نماد اعتماد و اعتبار در ایران
ارائه انواع راهکارهای مختلف برای هر محیطی
بی رقیب در کیفیت بی نظیر در اجرا

مزیت های خانه هوشمند

ما در عصر طلایی توسعه فناوری زندگی می کنیم. مزیت های خانه هوشمند آنقدر زیاد است که هر بیننده ای را خیره می کند. در طی دو دهه گذشته، ما از اتکا به تلفن های سیم دار برای عمده ارتباطات خود به تلفن های کوچکی در جیب که توانایی ده ها عملکرد ارتباطی همزمان را دارند، ارتقاء پیدا کرده ایم. اگر تلفن های هوشمند یکی از پیشرفت های مهم فناوری در دهه 2000 بود، گام بزرگ بعدی در سال 2010، توسعه خانه های هوشمند است.

اتوماسیون خانه هوشمند چیست؟

مزیت های خانه هوشمند باعث شده که فناوری منزل هوشمند بسیار پر کاربرد باشد. خانه هوشمند معمولاً به مجموعه ای از دستگاه ها، لوازم خانگی یا سیستم ها گفته می شود که به یک شبکه مشترک متصل می شوند و می توانند به طور مستقل و از راه دور کنترل شوند. وقتی فناوری منزل شما در یک سیستم با هم کار می کنند، می توان از آن به راحتی با نام  “خانه متصل” نیز نام برد.

به عنوان مثال، ترموستات منزل، چراغ ها، بلندگوهای صوتی، تلویزیون، دوربین های امنیتی، قفل ها، لوازم خانگی و سایر موارد به یک سیستم مشترک متصل هستند که می توانند از طریق تلفن هوشمند یا دستگاه صفحه لمسی موبایل کنترل شوند.

اتوماسیون خانه هوشمند به شما این امکان را می دهد که از قابلیت های پیشرفته و لوکس استفاده کنید که در گذشته امکان پذیر نبود. همانطور که توسعه فن آوری همچنان در حال گسترش است، امکان استفاده از اتوماسیون منزل نیز برای سهولت و لذت بیشتر زندگی فراهم می شود.

فن آوری خانه های هوشمند - خانه هوشمند - هوشمند سازی ساختمان - تجهیزات هوشمند سازی

مزیت های خانه های هوشمند

همانطور که مزیت های خانه هوشمند مقرون به صرفه تر می شود و استفاده از آن راحت تر می شود، گزینه های بسیار خوبی برای ساخت منزل شما با فناوری پیشرفته در دسترس است. شما ممکن است اتوماسیون منزل هوشمند را راهی عالی برای همگام شدن با آخرین فن آوری یا فرصتی برای خودنمایی صاحبان منزل بدانید، اما مزیت های خانه هوشمند به طور عملی و  شگفت انگیز وجود دارد.

مدیریت همه دستگاههای خانه از یک مکان.

مزیت های خانه هوشمند و عامل راحتی در اینجا بسیار پر کاربرد است. اینکه بتوانید تمام فناوری های منزل خود را از طریق یک رابط به هم متصل کنید، گامی عظیم برای پیشرفت فناوری و مدیریت منزل است.

از لحاظ تئوریک، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که یاد بگیرید چگونه از یک برنامه در تلفن های هوشمند و رایانه لوحی خود استفاده کنید و اینگونه شما قادر خواهید بود به عملکردها و دستگاههای بی شماری در منزل خود دست پیدا کنید. این امر منحنی یادگیری برای کاربران جدید را کاهش می دهد، دسترسی به عملکردی را که واقعاً برای منزل خود می خواهید آسان می کند.

انعطاف پذیری برای دستگاه ها و وسایل جدید.

وقتی صحبت از سیستم های خانه های هوشمند می شود، محل اسکان دستگاه ها و وسایل جدید و سایر فناوری ها کاملاً انعطاف پذیر هستند. مهم نیست که امروزه لوازم خانگی شما پیشرفته ترین مدل به نظر می رسند، با گذشت زمان مدل های جدیدتر و چشمگیرتری تولید می شوند.

فراتر از آن، احتمالاً هنگام جایگزینی دستگاه های قدیمی یا کشف فناوری جدید برای همراهی فضاهای داخلی و خارجی، به مجموعه دستگاه های خود اضافه خواهید کرد. توانایی ادغام یکپارچه این تازه واردان، کار شما به عنوان صاحب منزل را بسیار آسان می کند و به شما این امکان را می دهد که با جدیدترین فناوری، سبک زندگی خود را ارتقا دهید.

تاریخچه خانه هوشمند - خانه هوشمند - ساختمان هوشمند - هوشمند سازی ساختمان -

به حداکثر رساندن امنیت منزل.

وقتی ویژگی های امنیتی و نظارتی را در شبکه خانگی هوشمند خود بگنجانید، امنیت منزل  شما سر به فلک می کشد. گزینه های زیادی وجود دارد در اینجا به چند مورد می پردازیم. به عنوان مثال، سیستم های اتوماسیون منزل می توانند سنسورهای حرکت، دوربین های نظارتی، قفل های خودکار درها و سایر اقدامات امنیتی ملموس را به سراسر منزل شما متصل کنند، بنابراین می توانید آنها را از طریق یک دستگاه تلفن همراه قبل از رفتن به رختخواب فعال کنید. بسته به زمان خاموش شدن هشدار، می توانید هشدارهای امنیتی را در دستگاه های مختلف خود دریافت کنید و فعالیت ها را به صورت بلادرنگ کنترل کنید، خواه در خانه باشید یا دور از خانه.

کنترل از راه دور عملکردهای خانه.

قدرت توانایی کنترل عملکردهای منزل خود را از راه دور دست کم نگیرید. در یک روز بسیار گرم، شما می توانید قبل از اینکه از محل کار خود به منزل برگردید، در مدت زمان کوتاهی اسپیلت منزل را روشن کنید تا خانه شما خنک شود. اگر برای شروع شام عجله دارید اما هنوز در فروشگاه هستید، می توانید اجاق گاز خود را گرم کنید در حالی که هنوز به خانه نرسیده اید. حتی می توانید بررسی کنید که چراغ ها را روشن گذاشته اید، چه کسی جلوی درب منزل شما قرار دارد یا اینکه مطمئن شوید که تمام رسانه خود را در زمانی که دور هستید خاموش کرده اید.

افزایش بهره وری انرژی.

این مورد را یکی از برترین مزیت های خانه هوشمند می دانند. ترموستات های هوشمند و نورپردازی هوشمند با تنظیم خودکار یا خاموش شدن هنگامی که شخصی در آن قسمت از خانه نیست، می تواند به شما در استفاده موثرتر از انرژی کمک کند. سیستم های هوشمند می تواند به شما کمک کند از روشن ماندن چراغ ها در طول یک شب در گاراژ، یا از تهویه مطبوع در یک خانه خالی جلوگیری کنید.

با استفاده از انرژی کمتر، با کاهش هزینه های انرژی ماهانه سود خواهید برد. بسته به نحوه استفاده از فناوری خانه هوشمند خود، می توانید فضای خود را با صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتر کنید.

به عنوان مثال، شما می توانید با یک ترموستات هوشمند قابل برنامه ریزی، کنترل دقیق تری بر روی گرمایش و سرمایش خانه خود داشته باشید و سپس بهترین تنظیمات کم مصرف را در طول روز پیشنهاد دهید. چراغ ها را می توان به هنگام غروب خورشید به حالت عصر تغییر داد، یا هنگام ورود یا خارج شدن از اتاق چراغ ها به طور خودکار روشن و خاموش می شوند، بنابراین هرگز نگران اتلاف انرژی نخواهید بود.

بهبود عملکرد لوازم خانگی.

مزیت های خانه هوشمند همچنین می توانند به شما در کارکرد بهتر وسایل خانه کمک کنند. یک تلویزیون هوشمند به شما کمک می کند تا برنامه ها و کانال های بهتری را برای تعیین مکان برنامه های مورد علاقه خود پیدا کنید. یک اجاق هوشمند به شما کمک می کند تا مرغ خود را کاملاً پخته و آن را نسوزانید و هرگز نگران پختن بیش از حد یا نپختن آن باشید. یک سینمای خانگی و سیستم صوتی هوشمند می تواند مدیریت فیلم و موسیقی شما را بر عهده بگیرد.

هوشمند سازی و BMS خانه هوشمند - شرکت فناوران ارتباط چاوش پرداز

به راحتی از خانه و متعلقات خود محافظت کنید.

از حسگرهای دود مجهز به Wi-Fi گرفته تا سیستم های هوشمند جدید به مشتریان این امکان را می دهند به سرعت به موارد غیر منتظره را پیش بینی نمایند. به عنوان مثال، اگر دستگاه هوشمند نشت آب و رطوبت را نصب کنید، می توانید هشدارها را برای تغییرات غیرمعمول رطوبت روی تلفن خود تنظیم کرده و نشت را متوقف کنید قبل از اینکه باعث جاری شدن سیل یا کپک زدن شوند.

این یک روش مناسب برای محافظت فعالانه از خانه شما در برابر آسیب های سنگین است. زنگ درها و قفل های هوشمند هنگامی که شخصی درب منزل شما است از طریق تلفن هوشمند به شما هشدار می دهند. حتی می توانید از طریق سیستم زنگ درب با میهمانان از طریق تلفن هوشمند خود صحبت کنید. بنابراین، چه در محل کار خود باشید، چه برای خرید مواد غذایی در فروشگاه باشید، یا از تعطیلاتی که مدتها انتظار آن را می کشید در یک مکان عجیب و دورباشید، لذت ببرید و خیالتان از این بابت راحت خواهد بود.

مراقبت از ساکنین خانه.

یکی از مزیت های خانه هوشمند مراقبت از بچه ها، حیوانات خانگی و والدین پیر خود است نظارت توسط دوربین مداربسته، تشخیص حرکت و قفل های هوشمند درب می تواند به شما کمک کند تا همه چیز را در خانه از راه دور به کنترل خود در بیاورید. همچنین می توانید یکی از عزیزان بزرگ یا بیمار خود که از او مراقبت می کنید، را چک کنید یا حتی از طریق بلند گو با آنها حرف بزنید.

امتیاز دهید