نماد اعتماد و اعتبار در ایران
ارائه انواع راهکارهای مختلف برای هر محیطی
بی رقیب در کیفیت بی نظیر در اجرا

دوربین IP

دوربین IP

دوربین IP

دوربین IP تحت شبکه نوعی از دوربین است که معمولاً برای سامانه‌های حفاظتی و نظارت تصویری به کار برده میشود و برخلاف دوربین‌های مداربسته آنالوگ از پروتکل‌های شبکه برای ارسال اطلاعات به کار میبرد.

دوربین مداربسته شبکه در واقع نوعی کامپیوتر کوچک نیز به حساب می آید. این دوربین‌ها پس از دریافت اطلاعات تصاویر از حسگر آن‌ها را به اطلاعات دیجیتال تبدیل کرده و مطابق قوانین شبکه به شبکه می فرستند. وجود قسمت‌های تبدیل‌کننده در این دوربین‌ها باعث افزایش پیچیدگی و هزینه‌های آن‌ها شده‌است.

برای آشنایی با دیگر محصولات از جمله درب اتوماتیک، درب پارکینگ، درب شیشه ای، کرکره برقی، راهبند و غیره کلیک کنید.

هنگام خرید یک دوربین IP چه باید کرد؟

نیازی به گفتن نیست ، دوربین های امنیتی با گذشت زمان بیشتر و بیشتر به سوی IP که دارای مزایای مختلفی است ،حرکت می کنند. قبل از خرید دوربین دیجیتال بایدچندین مورد را در نظر بگیریم تا استفاده بهتری از آن کنیم.

مزایای دوربین IP چند برابر دوربین های عادی است در ابتدا داشتن ویدئو دیجیتال فیلمبرداری را آسان‌تر می‌کند . همچنین شما قادر به مشاهده فیلم و دریافت هشدار در دستگاه های تلفن همراه هستید همچنین ضبط در آنها با رزولوشن های بالاتری نسبت به دوربین‌های آنالوگ سنتی است . هزینه سیستم معمولاً پایین‌تر است و می‌توانند با شبکه‌های اتوماسیون خانگی و سایر دستگاه ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این با استفاده از سوئیچ POE  آنها می توانند داده را ارسال کنند و برق را از طریق یک سیم دریافت کنند و به این ترتیب نصب آنها ساده تر است قبل از خرید مهم است که نوع دوربین IP را انتخاب کنید انواع موجود آن وجود دارد.

دوربین IP مدل Box

این دوربین ها مفید هستند زیرا آنها ظاهراً آنها در صورتی که در شکل سنتی خود بماند باعث ارعاب خلافکاران می‌شود و آنها از وجود دوربین آگاه می شوند این دوربین ها بهترین عملکرد را نسبت به همه انواع دوربین دارند با این حال گران‌تر نیز هستند.

دوربین های box آدرس قرار گرفتن در هر نوع هاوسینگی که شما انتخاب می کنید نیز هستند و منتظر شما را قادر می‌سازد تا در شرایط مختلف از آن استفاده شود آنها عموما طولانی ترین عمر را دارند اما برای استفاده در نور کم نیاز به نور مجزا دارند.

دوربین IP مدل Bullet

این دوربین‌ها در واقع دوربین‌های هستند که دوربین هاوسینگ خود قرار دارند نسبت به آنها آسان تر است و لنزهای بزرگتری را می‌توان به بدنه آنها نصب کرد. لنزهای بزرگ‌تر اجازه می‌دهند تا دوربینهای bullet محدوده بزرگتری را بگیرند این دوربین ها برای استفاده در فضای باز عالی هستند و طراحی آنها کمک می‌کند تا تابش زیاد از حد نور را کاهش دهد.

دوربین IP مدل Dome

دوربین Dome  یک گزینه محتاط تری هستند و ترکیب آنها با محیط اطراف آسانتر است شامل یک دوربین چرخشی و زاویه گسترده است که اجازه می‌دهد منطقه بزرگتری را تحت پوشش قرار دهند . دوربین‌های Dome  مقاومت در برابر خرابی هستند و اغلب مجهز به دید در شب هستند آنها همچنین بسته به شرایط آب و هوایی مناسب برای استفاده در محیط داخلی یا در فضای باز هستند.

دوربین IP مدل Turret

در نهایت دوربین های  Turret وجود دارد که در مقایسه با حلقه سنتی LED ها با توجه به وجود یک IR در نزدیکی لنز خود قابلیت IR دارد نصب و راه اندازی آنها در حد ممکن است و می‌تواند به صورت عمودی یا افقی نصب شود .دوربین‌های این به هیچ وجه مشکلات را در مقایسه با سبک های دیگر ندارند.

image 30

نکات دیگر در مورد دوربین IP

فاصله کانونی مهم است و کاربران می توانند از این موارد انتخاب کنند ثابت که در این حالت دوربین دارای یک فاصله کانونی ثابت است و تنظیم صحنه دید را نمی توان انجام داد . varifocal در این حالت دوربین اجازه می‌دهد تا کاربر زوم و زاویه لنز را تنظیم کند ،اما از راه دور نمی تواند انجام شود و ptz که در این حالت شیب زوم می تواند از راه دور انجام شود.

image 31

Canon گران قیمت ترین دوربین IP دنیا را به بازار عرضه کرد.

دوربین IP ME20F-SHN شرکت  CANON به عنوان پران ترین دوربین IP.SINGLE IMAGE  و غیر حرارتیبا قیمت 20000 دلار وارد بازار شد.شعار این شرکت راجع به این محصول با این مضمون :دیگر نور در آسمان بدون ماه ی که فقط ستارگان در آن قرار دارند ، کافی است.

اما این دوربین در مقایسه با دوربین های مشابه شرکت های دیگر که دارای عملکرد مناسب در نور بسیار کم هستند چه تفاوت هایی دارند؟ از این دوربین ها می توان به 35MM SUPER LOW LIGHT SONY  و 20MP Q1659 AXISاشاره کرد.

مورد دیگری که بررسی خواهیم کرد این است که این مساله را چگونه اداره خواهد شد چرا که AXIS از اواسط سال ۲۰۱۶ فروش و بازاریابی محصولات شبکه ویدیویی کنون را در اختیار خود گرفته است. در این گزارش با صحنه هایی که از دو شرکت CANON و AXIS دریافت کردیم به علاوه چشم‌انداز رقابتی دوبله جاخالی ارائه خواهیم داد.

جزییات کلیدی دوربین

جزییات مهم دوربین ME20F-SHN شامل موارد زیر میشود:

  1. رزولوشن 1080P در روز و شب – تنظیماتی برای افزایش رزولوشن در روز وجود ندارد.
  2. سنسور ۳۵ میلیمتری که از سنسور تمام دوربین های آی پی بزرگتر است
  3. حداقل روشنایی 0.0005لوکس یا کمتر به همراه بیشتر از4,000,000
  4.  فیلتر شب روز
  5. پایه لنز EF
  6. پرت 485-RS/422-SERIALRS SONY  هیچ پرت SERIAL ای ندارد.
  7. خروجی های HD-SDI  و HDMI
  8. پشتیبانی ONVIF PROFILE G&S
  9. قیمت 20000$  برای خرده فروش تقریبا 4 برابر قیمت دوربین 35MM IPSONY

.دوربین سونی ۳۵ میلیمتری در یک زمین بسیار تاریک طی دو سطح روشنایی مختلف به خوبی عمل کرده است

وجوه تمایز CANON  – نور کم و INTERFACE ها

به گفته شرکت CANON دو مزیت اصلی هدر مقایسه دوربین های قدرتمند در زمینه تصویربرداری در نور کم در این دوربین CANON وجود دارد.

موارد استفاده مانند نظارت بر مرزهای زیرساخت های حیاتی وجود دارد که حساسیت کمتری به نور کم بسیار ضروری است و عملکرد این موج بر آن هزینه‌های پرداخت شده برای آن می شود.

همچنین دوربین دربرگیرنده INTERFACE ها ی مختلفی است که دوربین های دیگر مخصوص نور کم از آنها برخوردار نیستند.

MH20F-SHN  دارای یک مزیت در ارائه انواع INTERFACE هااست که امکان استفاده از طیف های گسترده ای را فراهم می آورد.

به عنوان مثال می توانید دوربین را بر روی واحدهای موتور PAN/TILT استفاده کرده تا دوربین را به یک دوربین SUPER LOW LIGHT PTZ تبدیل کرد. یا اینکه برای مثال در میدان‌های مسابقات ورزشی و استادیومها که مشتریان بعضی اوقات نیاز به استفاده ۲ کارکرده از دوربین را به طور همزمان از این دوربین هم به عنوان دوربین امنیتی که توسط اتصال ETHERNET کار می کند استفاده کرد و هم به عنوان یک منبع تغذیه توسط رابط کار می کند بهره برد.

CANON میفروشد نهAXIS

جالب است که برخلاف دیگر دوربین های عکس این محصول بازاریابی و فروش نیز دو کمپانی CANON و AXIS به شرح زیر راجع به این محصول اعلام نظر نمودند .همانند دوربین چند منظورهME20F-SHN که در حال حاضر توسط تیم تصویربرداری حرفه‌ای کنون تولید و توزیع کنندگان ارائه شده است CANON وAXIS توافق کردند که این رویه را در رابطه به مدل کسب و کار دوربین شبکه چند منظوره نیز صادق خواهد بود چون علاوه بر برخورداری از رابط  های  دوربین ME20F-SHدارای رابطETHERNET نیز هست.

دوربین چند منظوره ME20F-SH به موارزات دوربین جدید چند منظوره ME20F-SH همچنان در بازار عرضه خواهد شد.

مقایسه با SONY و دوربین های دیگر

چالش کلیدی دوربین ME20F-SH

جالب است که برخلاف دیگر دوربین های عکس این محصول بازاریابی و فروش نیز دو کمپانی کنون و عکس به شرح زیر راجع به این محصول اعلام نظر نمودندبه گفته شرکت کنون دو مزیت اصلی هدر مقایسه دوربین های قدرتمند در زمینه تصویربرداری در نور کم در این دوربین کنون وجود دارد.

دوربین سونی ۳۵ میلیمتری در یک زمین بسیار تاریک طی دو سطح روشنایی مختلف به خوبی عمل کرده است.

چالش پیش روی canon در پیداکردن مشتریانی است که بسیار برای کارکرد دوربین در محیط های با نور بسیار کم اهمیت قائلند وهمچنین  باید در راستای ارائه مزیت قابل توجه در مقایسه با دوربین SONY و دیگر دوربین های مختص کارکرد نور کم گام بردارند. این امکان در بخش خاص از بازار برای کلان وجود دارد که مشتریان به جزئیات بیشتر از آنچه دوربین های حرارتی به آنها ارائه می دهند نیاز دارند. البته نیاز به توانایی های حداکثری عملکرد در تاریکی همراه با عدم استفاده از هرگونه نور کابل تصویر توسط متجاوزین است.

دسترسی به  Briefcam توسط canon

این کمپانی توسط  Briefcam و همچنین فعالیت ها و نوآوری های جدید canon و شرکت‌های عمده و پیشرو در بازار نوآوری های بسیاری را در تجزیه و تحلیل ویدئو مدیریت می کند .علاوه بر این Briefcam  را قادر می‌سازد تا بازارهای جدید و راه‌حل‌های قوی‌تری را ایجاد نماید و مشتریان خود خدمات جهانی بیشتری ارائه دهد.

Briefcam همچنان این مسیر را ادامه خواهد داد تا به عنوان یک پلتفرم باز با محصولات دیگر شخص ثالث و اکوسیستم بازار همکاری کند و مشتریان بتواند آن را به آزادی بیشتر انتخاب کند. Trevor Matz رئیس و مدیر عامل این شرکت می‌گوید ما از اینکه به عنوان یک رهبر جهانی در تصویربرداری دیجیتال انتخاب شده ایم و به نیروهای دیگرپیوسته ایم به وسیله بسیار خوشحالیم این تسهیلات به ما اجازه خواهد داد تا راه حل‌های تجزیه و تحلیل محتوای ویدیویی بیشتری را در صنعت ارائه دهیم.

در عین حال یک شرکت مستقل در canon همچنان یک شرکت مستقل باقی خواهد ماند این فرصتی است که به واسطه این تکنولوژی نوآورانه ساخته شده است که آماده کرده و کسب و کار در حال رشد که ایجاد کرده ایم.

به گفته Masanori Yamada مدیر عامل canon ومدیر اجرایی network video solutions ما میتوانیم طیف گسترده ای از فناوری های پیشرفته در و راه حل ها را در زمینه دوربین های پیشرفته شبکه نرم افزار مدیریت ، ویدئو و نرم افزار تجزیه و تحلیل محتوای ویدئو به مشتریان و شرکای خود سراسر جهان ارائه دهیم.


برای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید.


5/5 - (1 امتیاز)