بلاگ

چشم درب

گیت میله ای

چشم درب ساده ودیجیتال

چشم درب1

در چهان پیشرفته ما، اکثر افراد به ویژه والدین خواهان امنیت و محافظت از خانواده خود هستند. بمنظور داشتن آرامش خاطر، نیازی نیست که به اصلاحات امنیتی سنتی اطمینان کنید ، زیرا قفلهای مقاوم دیگرامروزه مقاوم نیستند. برای آشنایی با دیگر محصولات از جمله درب اتوماتیک، درب پارکینگ، درب شیشه ای، کرکره برقی، راهبند و غیره کلیک کنید.

بیشتر اشخاص به دنبال دستگاه های مدرن دیگری اند که بتوانند برای اطمینان ازامنیت کافی از آنها استفاده کنند.

اهمیتی ندارد که در کجا زندگی میکنید، توجه به این نکته ضرورت دارد که هر خانواده باید بیشتر جزئیات مربوط به چشم درب و نحوه کار آن را بداند.

در خانه شما بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید سایر اعضای خانواده شما از امنیت کافی برخوردارند. داشتن چشم درب ضروری است و یک روش موثر برای افزایش ایمنی درخانه است. اگر تمایل دارید امنیت خانه خود را ارتقا دهید، این یکی از بهترین وسایلی است که پیشنهاد میکنیم

نصب چشم درب دیجیتال راهی عالی برای بالابردن امنیت خانه شما است. به شما اجازه میدهد ببینید چه کسی درب منزل شما است وتصمیم بگیرید. این دستگاه ها با حرکت فعال میشوند، درشرایط کم نور کارمیکنند وازهر فعالیتی فیلم میگیرند.

چشم درب4

اصل  چشم درب امنیتی چیست؟ چشم درب، همانند تلسکوپ یا میکروسکوپ، ازلنزمقعر (لنز عینی) و لنز محدب تشکیل شده است. فاصله کانونی عدسی هدف خیلی کوتاه است. این مسئله موجب میگردد که از شخص یا اشیا پشت درب یک تصویر مجازی ایجاد کنند. اشخاصی که در کانون چشمی قرار میگیرد، شما میتوانید پشت در را به وضوح و آسانی ببینید.

معرفی انواع چشمی درب

 • چشمی ساده و غیر دیجیتالی درب.
 • چشمی دیجیتالی درب.
 • چشمی دیجیتالی درب ضد سرقت.
 • چشمی هوشمند درب آپارتمانی.
 • چشمی الکترونیکی درب.
 • چشمی تصویری(بی سیم/ با سیم) درب.
 • چشمی دیجیتالی با سنسور حرکتی درب.
 • چشمی درب دیجیتالی با امکان نصب سیم کارت بر روی آن.
 • چشمی دیجیتالی هوشمند درب.

راهنمای شناسایی و خرید چشم درب

اغلب، وقتی صحبت از چشم درب میشود، بیشتر ویژگی های مناسب را ندارد. زمان دیدن اندازه ها، انتظار دارید از نظرقطر بیشترروی اندازه صفحه تمرکز داشته باشید. یک بیننده درب یا چشم درب با قطر بیشتر، مشاهده آسانتر و بهتر را ارائه میدهد. با این وجود، شما چیز خیلی بزرگ نمیخواهید زیرا نه این امر در زیبایی درب منزل شما مشکل ایجاد میکند.

چشم درب با قطر بیشتر شاید بتوانند از فواصل دورتر از درب شما عکس بگیرند. برآرود ماکزیمم مسافتی که شخصی به خانه شما می آید میتواند به فروشنده کمک کند دستگاه مناسب را پیشنهاد کند. با این وجود، اکثر چشمی درب با اندازه استاندارد باید به خوبی برای شما کار کنند.

ویژگی های یک چشم درب:

 • زاویه دید

زاویه دید چشم درب ها نیز متفاوت هستند. زمان خرید یکی از اینها توجه داشته باشید که میزان فضای پوشش را مشخص کنید. یک نمایشگر درب باز زاویه ای شما را قادر میسازد تا داده های بیشتری را مشاهده کنید. بنابراین، به دنبال یک چشم درب با بیشترین زاویه دید، ترجیحاً زاویه دید 180 درجه بروید.

 • مواد

زمان انتخاب و خرید یک چشم درب جنس آن نیز باید درنظرگرفته شود. مواد میتوانند دوام و استحکام دستگاه را مشخص کنند. اغلب فلز (فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم) و پلاستیک موارد مرسومی هستند. از لحاظ ماندگاری، چشم درب فلزنسبت به نمونه پلاستیکی خود که شاید با گذشت زمان آسیب پذیرترباشند، عملکرد بهتری دارند.

 • وضوح تصویر

وضوح تصویر چشم درب نیز بسیار اهمیت دارد زیرا برمیزان دید تأثیرمیگذارد. سرمایه گذاری درسیستم چشم درب غیرمعمول خواهد بود فقط بدانید که نمی توانید دید روشن ومناسبی ازمحیط بیرون داشته باشید. در نظرداشته باشید که به شما کمک میکند هنگام شنیدن صدای کوبیدن درتوسط شخص را مشاهده کنید. حتی درصورت نیاز به بیرون رفتن درساعات عجیب مانند شب، چشمی درب به شما امکان میدهد نمای بیرونی را ببینید. اگر شخصی مشکوک یا فعالیتی نامفهوم را مشاهده کردید، میتوانید تصمیم گیری کنید. بنابراین، هنگام خرید برای یک چشم درب، ابتدا آن را امتحان کنید تا مطمئن گردید که تصاویر واضحی نمایش میدهد.

 • سهولت استفاده

نمونه هایی از چشمی درب ها به شما فرصت میدهند شخص درب منزل خود را ببینید بدون دیدن درب منزل. ازاین مدل چشم درب اغلب بعنوان نمایش دهنده دامنه یاد میشود. این نوع برای معلولان، افراد مسن و کودکان بسیارمفید هستند. حتی در یک مکان تجاری است که میخواهید از ورود مستقیم به درب خودداری کنید ، این مدلها نیزمطلوب هستند.

چشم درب دیجیتال همچنین میتوانند به شما بگویند که در نبود شما چه کسی مراجعه کرده است. این امر برای دستگیری دزدان احتمالی مفید است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که پس از رسیدن به خانه، صفحه نمایش روی چشم درب کلیک کنید و تصاویر را ببینید.

چشم درب3

چشم درب یا نمایشگر چیست؟

چشم درب یک روزنه کوچک است که روی درب ورودی شما سوراخ میشود. این وسیله دربردارنده یک لنز با نام چشم ماهی (زاویه باز) است. گاهی اوقات، سارقین فرصت طلب مجبور میشوند به محض این که کسی در را باز کرده واردشوند. زیرا با یودن چشم درب شخص داخل خانه متوجه میشود چه کسی پشت درب است. چشم درب به شما فرصت میدهد بدون باز کردن درب، بفهمید چه کسی در آستان شماست. اگر فرد آن طرف درب را نشناختید، فرصت دارید تصمیم بگیرید که آیادرب را باز کنید یا خیر

چشم درب شیشه ای برای زمان بسیار طولانی موجود است. با وجود اینکه سطح پایین آن است، چشم درب یک لایه با ارزش اضافی ازامنیت برای ساکنین منزل است. چشم درب دیجیتال با ظرافت بیشتر، از یک صفحه نمایش وعملکردهای ویژه ای برخوردار است.

چشم درب2

علت استفاده از چشم درب دیجیتال چیست؟

یکی مورد قدیمیترین حقه های سارقین این است که در را میزنند یا زنگ میزنند تا بفهمند درخانه کسی است. اگر داخل هستید، بهتر است به شخص آن طرف درب بگویید که در خانه هستید. همچنین کاملا عقلانی است که در را باز نکنید تا زمانی که متوجه شوید چه کسی پشت در است. اینجاست که فایده چشم درب دیجیتال واقعاً  نمایان میشود.

مشاهده کردن شخص درصفحه ای با نور خوب بسیارمناسبتر است ازفشار دادن یک چشم بر روی یک سوراخ روی دراست. همچنین به این معنی است که شما تصویری کاملاً واضح از کسی که در پشت درایستاده است دارید. احتیاجی به بیان کردن نیست که نمایشگر درب دیجیتال یک گام بالاتر از چشم درب نوع قدیمی است.

چشمی دیجیتال – چشم درب دیجیتال به چه صوت کار میکند؟

چشم درب دیجیتال در هر شکل، اندازه و دامنه قیمتی وجود دارد. بیشتر چشم درب مسکونی به سبکی مشابه عمل میکنند. وقتی صفحه نمایشگر به درب خود متصل کردید، میبینید که از نمای بیرونی این نمایشکربه شکل یک روزنه معمولی است. زمانیکه شخصی پشت درب منزل است، دکمه روشن / خاموش را میفشاریم تا ببینید چه کسی بیرون در است .

برخی از چشم درب دیجیتال قابلیت مکث و بزرگنمایی دارند. اگر شخص کمی از درفاصله داشته باشد و شما نیاز به تشخیص دقیق داشته باشید، این مورد میتواند مفید باشد. اکثر مدلهای جدید چشم درب دیجیتال دارای یک وسیله دخیره کننده هستند. در صورت نیاز میتوانید بعداً این فیلم ذخیره شده را ببینید. این شبیه به یک دوربین گوشی هوشمند است. به شما فرصت میدهد فیلم را مجدد پخش کنید یا از طریق تصاویر ذخیره شده در دستگاه دوباره ببینید. اگر تمایل دارید فیلم یا عکس را به رایانه یا سایر دستگاه های الکترونیکی خود منتقل کنید.

 زمانیکه هوا تاریک میشود، چشم درب دیجیتال شما یک قابلیت حالت شب را دارد. اگر حتی درزمان روز ورودی خانه شما تاریک است، قادرید از حالت نمای شب دستگاه برای دید استفاده کنید. همچنین همانند یک گوشی هوشمند، یک بخش تنظیمات دارد. زمانیکه برای اولین بار چشم درب خود را تنظیم میکنید، میتوانید تاریخ و زمان را به روز نمایید. این کاردرصورتی به درد میخورد که زمانی نیاز شد پلیس در جریان باشد زمان دقیق باشد.

بعضی دیگراز چشم درب دیجیتال خصوصیتی به نام سنسور کوبنده را دارند. طریقه کار با ضبط  کردن خودکارتصویرتماس گیرندگان، به محض ضربه خوردن به در، انجام میشود. با نزدیک شدن به در، میتوانیدمشاهده کنید که چه کسی پشت درب است. با این وجود، نکته اصلی درمورد قابلیت سنسورکوبنده این است که میتوانیدهرکسی که پشت درشما هست درخانه خود ببینید.

درچه مکان هایی از چشم درب استفاده میکنند؟

سازمانهای پیشگیری ازجرم، نصب چشم درب را به همراه زنجیر درب یا محدود کننده درب پیشنهاد میکنند. اگربیش ازیک درب دارید که تماس گیرندگان از آن استفاده میکنند، بهتراست هردو ورودی را هم ایمن و محکم کنید. اغلب آپارتمانها فقط یک درب ورودی دارند بنابراین تصمیم گیری و ایمن سازی راحتتراست. هرچند بعضی از خانه ها شامل درهای کناری و ورودی پشتی میباشند که مراجعه کنندگان از ان استفاده میبرند.

چه زمانی باید چشم درب یا Door Viewer بکار ببرید؟

وقتی صحبت از امنیت ومحفوظیت خانه میشود، ایده خوبی است که عادات ایمنی خوبی بوجود آورید. معمولاً هر بار که در روز شخصی درب را میزند از بیننده درب خود استفاده کنید. زمان بسیار کمی طول میکشد تا متوجه شوید چه کسی در آن طرف درب است. حتی اگراز قبل در کسی هستید، قبل از اقدام به گشودن درب نگاهی سریع بیندازید. اکثروقتها افراد لایه های امنیتی را نصب میکنند ولی درزمان استفاده ازآنها غفلت میکنند، یا اینکه ازآنها بطورصحیح استفاده نمیکنند.

چشم درب5

تفاوت چشمی درب ساده با چشمی دیجیتال:

از چشم درب دیجیتال به جای چشمی درب معمولی هم متوان استفاده کرد.این چشمی ها عملکردهایی بیشتر از چشم درب ساده دارند  پس پیشنهاد میکنیم از چشم درب دیجیتال استفاده کنید زیرا امکان دید بازتر همراه با اطمینان را برای شما فراهم میکند.

بوسیله چشم درب دیجیتال، تصویر بزرگ و با وضوح بالا ایجاد میشود و مشاهده آن خیلی راحتتر است. اوقاتی که کودک یا فرد کهنسالی تنهادرخانه است وامکان دیدن پشت درب نیست چشم درب دیجیتال کمک میکند. این چشمی ها براحتی همانند چشمی های ساده بروی درب متصل میگردد. چشمی بطور اتوماتیک اقدام به عکس و فیلم برداری مینماید.

امکان دید بازتر، وضوح بالاتر، امکان فیلم یا عکس برداری ودیدن شخص پشت درب ازهرجایی را بعنوان مزایا شمرد.

چشمی درب دیجیتال امکان ارتباط با گوشی را از طریق یک اپلیکشن و اینترنت دارد. به این روش از هر نقطه ای در کره زمین که دارای اینترنت باشید درب منزل خود را میتوانید ببینید.

چشمی درب دیجیتال یا چشمی تصویری درب آپارتمان دو مدل اصلی  بیسیم و باسیم. دربخشی که چشمی‌های قدیمی بوده اند، نصب میگیرند و شما قادر هستید با بیرون آوردن چشمی‌ قدیمی آنرا جایگزین کنید. دیگر احتیاجی به سوراخ کاری و در آوردن جای چشمی دیجیتال درب نیست.

چشمی الکترونیک از دو قسمت کلی دوربین و مانیتور تشکیل شده است. دوربین چشمی های دیجیتال در قسمت خارجی درب آپارتمان یا شرکت قرار گرفته و میتواند دارای زنگ درب، دید درشب و یا سنسور حرکتی باشد.

مانیتور چشمی دیجیتال در قسمت داخلی درب آپارتمان و یا شرکت قرار گرفته و میتواند دارای خصوصیاتی از جمله: سایزهای مختلف مانیتور، رنگی و یا سیاه و سفید، کارت حافظه، قابلیت گرفتن عکس و یا فیلم و تنظیمات دیگر باشد.

نصب چشمی درب دیجیتال با سنسور دید در شب بسیار آسان است. برخی از چشمی های درب دارای سنسور حرکتی بوده و هر حرکتی در پشت درب آپارتمان را میتوانند ضبط و فیلم برداری نمایند.

درباره قیمت انواع چشمی درب

امروزه بازه قیمتی که برای چشمی درب‌ها در نظر گرفته شده است متفاوت است از ارزان قیمت تا قسمت بالا. مشخص است که هرچه سیستم چشمی ساده‌تروابتدایی تر باشد قیمت کمتری خواهد داشت. اما چشمی‌های دیجیتالی برای درب‌های اتوماتیک، ضدسرقت، الکترونیکی، هوشمند، چشمی تصویری به دلیل داشتن سیستم پیچیده تر قیمت بیشتر دارند.

مشاور، طراح، تامین کننده و مجری انواع سیستم های اتوماسیون خانگی، تجهیزات کنترل تردد، خانه های هوشمند وحفاظت پیرامونی.

برای کسب اطلاعت بیش تر از مشاوران و کارشناسان رایگان ما استفاده کنید.

تلفن تماس : 44053033-021


برای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *