نماد اعتماد و اعتبار در ایران
ارائه انواع راهکارهای مختلف برای هر محیطی
بی رقیب در کیفیت بی نظیر در اجرا

خرید انواع راهبند: قیمت راهبند اتوماتیک، کارتی، دستی، نگهبانی، برقی، پارکینگ، زنجیری 1401

راهبند نوعی تجهیزاتی امنیتی است که برای مسدود کردن یک محیط و جلوگیری یا کنترل ورود افراد به اماکن خصوصی یا ممنوعه، به کار گرفته می‌شوند.

automatic barrier04
راهبند برقی

امنیت بیشتر محیط و جلوگیری از ورود افراد ناشناس به املاک خصوصی، اهمیت زیادی دارد. به عبارت بهتر، ساختمان‌ها و شرکت‌های امروزی به‌گونه‌ای ساخته می‌شوند که رفت و آمد در آنها به آسان‌ترین شکل ممکن انجام شود. ازین رو یک سری تجهیزات کاربردی برای افزایش ایمنی و جلوگیری کنترل عبور و مرور تعبیه شده‌اند که راهبند یکی از آن‌ها است. راهبندها در هر محیطی قابل استفاده هستند و به کمک این تجهیزات، ساختمان‌ها، شرکت‌ها و پارکینگ‌ها ایمن‌تر خواهند شد. راهبند بر اساس مکانیزم در دو نوع هیدرولیک و الکترومکانیک ارائه می‌شوند که هر یک متناسب به شرایط و کاربری ورودی استفاده می‌شود. برای اینکه بتوانید بهترین نوع راهبند را انتخاب کنید، لازم است مدل‌های مختلف آنها را به‌خوبی بشناسید. اگر می‌خواهید بدانید که راه بند چیست، چه کاربردی دارد، چگونه عمل می‌کند و با انواع آن آشنا شوید، با ما در ادامه این مطلب همراه باشید. برای آشنایی با دیگر محصولات از جمله درب پارکینگ، درب اتوماتیک، درب شیشه ای، کرکره برقی و غیره کلیک کنید.

0:00/0:00
همه آنچه باید درباره راهبند اتوماتیک بدانید

راهبند چیست؟

راهبند یک  وسیله امنیتی قابل نصب است که برای کنترل یا مسدود کردن ترافیک در امتداد جاده‌ها، یا کنترل عبور و مرور افراد در پارکینگ‌، مترو وفروشگاه‌ها تنظیم می‌شود. به شکل معمول، آن‌ها توسط پلیس یا مقامات حمل و نقل جاده‌ای نصب می‌شوند. اما ممکن است در طول جنگ‌ها نیز توسط سربازان مسلح برای ایجاد موانع نیروهای زرهی مورد استفاده قرار بگیرند. گاهی در طول تظاهرات و شورش‌ها هم پلیس و هم تظاهرکنندگان از راهبند برای امنیت بیشتر و حفظ محدوده استفاده می‌کنند.  در حال حاضر از انواع راهبند در سیستم کنترل تردد بهره گرفته می‌شود. درحالت کلی راهنبد با این سیستم پایه، میله و موتور متحرک از ورود یا خروج بدون مجوز جلوگیری می‌کند. مهمترین کاربرد راه بند در دنیای امروز، کنترل تردد در پارکینگ است. قبلا در مورد درب پاکینگ و درب اتوماتیک صحبت کردیم و توضیح دادیم که چگونه به تسهیل رفت و امد در ساختمان‌ها کمک می‌کنند؛ اما وجود راهبند در مکان‌های عمومی مانند پارکینگ عمومی الزامی است که می‌توان با راهبندهای اتوماتیک پارکینگ جدید امکان اتصال به انواع سیستمهای RFID، سامانه پلاک خوان و … را به راحتی اجرا کرد. در ادامه با معرفی انواع راهبند با ما همراه باشید.

کاتالوگ تجهیزات کنترل تردد در پارکینگ

کاربرد راهبند

راهبندها یا موانع جاده‌ای معمولاً برای توقف، جهت بازجویی و جستجوی سرنشینان وسایل نقلیه موتوری استفاده می‌شوند. دلیل این توقف می‌تواند چک کمربند ایمنی، ثبت یا تأیید گواهینامه رانندگی، گواهی بیمه یا بازرسی «ایمنی» باشد. البته استفاده راهبند تنها به مقامات دولتی محدود نمی‌شود و با نصب آن‌ها جلوی معابر و ملک‌های خصوصی از رفت و آمدهای غیرمجاز نیز جلوگیری می‌شود.

چرا از راهبند اتوماتیک استفاده می‌کنیم؟

محل کارو یا منزل شما مهمترین مکان برای شماست و قطعاً می خواهید آنها را از هرگونه خسارات و حادثه ایمن کنید و خودتان نیز آرامش و امنیت داشته باشید، یکی از راه‌های حفظ این امنیت سدی به نام راهبند است.زمانی که شما برای درب ورودی ساختمان و یا محل کار خود و یا هر مکانی از یک راهبند استفاده کنید دسترسی به آن محیط را کنترل کرده اید و هیچ متجاوزی نمی‌تواند وارد آن محیط شود و فقط وسایل نقلیه و یا کاربران مجاز حق عبور از راهبند را دارند. زمانی که شما از یک راهبند برای امنیت خود استفاده می کنید نه تنها یک عامل بازدارنده در مقابل متجاوز قرار دارد ،آن شخص متوجه می‌شود شما امنیت خود و منزل خود را جدی گرفته اید, و همچنین شما می توانید سطح عملکرد راهبند خود را افزایش و ارتقا دهید و آن را خود کار کنید تا بتوانید نظارت بهتری داشته باشید به عنوان مثال در ساعاتی از روز فقط تعدادی از وسایل نقلیه اجازه عبور داشته باشند و حتی دیگر وسایل نقلیه که در کل روز اجازه عبور داشتند در آن ساعت معین نمی‌توانند دسترسی به محیط را داشته باشند و حتی می توانید نرم افزار خاص را برای مدار راهبند خود برنامه ریزی کنید تا بتوانید در مواقع خاص از ترددها گزارش گیری انجام دهید.

مزایای راهبند

نصب راهبند بسته به شرایط محیطی و منطقه‌ای می‌تواند مزایای مختلفی را به همراه داشته باشد. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • با نصب راهبند می‌توانید اعتبار تردد وسایل نقلیه به مکان خود را تایید و یا رد کنید و از تردد افراد غیر مجاز جلوگیری کنید. از طریق راهبند و سیستم‌های کنترل تردد خودرویی شما می‌توانید جزئیات وسایل نقلیه‌ای که در مکان شما تردد می‌کنند را بدانید و حتی ثبت کنید.
  • زمانی که راهبند را نصب می‌کنید هزینه ای یکباره پرداخت می‌کنید  و پس از نصب آن هزینه‌ نگهداری بسیار اندک خواهد بود. همچنین با نصب راهبند خودکار دیگر نیاز به وجود نگهبان ندارید و از این طریق هزینه‌های امنیتی شما کاهش می‌یابد.
  • از راهبند می‌توان برای زیباسازی ساختمان و ورودی استفاده کرد.
  • راهبندها کمترین میزان استفاده از فضا در میان گیت‌ها و ابزارهای کنترل تردد را دارند. بقیه گیت‌ها اصولا فضای بزرگ‌تری را برای نصب اشغال می‌کنند. اما یک راهبند فقط نیاز به یک فضای عمودی برای بالا و پایین آمدن دارد.
  • ثبت تصویر از صورت راننده و سرنشینان به‌ طور دقیق جهت موارد امنیتی.
  • کنترل و جهت دهی جمعیت در اماکنی مانند مترو یا سازمان‌های دولتی.
  • نصب راهبندهای نظامی در شرایط جنگی می‌تواند مانع حرکت نیروهای زرهی دشمن شود و در شرایط بحرانی و تظاهرات خیابانی مانع نفوذ و هجوم افراد به مناطق ممنوعه خواهد شد.

معایب راهبند

با توجه به ویژگی‌هایی که یک راهبند دارد و مزایای استفاده از آن، می‌توان گفت استفاده از این سیستم‌های امنیتی و حفاظتی تقریباً نمی‌تواند دارای عیب باشد. چراکه این محصولات، در حقیقت نوعی لایه امنیتی و حفاظتی بسیار مؤثر و کارآمد و بدون عیب هستند. اما اگر مدل اشتباهی انتخاب شود، در صورت عدم تطابق گیت با نیازهای مجموعه ممکن است موجب ایجاد مشکلاتی شود.

انواع راهبند

راهبندها را می‌توان از نظر نوع کارکرد به چند دسته تقسیم‌بندی کرد که عبارت‌اند از: راهبندهای میله‌ای، ستونی، بلاکر (سطحی)، راهبندهای دستی و… در ادامه به‌ شرح مختصر هر یک از انواع راهبند خواهیم پرداخت.

خرید راهبند اتوماتیک

راهبند اتوماتیک

راهبند اتوماتیک به تجهیزاتی گفته می‌شود که بطور افقی به یک پایه وصل شده و دارای یک ارتفاع معین از زمین است و در مکان‌های پرتردد وشلوغ، در مسیر ورودی اداره‌ها، کارخانه‌ها، پاساژها، ایستگاه‌های راه آهن و مترو، مجتمع های بسیار بزرگ، مجتمع‌های مسکونی، عوارضی‌های کنار جاده‌ها، پارکینگ‌های عمومی و خصوصی، مرکز کنترل ترافیک، انواع ارگان‌های دولتی و غیر دولتی مورد استفاده قرار می‌گیرند

راهبند اتوماتیک به دونوع مجزا تقسیم‌بندی می‌شود که یکی به نوع کارکرد راهبند بستگی دارد و به صورت راهبند اتوماتیک افقی و راهبند عمودی است و دیگری به نوع موتور و سیستم داخلی.

راهبند اتوماتیک با اندازه‌ها و سایز‌های مختلف با ارتفاعی در حدود یک متر از زمین مسیر عبور و مرور و ورود و خروج در یک مجموعه را محدود و مسدود می‌کند. راهبندها به صورتی طراحی و ساخته شده‌اند که با تمامی دستگاه‌ها همچون ریموت کنترل‌، دوربین‌های پلاک‌خوان و دیگر سیستم‌های تردد استاندارد همخوانی وهماهنگی دارند و به راحتی بر روی این دستگاه‌ها نصب و راه‌اندازی می‌شوند. راهبند پارکینگ در مکان‌ها و محل‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که برای کنترل تردد و امنیت بیشتر و دقیق آنجا به نیروی غیرانسانی نیاز باشد.

راهبند اتوماتیک پارکینگ

راهبند پارکینگ  معمولاً در همه ی پارکینگ‌های اختصاصی بکار برده می‌شود و باعث می‌شود تا شخص دیگری ماشین خود را در محل اختصاصی شما پارک نکند. این نوع راهبند در دو نوع دستی و اتوماتیک عرضه می‌شود.

هدف از راهبند اتوماتیک پارکینگ امنیت هر چه بیشتر است. با استفاده از این نوع راهبند، ورود و خروج وسایل نقلیه کنترل شده و امنیت مردم و زیر ساخت‌های منطقه فراهم می‌شود. در راه بندها قابلیت نصب دوربین مدار بسته وجود دارد و این امر باعث شده که کنترل وسایل نقلیه از راه دور با سهولت بیشتر انجام شود. از دیگر مزایای اصلی راهبند اتوماتیک پارکینگ می‌توان موارد امنیتی و کنترل ترافیک فوق‌العاده زیاد را نام برد.

خرید راهبند اتوماتیک 

برای خرید راهبند اتوماتیک و برای مشاوره رایگان با کارشناسان البرز صنعت از طریق شماره تلفن 44053033-021 تماس بگیرید.

راهبند کارتی

یکی از مزایای اصلی راهبند آن است که می‌تواند با سیستم ورود و خروج کارتی هماهنگ شود. منظور از راهبند کارتی، راهبندی است که در آن فرمان باز و بسته شدن تیغه، اهرم یا بازوی راهبند، از طریق ثبت کارت صادر می‌شود. یعنی تأیید معتبر بودن یا نبودن کارت به راهبند متصل خواهد بود. استفاده از پلاک خودرو و صدور کارت و یا فیش جهت دریافت هزینه از گزینه‌های انتخابی مشتریان جهت اجرای پروژه می‌باشد.

خرید راهبند کارتی

قبل از اقدام برای خرید راهبند کارتی، حتما با یک متخصص این امر مشورت نمایید. فقط شکل و ظاهر راهبند نیست که باید به آن اهمیت بدهید.

راهبند برقی

 

نوع درب پارکینگ

توضیحات

قیمت

راهبند اتوماتیک

تماس بگیرید

راهبند کارتی

تماس بگیرید

راه بند دستی

تماس بگیرید

راهبند نگهبانی

تماس بگیرید

راهبند پارکینگ

تماس بگیرید

راهبند هیدرولیک

تماس بگیرید

راهبند تلسکوپی

تماس بگیرید

 

06 1
قیمت راهبند

کاتالوگ راهبندهای جاده‌ای BFT

08

راه بند دستی یا آکاردئونی

راهبند دستی یکی از پرکاربردترین انواع راهبند است و به وسیله‌ای گفته می‌شود که به صورت افقی بر روی یک پایه متصل می‌شود و با فاصله مشخصی نسبت به سطح زمین قرار می‌گیرد. این وسیله توسط نیروی مکانیکی و اپراتور باز یا بسته می‌شود و با استفاده از آن می‌توان مسیر عبور مرور را مشخص کرد.

با وجود راه بند در کنار درب ورودی به راحتی و بدون هیچ مجوزی نمی‌توان در مکان‌ها یا معابر خصوصی رفت وآمد داشت. فردی که کنترل راهبند را در دست دارد، می‌تواند به طور کامل ورود خودرو و فردی که قصد عبور از محوطه دارد را بازرسی کند.

راهبند دستی یکی از ساده‌ترین روش‌های کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه است اما به دلیل نیازش به نیروی انسانی جهت کنترل، سرعت عملکرد به مراتب پایین‌تری نسبت به راهبندهای اتوماتیک دارد و این امر باعث می‌شود تا استفاده از این راهبند رو به کاهش باشد.

خرید راهبند آکاردئونی دستی

 برای مشورت در این زمینه می توانید ابا کارشناسان البرز صنعت مبنا تماس حاصل فرمایید.

راهبند هیدرولیک

راهبندهای هیدرولیکی دارای یک موتور الکتریکی روغن هستند که با توجه به قانون پاسکال و یک پمپ، فشار روغن را کم و زیاد می‌کند و موجب بالا رفتن راهبند می‌شود؛ یعنی از سیستم هیدرولیکی روغنی در این راهبندها استفاده می‌شود. انتقال نیرو که توسط فشار بر یک مایع انجام می‌شود را هیدرولیک می‌گویند. راهبند هیدرولیک برای استفاده مداوم و متعدد طراحی شده و به همین دلیل برای مراکزی مثل بیمارستان‌ها، استادیوم‌ها و بزرگراه‌ها یا فروشگاه‌های بزرگ مناسب است.

خرید راهبند هیدرولیکی

برای خرید راهبند هیدرولیک به این نکته توجه داشته باشید که بهتر است با کارشناس مجرب این حوزه مشورت لازمه را انجام دهید.

09
automatic barrier03

راهبند تلسکوپی

در راهبند تلسکوپی زمانی که قرار است بازو بلند شده و مسیر تردد باز شود، بازو به کمک یک نیروی محرک به شکل عمودی بالا می‌رود تا با افق زاویه خاصی را بسازد و وسیله نقلیه بتواند وارد محل مورد نظر شود. گاهی این بازو لازم است زاویه 90 درجه با افق بسازد و به این ترتیب باید فضای بالای راهبند به اندازه طول بازو باز باشد و بازو آزادانه حرکت کند. از راهبندهای تلسکوپی می‌توان برای ورودی همه مکان‌هایی که محدودیت ارتفاع ندارند استفاده کرد، مثل ورودی پارکینگ‌های روباز، بیمارستان‌ها، سازمان‌ها، محوطه‌های فروشگاهی و مکان‌هایی از این قبیل.

خرید راهبند تلسکوپی

شما می‌توانید با توجه به ویژگی‌های ساختمان و یا طبق سلیقه خودتان، یکی از انواع راهبند را برای خرید انتخاب کنید. توجه داشته باشید که قبل از خرید حتما با یک کارشناس معتبر مشورت نمایید.

درب پارکینگ استیل

برای ساخت درب پارکینگ، گاهی از پروفیل و ورق‌های استیل استفاده می‌شود. یکی از مزیت‌های اصلی این نوع درب‌ها، زیبایی خیره‌کننده آنهاست. در ضمن درب پارکینگ استیل در برابر زنگ زدن نیز مقاوم است و در محیط‌های مرطوب، گزینه مناسب‌تری در مقایسه با آهن به شمار می‌رود. از ترکیب استیل با سایر متریال‌ها مانند شیشه، چوب و … می‌توان به طرح‌های زیبا و چشم‌نوازی هم دست پیدا کرد.

خرید درب پارکینگ استیل

برای خرید درب پارکینگ استیل، مهمترین نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، جنس استیل به‌کار رفته است. معمولا در این درب‌ها از استیل 304 استفاده می‌کنند که بیش از 65 درصد مصرف جهانی استیل را به خود اختصاص داده است. این جنس استیل، دارای براقیت بالایی بوده و در برابر خط و خش، خمیدگی در اثر ضربه، زنگ زدگی و شکستگی کاملا مقاوم است.

قیمت درب پارکینگ استیل

استیل در مقایسه با آهن قیمت بالاتری دارد؛ در نتیجه قیمت درب پارکینگ استیل به مراتب بیشتر از درب‌های آهنی است. البته با ترکیب کردن استیل با متریال‌های دیگر مانند چوب یا شیشه، می‌توان میزان استفاده از این فلز را کاهش داد و در هزینه‌های خرید درب، صرفه‌جویی کرد.

درب پارکینگ استیل
درب پارکینگ چوبی

درب پارکینگ چوبی

چوب یکی از موادی است که به دلیل زیبایی، از آن در ساخت انواع درب‌های پارکینگ استفاده می‌شود. البته چوب استحکام پایین‌تری در مقایسه با فلزات دارد و به همین دلیل نمره قابل قبولی در بحث ایمنی و امنیت نمی‌گیرد. ولی با تلفیق چوب و فلز می‌توان درب‌هایی را طراحی کرد که هم زیبا باشند و هم از نظر استحکام بهتر عمل کنند.

خرید درب پارکینگ چوبی

توجه داشته باشید که درب‌های تماما چوبی، گزینه مناسب و مطمئنی برای پارکینگ محسوب نمی‌شوند. بنابراین باید در ساختار این درب‌ها از فلز برای افزایش ایمنی استفاده شود. البته امروزه انواع درب‌های آهنی طراحی و تولید می‌شوند و به نام طرح چوب به فروش می‌رسند. این درب‌ها صرفا ظاهری مشابه چوب دارند، اما در باطن آهنی هستند.

قیمت درب پارکینگ چوبی

قیمت درب‌های چوبی معمولا ارزان‌تر از نمونه‌های فلزی است. البته باید توجه داشت که در ساخت درب پارکینگ چوبی، از چوب‌های باکیفیت و ضد آب استفاده می‌شود که کمی گران‌قیمت‌تر از چوب‌های معمولی هستند.

کاتالوگ فارسی جک BFT مدل EOS

درب پارکینگ فایبرگلاس

درب پارکینگ فایبرگلاس در واقع ترکیبی از فایبرگلاس با آلومینیوم است. هر دوی این‌ها دارای وزن کمی هستند و این ویژگی سبب می‌شود که وزن کلی درب‌های فایبرگلاس در مقایسه با درب آهنی کمتر باشد. فایبرگلاس متریالی مقاوم است و نمونه‌های شفاف آن نیز وجود دارند که بر حسب نیاز می‌توانند در درب‌ها استفاده شوند.

خرید درب پارکینگ فایبرگلاس

درب‌های فایبرگلاس در نگاه اول ممکن است شبیه درب‌های چوبی به نظر برسند، اما جنس آنها به کل متفاوت است. فایبرگلاس‌ هم مانند چوب دارای استحکام کافی نیست و استفاده از آن به عنوان درب پارکینگ چندان مناسب به نظر نمی‌رسد. هر چند در انواع درب سکشنال، به جهت وزن سبکی که فایبرگلاس دارد، از آن استفاده می‌کنند.

قیمت درب پارکینگ فایبرگلاس

قیمت درب پارکینگ فایبرگلاس هم معمولا پایین‌تر از درب‌های فلزی است. جهت اطلاع از قیمت درب پارکینگ فایبرگلاس و همین‌طور سایر درب‌ها می‌توانید از طریق شماره 44053033-021 با کارشناسان ما در شرکت البرز صنعت تماس حاصل فرمایید.

درب پارکینگ فایبرگلاس
درب ساده برای پارکینگ
درب چوبی پارکینگ
درب پارکینگ آلومینیومی

درب پارکینگ آلومینیومی

درب‌های آلومینیومی داری ظاهر مدرن و زیبایی هستند. این درب‌ها در مقایسه با سایر درب‌های فلزی، وزن پایین‌تری دارند، اما استحکام‌شان قابل قبول است. درب پارکینگ آلومینیومی در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید شده و با انواع نمای ساختمان تطبیق‌پذیری دارد. امروزه از ترکیب آلومینیوم و شیشه برای ساخت چنین درب‌هایی استفاده می‌شود که زیبایی آنها را دوچندان می‌کند.

خرید درب پارکینگ آلومینیومی

قبل از خرید درب پارکینگ آلومینیومی باید در نظر داشته باشید که این فلز در مقایسه با فولاد یا استیل، نرم‌تر است و در صورت ضربه شدید، امکان خمیدگی آن وجود دارد. در ضمن این درب‌ها در برابر حرارت شدید، مقاومت کمتری دارند و امکان ذوب شدن آنها در حوادثی مانند آتش‌سوزی وجود خواهد داشت.

قیمت درب پارکینگ آلومینیومی

آلومینیوم فلزی نسبتا گران به حساب می‌آید و همین موضوع باعث افزایش قیمت درب پارکینگ آلومینیومی می‌شود. از دیگر موارد تاثیرگذار روی قیمت درب پارکینگ آلومینیومی می‌توان به طراحی آن، یراق‌آلات مورد استفاده، نوع جک الکتریکی و … اشاره کرد.

جهت درخواست مشاوره، اطلاعات خود را ثبت کنید.

انواع درب پارکینگ بر اساس نحوه عملکرد

همان‌طور که پیش‌تر هم توضیح دادیم، درب های پارکینگ را بر اساس نوع عملکردشان به انواع مختلفی تقسیم می‌کنند. در ادامه برخی از مهمترین انواع درب پارکینگ را معرفی می‌کنیم و درباره آنها توضیح می‌دهیم:

درب پارکینگ سکشنال

یکی از پرطرفدارترین انواع درب پارکینگ، درب سکشنال است. این نوع درب دارای صفحات عریض افقی بوده که در هنگام بالا رفتن پیچیده شده و در قسمت زیر سقف قرار می‌گیرند. درب پارکینگ سکشنال معمولا هزینه نصب پایینی دارد و نگهداری از آن هم ساده‌تر است. در ساخت این نوع درب از فنرهای قدرتمندی استفاده می‌کنند تا این اطمینان به‌وجود آید که درب پس از باز شدن، پایین نمی‌آید. برای ساخت درب سکشنال از ورقه‌های آلومینیومی استفاده می‌کنند که هم وزن پایینی دارند و هم مقاومت آنها زیاد است. یکی از مزیت‌های دیگر این نوع درب‌ها آن است که به‌صورت عمودی باز و بسته می‌شوند و به‌هیچ وجه فضای اضافی را در پارکینگ اشغال نمی‌کنند.

برای مشاهده انواع درب سکشنال کلیک کنید

درب پارکینگ سکشنال
درب پارکینگ زیر سقفی
درب پارکینگ کرکره ای

راهبند نگهبانی

از راهبند نگهبانی پارکینگ می‌توان برای مسدود کردن ورودی پارکینگ و جاده‌ها استفاده کرد. این مدل راهبندها غالباً جهت کنترل ترافیک استفاده می‌شوند. راهبند نگهبانی دارای بدنه اصلی و یک بازوی ثابت است که به صورت اتوماتیک در حالت 90 درجه باز و بسته می‌شود. کاربرد اصلی آن کنترل و ایجاد موانع در جلوی وسایل نقلیه است. راهبندهای کنترلی به طور کلی در دو نوع الکترومکانیکی و الکتروهیدرولیک تولید می‌شوند.

راهبند بازویی

این نوع راهبند شامل یک بدنه اصلی و یک بازو متصل به آن است که بدنه بصورت اتوماتیک و موتورایز بازو را 90 درجه باز و بسته می‌کند. راهبندهای بازویی امنیتی نبوده و برای عرض‌هایی تا 8 متر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند و فقط برای کنترل عبور و مرور استفاده خواهند شد. راهبندهای بازویی در بازار به چند دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شوند.

راه بند پارکینگ در دو نوع ساده و شکسته تولید می‌شود و قابل نصب در اماکن پر تردد مانند پارکینگ عمومی، تجاری و مسکونی است. طول بازوی این نوع راهبند ۲، ۳، ۴، ۶ متری خواهد بود. راهبند بازو شکسته در وروردی‌هایی که محدودیت ارتفاع دارند نصب و در دو نوع ۹۰ درجه و ۱۸۰ درجه ارائه می‌شود.

راه بند برقی

همانطور که پیش‌تر گفته شد، راهبند یکی از اجزای اصلی سیستم کنترل تردد به شمار می‌رود. در گذشته سیستم‌های کنترل تردد به صورت دستی کار می‌کردند. این مسئله باعث ایجاد تجمع زیاد در مکان‌های پرتردد می‌شد. در سال‌های اخیر سیستم‌های کنترل تردد هوشمند جایگزین سیستم‌های سنتی شده‌اند. تقریباً تمام اجزای این سیستم‌ها به صورت خودکار عمل می‌کنند. با راهبند برقی دیگر خبری از صف‌های طولانی در مقابل پارکینگ‌ها نیست. راهبند در حالت عادی مسیر تردد مشخصی را مسدود می‌کند. برای این منظور یک بازو دارد که روی پایه‌ای قرار می‌گیرد. دو مکانیزم عملکرد برای راهبند برقی وجود دارد که عبارت‌اند از:

  • باز و بسته شدن توسط اپراتور

یک پارکینگ را تصور کنید که از سیستم کنترل تردد هوشمند استفاده می‌کند. در زمان تردد خودرو، بازوی راهبند برقی در حالت افقی قرار دارد. بعد از بررسی‌های لازم، اپراتور گیت ورودی پارکینگ با فشردن دکمه‌ای دستور باز شدن بازوی راهبند را صادر می‌کند. به این ترتیب بازو به سمت بالا حرکت کرده و مسیر عبور خودرو باز می‌شود. نوع دیگری راهبند برقی نیز وجود دارد که با ریموت کار می‌کند. این دسته از راهبند‌ها تفاوت چندانی با راهبندهای دسته فوق ندارند، با این تفاوت که معمولا در ساختمان‌هایی استفاده می‌شود که تردد خودروها در پارکینگ آن‌ها ثابت است. در این شرایط به هر یک از خودروها ریموت کنترل اختصاصی تعلق می‌گیرد تا زمان ورود و خروج به پارکینگ از آن استفاده کنند.

  • راهبند برقی هوشمند

در سیستم‌های کنترل هوشمند تردد، راهبند برقی نیز به صورت هوشمند عمل می‌کند، به این صورت که به سیستم‌هایی مانند تگ‌خوان و پلاک‌خوان متصل می‌شود. بر این اساس هر زمان پنل مرکزی سیستم کنترل تردد هوشمند دستور باز و بسته شدن را صادر کند، راهبند نیز حرکت می‌کند. از طرفی راه بند برقی به سنسورهای هوشمندی مجهز است و مادامی که خودرویی در زیر آن قرار دارد، بسته نمی‌شود و از این حیث نیز خطری شما را تهدید نمی‌کند.

راهبند پارکینگ

راه بند پارکینگ از تجهیزات امنیتی و حفاظتی برای محوطه پارک خودروهای شخصی در مکان‌های عمومی و ساختمان‌های مسکونی است. راهبندها عموماً در کنار درب ورودی نصب می‌شوند و رفت و آمد خودروها به داخل و بیرون از پارکینگ را تحت کنترل قرار می‌دهند. بدون این تجهیزات حفاظتی، امکان بررسی و کنترل فردی یک به یک اتومبیل‌های ورودی و خروجی از پارکینگ‌های پر رفت و آمد، بسیار مشکل و پیچیده خواهد شد. چنانچه یکی از انواع راهبندهای پارکینگی در کنار درب ورودی نصب شده باشد، متصدی ورود و خروج به راحتی می‌تواند خودروها و افراد مشکوک را مورد بازرسی قرار دهد. تا زمانی که متصدی اجازه ندهد هیچ خودرویی امکان ورود و یا خروج را نخواهد داشت.

راهبند زنجیری

راهبند زنجیری مناسب مکان‌های عریض است. در واقع از این راهبند جهت کنترل کردن عبور مرور در مکان‌های عریض استفاده می‌شود. در این راه بند از یک زنجیر به جای اهرم استفاده خواهد شد. در بین انواع راهبندها می‌توان راهبند زنجیری را به عنوان بهترین راهبند در فراهم کردن امنیت معرفی کرد. ساختار این راهبندها به گونه‌ای است که دو بدنه کوتاه شکل دارد که در دو طرف عرض مکان نصب می‌شود. بنابراین زنجیری به دو بدنه آن متصل می‌شود که برای باز و بسته کردن راهبند و اجازه ورود وسایل نقلیه با استفاده از یک ریموت می‌توان دستور باز و بسته شدن را به راهبند داد. بنابراین گیرنده راهبند بعد از صادر شدن دستور از ریموت، سیگنال حامل را دریافت و به سمت مرکز کنترل راهبند هدایت می‌کند. پس از آن نیز دستور صادر شده از ریموت با کمک موتور اجرا می‌شود.

با حرکت کردن موتور، زنجیر شل می‌شود اما در صورت عدم تایید، موتور زنجیر راهبند را جمع می‌کند تا هیچ وسیله نقلیه ای نتواند بدون اجازه از محل عبور کند. از ویژگی‌های مهم راهبند زنجیری می‌توان به سرعت بالای این راهبند در کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه اشاره کرد. از این نوع راهبند اتوماتیک با توجه به عملکردی که دارد می‌توان در اماکنی نظیر بیمارستان‌ها و آتشنشانی‌ها اشاره کرد. از ویژگی‌های بارز این راهبند می‌توان به ضد آب بودن آن و مقاومت بالای آن در برابر زنگ‌زدگی اشاره کرد.

راهبند تشریفاتی

راهبند تشریفاتی میله‌هایی فلزی و استوانه‌ای شکل هستند که با کمک یک نوار رنگی به یکدیگر وصل می‌شوند. راهبندها معمولا بدنه‌ای صیقلی دارند. در بخش فوقانی، میله‌های راهبند معمولا یک گوی صیقلی وجود دارد. کمی پایین‌تر از گوی، یک حلقه بسیار باریک در نظر گرفته شده است که قلاب بند‌ها به این حلقه محکم می‌شوند.

راهبند فک

راهبند فک یک سیستم راهنمایی برای وسایل نقلیه است که از مانیتورینگ ترافیک، ارتباطات و توزیع اطلاعات استفاده می‌کند تا امکان دسترسی به فضای پارکینگ در زمان واقعی و مسیر رسیدن به نزدیکترین فضای مورد نظر را فراهم کند.

راهبند فک ساده‌ترین و مطمئن‌ترین راه حل‌ برای جابجایی معابر یا فضاهای موجود در مناطق مشترک ساختمان، دسترسی شرکت‌ها، مناطق صنعتی، پارکینگ‌های عمومی، معابر بزرگراه و در کل مکان‌هایی است که جریان وسایل نقلیه و دسترسی به مجوزهای دسترسی باید کنترل شود.

راهبند الکترومکانیک

راهبند‌های الکترومکانیکی دارای یک موتور الکتریکی هستند که از طریق نیروی موتور و انتقال این نیرو توسط شفت به گیربکس و تقویت و افزایش نیرو و سپس انتفال آن از گیربکس به میله راهبند از طریق شفت خروجی، به حرکت در آمدن راهبند را به همراه دارند. این نوع از راهبندها در هنگام قطع برق به وسیله باتری کار می‌کنند. سیستم‌ این راهبندها به دلیل قیمت کمتر و سادگی بیشتر کاربرد بالاتری نسبت به سیستم هیدرولیکی دارند.

راهبند بتا

راهبند بتا محصولی از یک شرکت چینی با نام اختصاری B است. راهبندهای اتوماتیک بتا را می‌توان به عنوان یک ابزار کنترل تردد قابل اطمینان در انواع مکان‌ها استفاده کرد. از ویژگی‌های راهبند بتا می‌توان قیمت پایین و کیفیت خوب قطعات استفاده شده در آن و به علاوه در دسترس بودن قطعات مصرفی را نام برد.

راهبند اهرمی

راهبند اهرمی شامل دو قسمت است: یک ستون عمودی به طول یک متر که در زمین نصب شده است و یک اهرم به طول 8-2 متر که به صورت افقی روی ستون نصب می گردد. مدل های اهرمی معمول ترین و متداول ترین در نوع خود بوده و این قیمت راهبند مناسب تر است. نکته قابل توجه اینکه به دلیل بلند بودن طول اهرم یا بوم، ممکن است در برابر باد های شدید دچار تنش پیچشی (سخت ترین نوع تنش) در قسمت پایه شود، بنابراین نصب آن باید با دقت فراوان انجام گردد.

راهبند تاشو

وقتی محدودیت ارتفاع در مکانی وجود داشته باشدکه بازوی راهبند نتواند تا زاویه و اندازه لازم بالا رود از راهبند تاشو استفاده می‌شود. بازوی راهبند تاشو در این فرایند دو تکه خواهد شد. زمانی که راه را باز می‌کند تکه اول که به پایه راهبند وصل است می‌تواند تا زاویه 90 درجه با افق بالا برود. در ادامه فرایند تکه دوم خم شده و موازی با سطح افق قرار می‌گیرد تا مسیر باز شود. از راهبند تاشو بیشتر در مکان‌های سقف‌دار استفاده می‌شود که محدودیت ارتفاع دارند. به همین دلیل است که این نوع راهبند را با نام راهبند پارکینگ نیز می‌شناسند. تقسیم بندی دیگر راهبندها به دو نوع دستی و خودکار است.

تیغه راهبند چیست؟

تیغه راهبند، همانطور که از نامش پیداست قطعه مستحکم و تیز از راهبند است که در راهبند‌های زمینی روی زمین و در راهبندهای بازویی روی بازوی راهبند متصل می‌شود و با حرکت عمودی مسیر را باز یا بسته نگه می‌دارد.

بوم راهبند چیست؟

بوم راهبند در واقع همان وسیله بازدارنده راهبند و از جمله تجهیزاتی است که قابلیت تنظیم دارد و با حرکت به شکل عمود و 90 درجه می‌تواند از عبور و مرور غیرمجاز جلوگیری کند. به بوم ، میله راهبند نیز می‌گویند. برای ساخت انواع بوم راهبند از آلیاژ آلومینیوم استفاده می‌شود، به همین دلیل از استحکام و وزن پایینی برخوردار است. اما برای ساخت بدنه راهبند فولاد گالوانیزه مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین دلیل برابر رطوبت و ضربه مقاومت بیشتری دارد.

در پارکینگ لولایی تهران
درب پارکینگ ریلی

درب پارکینگ لولایی

معمولی‌ترین نوع درب‌های پارکینگی همین درب لولایی است. برای نصب این نوع درب‌ها، ابتدا میله‌گرد یا نبشی‌ درون دیوار جاسازی می‌کنند تا امکان نصب لولای درب روی آنها فراهم شود. این درب‌ها بیشتر مناسب مکان‌هایی هستند که فضا کافی برای باز و بسته شدن درب را داشته باشند. درب پارکینگ لولایی دارای انواع تک‌لنگه، دولنگه و سه‌لنگه است و معمولا برای ساخت آن از آهن استفاده می‌شود.

برای مشاهده انواع درب لولایی کلیک کنید

درب پارکینگ ریلی

یکی دیگر از کاربردی‌ترین انواع درب‌ها که برای پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد، درب پارکینگ ریلی است. درب ریلی می‌تواند دارای پنل‌های یکپارچه باشد که به دو طرف باز و بسته می‌شوند. این مدل برای مکان‌هایی مناسب است که در دو طرف درب، فضای کافی برای باز شدن پنل‌ها روی دیوار وجود داشته باشد. در غیر این صورت باید از درب پارکینگ ریلی تاشونده استفاده کرد. در این مدل، پنل‌های تاشونده وجود دارند که در هنگام باز شدن، یا روی یکدیگر قرار می‌گیرند یا اینکه مثل درب سکشنال، وقتی به محل تقاطع دو دیوار می‌رسند، تا شده و فضای روی دیوار کناری را اشغال می‌کنند.

برای مشاهده انواع درب ریلی کلیک کنید

درب پارکینگ تاشو

این نوع درب‌ها را می‌توان نمونه دیگری از درب‌های ریلی نامید. درب پارکینگ تاشو دارای پنل‌های متعددی است که به‌صورت عمودی کنار یکدیگر قرار گرفته و با لولا به هم متصل شده‌اند. عملکرد این درب‌ها به‌گونه‌ای است که هنگام بسته شدن، پنل‌ها می‌توانند تا زاویه 90 درجه خم شوند و در کنار هم قرار بگیرند. چنین درب‌هایی بیشتر برای فضاهای کوچک مناسب هستند و استفاده از آنها برای درب‌های بزرگ توصیه نمی‌شود.

درب پارکینگ دوبل

این درب در واقع از دو درب لولایی دولنگه در کنار یکدیگر تشکیل شده است. مزیت درب پارکینگ دوبل آن است که در هنگام ورود و خروج ماشین‌ها به داخل پارکینگ، می‌توان تنها یکی از درب‌ها را باز و بسته کرد. بدین ترتیب انرژی الکتریکی کمتری توسط جک‌ها مصرف می‌شود. برای پارکینگ‌های بزرگ که دارای ورودی عریض باشند، می‌توان از درب پارکینگ دوبل استفاده کرد.

001
درب اتوماتیک برقی

اتصال راهبند به سیستم های کنترل تردد

کارکرد راهبند به این صورت است که می توان به وسیله ریموت یا شستی که در اتاق نگهبانی قرار داده می شود آن را باز و یا بسته کرد. در این صورت می بایست از دستگاههای کنترل تردد استفاده کنیم که در ادامه انواع آن را معرفی خواهیم کرد:

دستگاه ساعت زنی متصل به راهبند

عملکرد این سیستم به این صورت است که یک نگهبان در ورودی و خروجی پارکینگ قرار می گیرد. در هنگام ورود خودرو یک کارت به سرنشین داده شده و با ثبت زمان ورود، راهبند برای باز کردن مسیر تردد بالا می رود. پس از اینکه صاحب همان خودرو به سمت خروجی می رود، کارت را به نگهبان خروجی داده و پس از محاسبه ساعت توقف و هزینه آن، مبلغ را به مشتری اعلام می نماید. پس از پرداخت هزینه، راهبند بالا رفته و راه خروج باز می گردد.

سیستم RFID متصل به راهبند

عملکرد این سیستم RFID به این ترتیب است که با قرارگیری یک تگ بر روی شیشه اتومبیل مجاز و خوانده شدن آن توسط Reader نصب شده در ورودی ساختمان، ورودی برای عبور و مرور باز خواهد شد. این سیستم قابل استفاده برای انواع ستونی و اهرمی است. از مهمترین مدل های این سیستم کنترل تردد می تواند به سیستم تگ خوان Simpark UHF-101 و تگ خوان تایگر اشاره داشت.

برای انتخاب بهترین جک درب پارکینگ اتوماتیک کلیک کنید (راهنمای خرید) 

جک برقی درب پارکینگ بازویی

از این نوع جک برای درب‌های لولایی، تاشو و سکشنال استفاده می‌شود. این جک‌ها دارای اهرم‌هایی هستند که می‌توانند لنگه یا پنل‌های درب را به حرکت درآورند. باید توجه داشت که هرچه وزن درب بیشتر باشد، به اهرم‌های بیشتری برای باز و بسته کردن آن نیاز است. برای نصب جک برقی درب پارکینگ بازویی، گاهی لازم است که بخشی از دیوارهای مجاور تخریب شود تا امکان قرار گرفتن جک داخل آنها به‌وجود آید.

برای تعمیر جک پارکینگ کلیک کنید

جک درب پارکینگ ریلی

از این جک معمولا برای درب‌های کرکره‌ای، زیرسقفی و سکشنال استفاده می‌شود. به‌طور کلی تمامی درب‌هایی که عملکرد آنها به‌صورت ریلی یا وابسته به ریل‌ها باشد، برای باز و بسته شدن به جک ریلی نیاز دارند. از آنجا که در جک‌های ریلی از قطعات کمتری در مقایسه با جک‌های بازویی استفاده شده، دوام آنها بیشتر بوده و کمتر دچار خرابی می‌شوند.

برای مشاهده محصولات کنترل هوشمند پارکینگ کلیک کنید

کاتالوگ فارسی جک‌های ریلی DEIMOS

درب ساده برای پارکینگ
درب چوبی پارکینگ

جدول لیست قیمت راه بند

به دلیل نوسانات نرخ ارز و عدم ثبات قیمت‌ها در بازار، ارائه قیمت دقیق برای انواع مختلف راه بند ممکن نیست. به همین جهت در جدول زیر از ارائه قیمت‌های روز معذوریم. اما شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت هر کدام از انواع راهبندها، با ما تماس بگیرید.

نوع درب پارکینگ

توضیحات

قیمت

راهبند اتوماتیک

تماس بگیرید

راهبند کارتی

تماس بگیرید

راه بند دستی

تماس بگیرید

راهبند نگهبانی

تماس بگیرید

راهبند پارکینگ

تماس بگیرید

راهبند هیدرولیک

تماس بگیرید

راهبند تلسکوپی

تماس بگیرید

گالری تصاویر نمونه راهبند

 

خرید راهبند از نمایندگی فروش راهبند البرز صنعت مبنا

شرکت البرز صنعت مبنا یکی از بزرگترین ارائه کنندگان انواع راهبند در ایران است. ما مفتخریم که پروژه‌های بزرگی را در این حوزه به اجرا رسانده و رضایت کامل مشتریان خود را جلب کرده‌ایم. استفاده از متریال درجه یک و قطعات با کیفیت خارجی، یکی از بزرگترین مزایای ما در مقایسه با سایر رقباست. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی، حتما از طریق شماره تلفن 44053033-021 با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره راهبند

در این بخش به تعدادی از سوالات رایج کاربران درباره درب پارکینگی می‌پردازیم. پاسخ مفصل‌تر این سوالات در متن مقاله ارائه شده و در اینجا صرفا برای آنها یک پاسخ کوتاه و مختصر می‌آوریم:

برای خرید راهبند از شرکت البرز صنعت مبنا، می‌توانید با شماره تلفن 02144053033 تماس بگیرید و ضمن اطلاع از قیمت‌های روز، از کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید. ما در تمام روز‌های غیرتعطیل، پاسخگوی شما عزیران هستیم.
عوامل زیادی روی قیمت درب راهبند تاثیرگذار هستند. نوع راهبندی که انتخاب می‌کنید به‌طور مستقیم روی قیمت تمام شده موثر خواهد بود.

سخن پایانی

در این مطلب به شکل خلاصه به معرفی انواع راه بند پرداختیم. در پایان باید اشاره کنیم که در زمان خرید راهبند‌ حتماً به ضمانت و گارانتی محصول توجه کنید. همچنین تجهیزات مختلف سیستم کنترل هوشمند را از یک برند معتبر بخرید تا در نهایت سازگاری با یکدیگر کار کنند تا به این ترتیب مدیریت سیستم کنترل تردد نیز برای شما آسان‌تر شود. در این مطلب شما به‌طور کامل با ویژگی‌ها، انواع و قیمت راهبند آشنا شدید. چنانچه در این زمینه سوالی دارید یا به دنبال مشاوره تخصصی هستید، می‌توانید از طریق شماره 44053033-021 با کارشناسان ما در شرکت البرز مبنا صنعت تماس بگیرید.

جهت درخواست مشاوره، اطلاعات خود را ثبت کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.