بلاگ

مهمترین نکات ایمنی درباره درب سکشنال

مهمترین نکات ایمنی درباره درب سکشنال

اگر از درب سکشنال استفاده می‌کنید، باید نکات ایمنی مربوط به آن را نیز بدانید. در این مقاله به مهمترین نکات ایمنی درباره درب سکشنال می‌پردازیم.

در استفاده از هر چیزی باید به نکات ایمنی مربوط به آن توجه داشته باشیم. مخصوصا در رابطه با محصولات فناوری، توجه کردن به موارد ایمنی می‌تواند جان افراد را حفظ کند. یکی از وسیله‌هایی که امروزه خیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به راحتی زندگی افراد کمک کرده، درب سکشنال است. جهت استفاده از درب‌های سکشنال باید نکات مهم استفاده از آنها را به‌خوبی بدانید و رعایت کنید. به‌طور کلی، درب‌های سکشنال پارکینگی سر پوشیده مسکونی نقش مهمی در خانه‌ها ایفا می‌کنند، چرا که آنها اساسا درب ورود افراد به محوطه بیرونی هستند. این درب‌ها همچنین از شما و اموال‌تان محافظت می‌کنند تا بتوانید به راحتی به کسب و کار خود بپردازید. با این حال، درب‌های پارکینگ می‌توانند یک خطر امنیتی بزرگ نیز تلقی شوند. در اینجا نکات مهمی در مورد امنیت درب سکشنال زیرسقفی در مناطق مسکونی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. اگر می‌خواهید با این نکات آشنا شوید، حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

چک کردن سنسورهای ایمنی

یکی از اولین و مهمترین اقداماتی که باید انجام دهید، بررسی سنسورهای ایمنی درب سکشنال است. این سنسورها در واقع وظیفه دارند که امنیت درب را حفظ کنند. سنسورهای ایمنی درب گاراژ به ریل‌هایی متصل می‌شوند که درب را به بالا یا پایین حرکت می‌دهند. معمولا این سنسورها را در ارتفاع حدود شش اینچی از زمین نصب می‌کنند. این سنسورها برای جلوگیری از بسته شدن درب طراحی شده‌اند. یعنی اگر کسی یا چیزی در زیر درب قرار داشته باشد، مسیر حرکت باز و بسته شدن را تغییر می‌دهند یا مانع از بسته شدن درب می‌‌شوند. برای بررسی عملکرد درست این سنسورها، می‌توانید یک آزمایش ساده انجام دهید. مثلا چک کنید هنگامی که یک جسم را زیر آن قرار می‌دهید، متوقف شود یا خیر. یک کارشناس حرفه‌ای می‌تواند درب بازکن درب شما را بررسی کند و اگر لازم باشد آنها را تعمیر نماید.

هرگز دستان خود را در مسیر ریل‌ها قرار ندهید

یکی از خطراتی که باعث بروز حوادث زیادی نیز شده، قرار دادن دست و انگشتان در مسیر حرکت درب سکشنال است. کودکان خود را آموزش دهید تا دستان خود را در نزدیکی لولاهای بین پانل‌های درب سکشنال پارکینگی، هنگامی که در حال بسته شدن هستند، قرار ندهند. این کار می‌تواند منجر به صدمات جدی شود و خطرات زیادی به همراه داشته باشد. خوشبختانه، برخی از درب‌های گاراژ جدید دارای حفاظ‌هایی برای جلوگیری از وقوع این مسئله هستند.

قدرت درب سکشنال را بررسی کنید

قدرت درب سکشنال نباید بیش از حد کم یا زیاد باشد. اگر سعی می‌کنید درب را از حرکت متوقف کنید، نباید با مشکل مواجه شوید. در غیر این صورت یک شخص حرفه‌ای می‌تواند مشکل آن را بررسی کند. ممکن است تنظیمات نیروی درب شما نیاز به تنظیم مجدد داشته باشد. در کل قدرت زیاد یا کم می‌تواند مشکل‌ساز شود.

نکات مهم در امنیت درب اتوماتیک

ریموت درب را در دسترس کودکان نگذارید

بهتر است ریموت درب سکشنال پارکینگی دور از دسترس کودکان باشد، چون هیچ دلیلی وجود ندارد که آنها با دستگاه کنترل از راه دور درب گاراژ بازی کنند. اگر دکمه ریموت در دسترس کودکان باشد، ممکن است به آن به چشم اسباب بازی نگاه کنند و با این کار باعث خراب شدن درب شوند. حتی این موضوع می‌تواند خطراتی را برای آنها به همراه داشته باشد. کنترل دیواری درب بازکن درب سکشنال پارکینگی را در ارتفاع مناسب از زمین نصب کنید تا اطمینان حاصل شود که کودکان نمی‌توانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند.

سیستم باز شدن اضطراری درب سکشنال

سیستم باز شدن اضطراری درب سکشنال پارکینگی خود را به هیچ عنوان دستکاری نکنید. این مکانیزم بنا به دلایلی قرار داده شده است. بهتر است در هنگام سرویس درب سکشنال، این سیستم نیز به‌طور دقیق چک شود تا اگر ایرادی در آن وجود دارد برطرف گردد. سیستم باز شدن اضطراری درب می‌تواند در مواقع لزوم، جان افراد را نجات دهد.

سرویس دوره‌ای درب سکشنال پارکینگی

یکی از مواردی که هرگز نباید پشت گوش بیندازید، سرویس درب سکشنال است. برای این منظور، هر چند ماه یکبار لاستیک‌های ضربه‌گیر، غلطک، کابل و فنرهای درب را بازرسی کنید. برای سرویس حتما از افراد متخصص کمک بگیرید.

درب را نیمه‌باز نگذارید

توجه داشته باشید که نباید درب سکشنال پارکینگی خود را نیمه باز رها کنید. هنگامی که آن را دوباره فعال می‌کنید، درب ممکن است به سمت پایین حرکت کند و با یک شی که در مسیر آن قرار دارد برخورد نماید. این موضوع همچنین امنیت خانه شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و افراد مختلف به راحتی می‌توانند وارد خانه شوند.

بررسی ویژگی‌های مخصوص درب شما

در برخی موارد ممکن است بخواهید با فروشنده یا تولید کننده درب گاراژ خود مشورت کنید تا بدانید چه ویژگی‌های امنیتی دیگری در درب سکشنال پارکینگی شما وجود دارند که می‌توانند برای آن مدل خاص مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان مثال، قفل خودکار ممکن است در برخی موارد در دسترس باشد. برای اطلاع از این موارد خاص، حتما با تولید کننده یا نصاب درب خود تماس بگیرید یا در هنگام خرید و نصب، این موارد را از آنها سوال کنید.

نکات مهم در امنیت درب اتوماتیک

سایر نکات ایمنی درب سکشنال

  • از قراردادن ریموت درب اتوماتیک در داخل خودرو خودداری کنید.
  • ریموت کنترل درب پارکینگ را همراه با سایر کلیدهای خانه همراه داشته باشید.
  • در زمان قطع برق اکثر درب‌های اتوماتیک پارکینگ از سیستم خلاص‌کن برخوردار هستند. از ایمن بودن قفل درب پارکینگ در زمان قطع برق مطمئن باشید.
  • استفاده از دوربین مدار بسته در بیرون و داخل درب اتوماتیک پارکینگ میزان سرقت را به شدت کاهش می‌دهد، زیرا سارقین از مکان‌هایی با امنیت کمتر سرقت را انجام می‌دهند .
  • چنانچه پارکینگ به ساختمان راه داشته باشد، می‌توانید از درب ورودی کرکره برقی با امنیت بالا استفاده کنید.
  • زمانی که درب پارکینگ را باز می‌کنید، از بسته شدن آن مطمئن شوید و در صورتی که پارکینگ دارای پنجره باشد می‌توانید از کاور برای پوشاندن پنجره پارکینگ استفاده کنید تا جلب توجهی برای سارقین نباشد.
  • اگر درب پارکینگ مجهز به قفل دستی است، در صورتی که برای مدت طولانی خانه را ترک می‌کنید بهتر است از قفل دستی استفاده نمایید.
  • هر چند وقت یک بار درب اتوماتیک پارکینگ را بررسی کنید و از خدمات پشتیبانی شرکتی که درب اتوماتیک را خریداری کرده‌اید برای بررسی و مطمئن شدن از جک پارکینگ و قفل آن کمک بگیرید.

در این مقاله به مهمترین نکات ایمنی درب سکشنال اشاره شد. رعایت این نکات می‌تواند ضامن امنیت شما و عزیزان‌تان باشد. پس حتما تمام این نکته‌ها را جدی بگیرید و با دقت رعایت کنید. در صورتی که در مورد درب سکشنال و روش‌های صحیح استفاده از آن سوالی داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌‌های ذکر شده در سایت، با کارشناسان البرز صنعت تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *