یا حرکت را حس می کنند.

به عنوان مثال ، بعضی از درب شیشه ای اتوماتیک وقتی توسط حسگرهایی که فشار را تحریک می کنند ، تحریک می شوند. این سنسورهای فشار ممکن است در یک تشک لاستیکی جلوی درب مبدل شوند. وقتی روی تشک می روید سنسورها سیگنالی را به درهای اتوماتیک می فرستند. اینگونه می دانند که باز شوند.

سایر دربهای اتوماتیک با حسگرهای نوری یا حرکتی کار می کنند. این سنسورها ممکن است بالای مجموعه ای از درب های اتوماتیک نصب شوند. همچنین ممکن است روی قاب درب ساخته شده باشند. وقتی این حسگرهای نوری یا حرکتی حرکت را در نزدیکی احساس می کنند ، باعث باز شدن درب های اتوماتیک و سپس بسته شدن آنها می شوند. به محض نزدیک شدن کافی برای فعال کردن سنسورها ، آنها باز می شوند.

image 66

درب های اتوماتیک اهداف مفیدی دارند ، به همین دلیل می توانید آنها را در مکانهای مختلف پیدا کنید. از سوپرمارکت ها گرفته تا فرودگاه ها و دیگر ساختمان های بزرگ ، درب های اتوماتیک ورود و خروج افراد را از ساختمان راحت می کند. به ویژه برای افرادی که دارای معلولیت هستند بسیار مفید است.

درب اتوماتیک اتوماتیک مشابه درهای گردان به صرفه جویی در مصرف انرژی نیز بسیار کمک می کنند. آنها مدت زمان باز بودن درها را کمتر می کنند ، که به ساختمان کمک می کند تا درجه حرارت خود را حفظ کند. و مطمئناً ، وقت آن است که به سمت ماشین بروید ، آنها بسیار مفید و قابل استفاده هستند!

درب های کشویی اتوماتیک چگونه کار می کنند؟

سنسور نوری
درب شیشه ای کشویی اتوماتیک از سنسورهای نوری یا تشخیص حرکت برای فعال کردن عملکرد باز و بسته شدن موتور استفاده می کنند. این سنسورها بر روی درب اتوماتیک سوار می شوند یا از بالا یا پهلو در قاب درب قرار می گیرند. این سنسورها از تکنولوژی مادون قرمز یا مایکروویو برای مشاهده حرکت استفاده می کنند و اغلب در تنظیمات تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند تا دسترسی آسان به افراد دارای جسم و افراد معلول را برای کارآیی و ایمنی امکان پذیر کند.

مکانیسم حرکتی
سنسور نوری یا حرکتی به یک قطار درایو اصلی الکتریکی متصل شده است که مکانیزم کلاچ متصل به درایو کمکی یا چرخ دنده و صفحه یا درهای درب را کنترل می کند. درایو کمکی و درها توسط کمربندها یا کابلهای داخلی متصل می شوند – معمولاً از لاستیک ساخته می شوند – که حرکت باز و بسته شدن درها را انجام می دهند.

آهنگ ها و غلتک ها
بسته به سبک درب یا کاربرد ، درب های اتوماتیک از چند طریق می توانند آویزان یا نصب شوند. بعضی از آنها از بالای سر ردیف شده اند (در مورد درهای کاملاً شیشه ای بدون قاب) و با صفحه کف وصل نمی شوند اما هنگام کار از روی آن چربی می زنند. آنها را می توان در یک طرف با غلتک ها و مسیرهایی که با سطح کف ارتباط دارند نصب کرد – در مورد درب منفرد کشویی. یا می توان آنها را در یک قاب فلزی با اتصالات ، مسیرها و غلتک ها روی هر دو سطح بالای سر و کف نصب کرد.

توضیحات عملکردی:

درب اتوماتیک شیشه ای یا ماشین الکترو مکانیک بشمار میرود که به کمک نیروی الکتریکی و مکانیکی بور فیزیکی کاری را انجام میدهد .

در واقع تشخیص فرد توسط حسگر یا چشم الکتریکی، نقطه‌ی شروع عملکرد درب اتوماتیک است و پس‌ از آن درب متناسب با وضعیتی که دارد عکس العمل نشان میدهد .
حسگر یا چشم درب شیشه ای اتوماتیک به یک مدار الکترونیکی بنام کنترل برد متصل می‌شوند که پردازنده عملیات متناسب با تنطیمات اولیه است.
فرمان از طریق کنترل برد به الکترو موتور ارسال شده و به کمک گیربکس مخصوص نیرو به تسمه های کشنده درب اعمال میشود .
تسمه های کشنده که به کمک قلاب های ویژه به چرخ های هادی و لنگه درب های متحرک متصل میباشند حرکت را ایجاد میکنند .

چشم درب اتوماتیک در تنوع اولترا سونیک و مادون قرمز تولید میشود که اگرجه هر دو آنها امروزه کاربرد دارد ولی مودل اولتراسونگ یک دست اورد جدیتر میباشد که خطا های مدل مادون قرمز را رفع کرده است و البته موجب افزایش قیمت درب اتوماتیک مجهز به این تکنولوژی شده است .

image 67

کنترل برد یا مدار فرمان با توجه به آنکه صرفاً شاید یک مدار ساده کنترلی بنظر آید ولی اصلی ترین نقش را در کیفیت درب اتوماتیک ایفا میکن ، این مدار در ابتدای نصب پارامتر هایی همچوت سرعت ، قدرت ، شتاب اولیه ، چریان مصرفی موتور ، نوع فرمان ، مدت زمان باز ماندن و …. را ذخیره کرده و در هر عملکرد چندین پارامتر را جهت صحت عملیات کنترل میکند و خطا های احتمالی سیستم را یا اعلام کرده و یا بطور اتوماتیک مرتفع میسازد .

image 68

موتور درب شیشه ای که قلب دستگاه بشمار میرود قدرت لازم را برای جابجایی درب ها اعمال میکند ، این قطعه نقش بسیار مهمی در کیفیت و طول عمر درب اتوماتیک ایفا میکند ، از این رو از موتور های 24 ولت جریان ثابت استفاده میشود که به دلیل کاهش اتلاف انرژی راندمان بالا تری نسبت به موتور های 230 ولت داشته و در تردد بالا به خوبی عمل میکنند.

درب شیشه ای

این روزها درب شیشه ای اتوماتیک بسیار راحت و کاملاً امن تولید می‌شوند و همواره تولیدکنندگان در بخش‌های تحقیق و توسعه‌ی خود، به دنبال راه‌هایی هستند که آن را زیباتر و درعین‌ حال کارآمدتر کنند.
ممکن است در آینده‌ای بسیار نزدیک، شاهد تولید درب اتوماتیک با قابلیت‌ها و سطح هوشمندی بالاتری باشیم و درب‌های امروزی به نظرمان ساده و معمولی به نظر برسند.

ابتدایی ترین چیزی که بازدیدکنندگان و مشتریان شما را وارد دفتر کار یا فروشگاه شما می کند درب شیشه ای اتوماتیک هستند. در بسیاری از فضاهای تجاری برای ایجاد یک نگرش و اثر مثبت در مشتریان ، درب شیشه ای اتوماتیک را در ورودی نصب کنند.

درب های شیشه ای اتوماتیک به دلیل مزایای متعددی که دارند ، محبوب هستند. آنها نه تنها راحتی را فراهم می کنند ، بلکه جلوه ای مدرن به ساختمان شما می بخشند.

اگر در مجتمع تجاری خود درب شیشه ای اتوماتیک نصب نکرده اید ، در اینجا 5 دلیل وجود دارد که باید در تصمیم خود تجدید نظر کنید.

دلایل استفاده از درب شیشه ای اتوماتیک:

راحتی
دربی را که به طور خودکار باز می شود مشکل باز نمودن دستی درب سنگین را حل می کند. این یک ورودی بدون دردسر برای مشتریان با سن بالا و معلول شما و افرادی که چمدان سنگین یا کودکان را حمل می کنند به وجود می آورد.

جریان ترافیک آسان
در اوقات شلوغی در یک فروشگاه خرده فروشی یا مرکز خرید ، مشتریان قادر هستند برای عبور یکدیگر از درب های دستی یا چرخان باعث شلوغی می گردد. درب شیشه ای اتوماتیک گزینه ای عالی برای کنترل جریان ترافیک عابر پیاده و کاهش ازدحام است. با ایجاد یک پیاده روی آسان از طریق راه ورود و خروج ، ترافیک را آزاد نگه می دارد.

ایمنی
بسیاری از شرکت ها درب شیشه ای سفارشی تولید می کنند که به خوبی مجهز به ایمنمی باشند. این ویژگی ها شامل سنسورها ، تایمرها و کنترل از راه دور بی سیم است که به شما این امکان می دهد درب را بدون حضور فیزیکی قفل نمایید. آنها خیال شما را راحت می کنند که دفتر یا شغل شما در امان می باشد.

ذخیره انرژی
درب شیشه ای اتوماتیک و دیگر درب های اتوماتیک از بسیاری جهات به طور اثربخش در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند و هزینه های گرمایش و سرمایش را به حداقل می رشاند. درب ها فقط وقتی کسی وارد می شود باز می شود و بعد از عبور و گذشتن شخص بسته می شود. احتمال باز ماندن درب ها و هدر رفتن تهویه هوا یا گرمایش ساختمان را از بین می برد. درب ها هر بار کاملاً بسته می شوند و از خروج گرما و هوای خنک ممانعت می کنند.

درک بهتر در بین مشتریان
جدا از راحتی ، ایمنی و بهره وری انرژی ، درب های اتوماتیک شیشه ای تصویر بهتری نیز برای کسب و کار شما فراهم می کنند. این درها این تصور را ایجاد می کنند که شما به مشتریان خود اهمیت می دهید و خدمات عالی به مشتری ارائه می دهند.

درهای اتوماتیک شیشه ای از بسیاری جنبه ها سودمند هستند. مهمترین مزیت آنها این است که استقبال مثبتی از مشتریان شما می کنند. با نصب یک درب شیشه ای اتوماتیک در دفتر کار یا سایر فضاهای تجاری ، “آزمون ورودی” را قبول کنید.

شرکت البرز صنعت مبنا به‌عنوان نماینده انحصاری کمپنی های BFT  ,  BLANCO در ایران ، یکی از پیشتازان صنعت اتوماسیون می‌باشد .
این مجموعه با شبکه بزرگ شعب و نمایندگی های خود در سراسر کشور ، مشاوره صادقانه و ارائه خدمات تخصصی و پشتیبانی فنی از درب های اتوماتیک را تعهد اخلاقی خود قرار داده است .

شرکت البرز صنعت پیشرو در خدمات اتوماسیون 
قبل از خرید درب اتوماتیک ، از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید .
تلفن تماس : 44053033-021  


برای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)