بلاگ

سنسور دیواری

سنسور دیواری

در نسل گذشته سنسور ها سه سیم بوده و این بدان معناست که دارای  سیم فاز  و نول و برگشت بوده اند ، اما در نسل جدید سنسور ها برای آنکه بتوان بخشی از سختی و زحمت کار  برقکاران  را راحتر کرد  فقط دارای سیم فاز و برگشت هستند،  یعنی سیم نول و برگشت باهم مشترک شده اند.

ساختار:

این محصول نوع جدیدی از سوییچ جهت صرفه جویی در مصرف انرژی الکتریکی می باشد که به وسیله آشکارساز با حساسیت بالا می تواند به صورت خودکار و با اطمینان در مصرف انرژی صرفه جویی نماید.سنسور دیواری دارای دامنه با پوشش از چپ و راست می باشد که با استفاده از شعاع مادون قرمز به عنوان منبع سیگنال به هنگام ورود شخص به محدوده آشکارساز ،کنترل  باز شروع می شود و همچنین به صورت خودکار روز یا شب را تشخیص داده و نصب آن آسان می باشد.

میدان دید:

با توجه به شکل ترسیمی ذیل از سنسور دیواری ،میدان دید شامل چپ و راست  می باشد.آشکارساز می تواند بنا به درخواست شما قابل تنظیم می باشد.

نور محیطی pir می تواند بنا به درخواست شما با تنظیم پتانسیومتر بر روی خورشید (حداکثر) در طول شبانه روز عمل نموده و هنگامی که پتانسیومتر بر روی ماه (حداقل) تنظیم گردد.فقط در نور محیطی کمتر از 3LUX  (در شب) عمل نماید.

کنترل خودکار (اتوماتیک)

شکال زیر نحوه سیم کشی سنسور دیواری ،جهت کنترل خودکار روشنایی را نشان میدهد.

طریقه نصب:

قبل از سیم بندی برق را قطع نمایید.

سیم های برق و برگشت بار را که در ترمینال تعبیه شده اند. در کفه (شماره 1) قرار دهید.

ترمینال (شماره 2) را در جای مربوطه قرار دهید.

بدنه سنسور دیواری (شماره 3) رابر روی کفه  زیری قرار دهید.پیچ ها را محکم کنید و برق ورودی را وصل نمایید و سپس محصول  راتست فرمایید.

دامنه پوشش آشکارسازی:

دامنه پوشش آشکارسازی در ارتفاع 0.5 تا 3.5 متر ،نمودار مقابل نشان دهنده حداکثر دامنه پوشش (12 متر ) در سنسور 180 درجه دیواری می باشد.

مشخصات:

سنسور دیواری

روش تست

پتانسیومتر  زمان را در حالت حداقل تنطیم کنید(در خلاف جهت عقربه های ساعت) سپس پتانسیومتر LUX را درجهت حرکت عقربه های ساعت و در حالت حداکثر (خورشید) قرار دهید. بعد از به اتمام  سیم بندی برای اطمینان و بررسی درستی آن، برق ورودی اصلی نمتصل کنید پس از گذشت 90 ثانیه از زمان راه اندازی دستگاه سنسور آماده شروع به کار می باشد.هنگامی که LUX  را در حالت حداقل(خلاف جهت عقربه های ساعت )می گذاریم.سنسور در نورمحیطی کمتر از 3 LUX  عمل نماید.

الزامات نصب

 1. نصب باید توسط تکنسین برق یا شخص باتجربه انجام گردد.
 2. از نصب سنسور دیواری در مکن های نامطمئن اجتناب نمایید.
 3. جهت جلوگیری از کم شدن حساسیت سنسور دقت فرمایید تا در زمان نصب مانع و یا شیئی متحرک در مقابل پنجره لنز سنسور قرار نگیرد.
 4. نصب سنسور دیواری در مکان های نزدیک به دستگاه های تعویض هوا مانند AIR CONDITION   ویا HEADER های مرکزی ،اکیدا خودداری نمایید.

برخی مشکلات و راه حل ها:

محصول کار نمی نماید.

 1. اتصالات سیم برق و بار را بررسی نمایید.
 2. ممکن است با متناسب انتخاب نشده باشد.
 3. ممکن است نور تنظیم شده روی دستگاه با نور محیط برابر باشد.

میزان حساسیت سنسور کم است.

 1. جهت جلوگیری از بروز اختلال در عملکرد سنسور و دریافت سیگنال توجه فرمایید تا مانعی در مقابل سنسور قرار نداشته باشد.
 2. بررسی نموده تا دمای محیط بالا نباشد.
 3. بررسی نموده تا سنسور در محیط های القایی نصب نگردیده باشد.
 4. دمای اطراف سنسور بطور آشکار تغییر نماید.بطور مثال فاصله کم با سیستم های سزمایشی و گرمایشی مرکزی .

ضمانت:

از اینکه محصول مارا انتخاب نموده اید سپاسگذاریم.این محصول به مدت 15 ماه از تاریخ تولید دارای ضمانت بوده در خرابی برا اثر ضربه شدید و با عملیات نصب غلط و نامناسب شامل ضمانت نخواهد بود.


برای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *