نماد اعتماد و اعتبار در ایران
ارائه انواع راهکارهای مختلف برای هر محیطی
بی رقیب در کیفیت بی نظیر در اجرا

کرکره برقی

اگر به دنبال یک شکل جذاب و در عین حال موثر در امنیت و در عین حال زیبایی درخانه هستید ، کرکره  برقی غلتکی را در نظر راشته باشد. کرکره غلتکی به صورت برقی و دستی است اما از کجا می دانید که بهترین  نوع آن کدام است؟ ما  نکته های مثبت و منفی شما را برای انتخاب بین آنها کمک می کند.

کرکره برقی

کرکره برقی غلتکی در چند سال گذشته به دلیل مزیت های خود محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. آنها امنیت ، ایمنی در شرایط سخت آب و هوایی را فراهم می کنند و جذابیت و زیبایی رابه فضا می افزایند.

یکی از تمایزهای اصلی انواع مختلف کرکره غلتکی کرکره های مسکونی و تجاری است. در حالی که بیشتر کرکره های غلتکی مسکونی با هدف امنیت و عایق بندی  مورد استفاده قرار می گیرند، کرکره های غلتکی صنعتی بر امنیت و افزایش محیط تمرکز زیادی دارند.

اکثر کرکره های مدرن غلتکی دارای چندین افزونه هستند که استفاده و نگهداری آنها را آسان می کند.

درباره کرکره برقی غلتکی

کرکره برقی غلتکی دارای یک موتور کوچک است که با فشار دادن یک دکمه کرکره را باز و بسته می کند. موتور می تواند به منبع برق شما متصل شود و یا می تواند آنها را تا انرژی خورشیدی متصل کند تا نهایت بهره وری را در مصرف انرژی داشته باشد. کرکره برقی غلتکی با استفاده از یک کنترل از راه دور کوچک یا یک صفحه ای که در داخل خانه جایی نصب شده است کار می کند.

مزیت اصلی کرکره غلتکی برقی راحت بودن آنهاست. فقط با فشار یک دکمه می توانید آنها را دقیقاً همانطور که می خواهید باز یا بسته کنید ، بدون توجه به اینکه در کجا قرار دارند. شما همچنین می توانید کرکره های غلتکی را با سنسورهایی متناسب با زمان روز یا شرایط آب و هوایی خارج ، کرکره ها را بالا و پایین کنید. کرکره غلتکی برقی نیز اگر از اجزای با کیفیت استفاده کند تعجب آور نیست.

انواع کرکره برقی غلتکی:

 • کرکره برقی غلتکی داخلی

کرکره های داخلی غلتکی برای تأمین نور و تهویه بهتر خانه یا محیط تجاری مورد استفاده قرار می گیرند. اساس آنها همه کاره است.. گرچه کرکره های داخلی و خارجی هر دو از نظرعملکرد اساسی با یکدیگر متفاوت هستند ، هر دو در طیف گسترده ای از رنگ ها ، انواع و اقسام قرار دارند تا جذابیت و زیبایی آنها را بیافزایند.

 • کرکره برقی غلتکی خارجی

از سویی دیگر کرکره های بیرونی کاربردی تر می باشند. آنها ایمنی و محافظت در برابر هوای سخت را نمایش می دهند.  طیف گسترده ای از رنگ ها ، انواع و اقسام  مو جود است تا جذابیت و زیبایی آنها را بیافزایند.

 • کرکره دستی و کرکره غلتکی اتوماتیک

کرکره های دستی غلتکی بسیار محبوب و  هستند زیرا مقرون به صرفه ترین هستند. آنها از شما می خواهند که به صورت دستی آنها را باز یا بسته نمایید. هزینه اصلی نگهداری شما برای کرکره های از  نوع دستی ، روغن کاری کرکره است.

درباره کرکره دستی

کرکره دستی آنهایی است که خودتان باز و بسته می کنید ، با استفاده از مکانیزمی مانند یک سیم پیچ. به دلیل اینکه مقرون به صرفه ترین نوع کرکره غلتکی برای نصب هستند بسیار محبوب هستند. کرکره دستی به دو در و پنجره تعبیه شده است و سیم پیچ یا لنگ در قسمت داخلی درب یا پنجره قرار دارد ، تا بتوانید به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید.

تنها چیزی که باید با کرکره های دستی در نظر بگیرید این است که شما باید روزانه به تمام درها و پنجره های خود بروید و کرکره را به صورت فیزیکی تا حد باز بودن مورد نظر خود بپیچید. اگر می خواهید آنها را در طول روز تنظیم کنید ، باید به طور جداگانه به هر در و پنجره بروید ، و این می تواند بسیار وقت گیر باشد. کرکره های دستی اگرچه قابل اعتماد هستند ، اما به نگهداری بیشتر از کرکره های غلتکی برقی برای عملکرد بهتر آنها نیاز دارند.

کرکره برقی اتوماتیک غلتکی اگرچه بسیار گران قیمت است اما از راحتی بیشتری برخوردار هستند چون برای باز و بسته شدن آنها نیازی به اعمال هیچ گونه قدرت بدنی نیست. با تأمین انرژی آنها از طریق انرژی خورشیدی می توانید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. با این وجود زمان بیشتری برای نصب لازم است و ممکن است هزینه بیشتری برای نگهداری ایجاد کنند

نکته ای که باید بخاطر بسپارید این است که نصب کرکره برقی گرانتر از کرکره دستی به دلیل داشتن اجزای اضافی مورد نیاز و زمان اضافی برای نصب کردن .

 • کرکره برقی غلتکی توکار و توکار

کرکره برقی توکار در پنجره یا درها در نظر گرفته شده است و تمام اجزای آنها به خوبی مخفی می باشند و بنابراین ، این کرکره های غلتکی با باز شدن کاملاً از بین می روند.

کرکره داخلی ساخته شده به راحتی نصب می شود. با این حال ، جعبه های کرکره ای و ریل های آنها در سطح نصب قابل دیدن می باشد. اگرچه بیشتر مردم این تصور را دارند که با استفاده از کرکره های توکار جذابیت خانه آنها تا حد زیادی کم می گردد ، این روزها کرکره های توکار مدرن ساخته شده اند با وجود اینکه اجزای سازنده آنها در بیرون قابل دیدن است ، جذابتر و زیباتر دیده میشود.

 • کرکره برقی غلتکی آلومینیومی و شفاف

کرکره های غلتکی آلومینیومی از نظر دوام و کیفیت از نوع بهترین هستند. آنها سبک هستند و در برابر خوردگی مستحکم و مقاومند و از این رو یکی از پرکاربردترین کرکره های غلتکی است. آنها از اجزای مختلفی برای کاهش سر و صدا ، صرفه جویی در انرژی و محافظت به کار می برند.

از طرف دیگر ، کرکره های شفاف غلتکی هم اکنون محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. این کرکره های غلتکی قابلیت دید دارند. این نوع قادر است در فضای مسکونی شما نصب شود تا به باغ یا در یک محیط تجاری مشرف شود. آنها همچنین مصرف برق را کاهش می دهند.

Advanced Shopfront & Shutters LTD London: امروزه عامل امنیتی یکی از نگرانی های عمده مشاغل و صاحبان خانه است. داشتن تدابیر امنیتی که محافظت کلی را ایجاد کند بسیار مهم است.

این جایی است که کرکره غلتکی بازی می کند. بعلاوه ، به خاطر داشته باشید که از افراد حرفه ای به شما خدمات درجه یک از تولید تا تعمیر شاتر را می دهند ، کمک بگیرید. این مقاله به شما اجازه می دهد تا از مزایا و معایب آن به طور مفصل مطلع شوید.

مزایای کرکره برقی غلتکی

در اینجا مزایای معمول استفاده کرکره برقی برای پنجره ها و درهای شما وجود دارد:

 • بالابردن حریم خصوصی

با وجود پنجره ها و خانه های سنتی ، این مسئله وجود دارد که مردم در داخل مکان ها نگاه می کنند. با این حال ، با کرکره ، این مسئله به طور کامل حل می شود. اگر پنجره ها رو به خیابان ها باشند این گزینه بسیار ایده آلی است. اگر می خواهید در داخل محل اشعه خورشید قرار بگیرد ، می توانید آنها را به نصف یا کل راه بچرخانید. به همین ترتیب می توانید آنها را به پایین بچرخانید تا شب آرامش داشته باشید.

 • افزایش امنیت خانه

نصب کرکره هم برای پنجره و هم برای درب است. کرکره غلتکی انتخاب ایده آل جلوگیری از سارقین و سارقان است. هنگامی که کرکره ها را به درستی قفل کردید دیگر مشکلی پیش نمی آید زیرا نمی توانید آنها را از بیرون باز کنید. کرکره ها از مواد مقاوم و مقاوم ساخته شده اند.

 • گزینه صرفه جویی در انرژی

کرکره برقی غلتکی در زمستان ها و تابستان ها بسیار مفید است. با بسته شدن کرکره ها ، هوای گرم داخل خانه نگهداری می شود. به این ترتیب استفاده از سیستم های گرمایشی و تهویه مطبوع به حداقل می رسد زیرا نمی توان هوا را از آنجا خارج کرد. شاید الان متوجه آن نشوید اما در طولانی مدت باعث صرفه جویی در هزینه های زیادی می شود. مطمئناً هر ماه صورتحساب انرژی شما کاهش می یابد.

 • بالابردن جذابیت زیبایی شناسی

کرکره غلتکی جذابیت زیبایی را از داخل و خارج بالا می برد. کرکره ها دلپذیر هستند و قادر هستید با سفارشی سازی حرفه ای ها ، آن را به عنوان یک گزینه تزئینی انتخاب کنید.

 • حفاظت در برابر شرایط آب و هوایی

در مکان شما ، هوا قابل پیش بینی نمی باشد بنابراین بهترین نصب کرکره است. آنها از مکان در برابر اشعه های مضر آفتاب حفاظت و نگهداری می کنند . بنابراین ، نصب آنها چه در زمستان ، چه در تابستان و چه در فصل بارندگی بسیار عالی است.

 • سطح و اندازه صدا را کنترل می کند

بهترین کرکره ها در صورتی است که خانه شما در کنار جاده باشد زیرا از ورود 60٪ از سر و صدا به داخل ممانعت می کند. به محض تهیه کرکره برای مکان خود می توانید آرام و آرام بخوابید.

معایب کرکره برقی غلتکی

کرکره برقی غلتکی نیز معایب و مشکلاتی دارد. قبل از تصمیم به نصب آنها ، لازم است که از نکات منفی این نوع محصول هم آگاه شوید.

1. احتیاج به تمیز کردن ویژه دارد

از آنجا که کرکره غلتکی دارای لت های افقی است ، تمیز کردن آنها دشوارتر است. گاهی اوقات ، کافی است آنها را با آب شل کنید. با این حال ، اگر تمیزکاری عمیق می خواهید ، باید یک ماده تمیز کننده مناسب پیدا کنید و یکی از یک تخته سنگ ها را مرور کنید.

2. مشکلات عملیاتی

کرکره غلتکی دو نوع است – دستی و اتوماتیک. کرکره های دستی غلتکی برای کار دشوار است ، به ویژه هنگامی که برای کاری عجله دارید. در حالی که کار با کرکره غلتکی اتوماتیک  آسان تر می باشد ،اما می تواند گران قیمت تر باشد. علاوه بر آن ، آنها همچنین به یک منبع تغذیه قابل اعتماد  احتیاج دارند . از آنجا که سیستم آنها پیچیده تر است ، کرکره های اتوماتیک غلتکی نیز به تعمیر و نگهداری منظم نیاز دارند.

کرکره برقی

هنگام خرید کرکره برقی غلتکی برای پنجره چه نکته هایی را باید در نظر بگیریم:

مکان – اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید ، محل قرارگرفتن کرکره پنجره است. کرکره های داخلی از داخل خانه به راحتی قابل تنظیم می باشند .

سبک پانل – سبک پانل برای اهداف زیبایی و کاربردی در نظر گرفته می شود. کرکره های لوور دار مجموعه ای از صفحات چوبی شکل می باشند که فقط روی یک قاب همپوشانی دارند. از آنها می توان برای کرکره های داخلی و خارجی استفاده کرد .

اندازه – کرکره به سبک کافه نیمی از پنجره ها را پوشانده است. این سبک از کافه های اروپا الهام گرفته شده است که معمولاً از این نوع کرکره پنجره استفاده می شود. به نظر می رسد  بسیارواضح و تمیز است و قادر است  بلافاصله ظاهری پیچیده و منحصر به فرد به خانه شما بدهد.

کرکره برقی تمام قد معمولاً برای پوشاندن کل پنجره نصب می شوند. این امر علی الخصوص اگر می خواهید آفتاب را بیرون نگه دارید ، یا می خواهید در داخل خانه حریم شخصی را داشته باشید ، بسیار سودمند می باشد.

شکل – اشکال شاتر پنجره متفاوت است: قوسی ، مستطیل ، برش درب فرانسوی ، ذوزنقه و دایره. اینها مرسوم ترین نوع می باشند . اگرچه برخی از اشکال مانند زاویه و هشت ضلعی را نیز قادرند در صورت درخواست ایجاد کرد.

متریال – کرکره های چوبی معمولاً محبوب ترین و پردرخواست ترین نوع انتخاب هستند ، زیرا این نوع برای هر نوع کرکره ای مناسب است. می تواند به دلخواه شما رنگ آمیزی و مهر و موم شود و به طریقه های متفاوتی قابل برش باشد.

طریقه نصب کرکره برقی

 1. پایه موتور کرکره برقی را روی سر موتور محکم پیچ کنید.
 2. آداپتور شافت را به سمت حلقه ایستاده در سر موتور بکشید. برای انجام این کار ، شما باید شیار داخلی آداپتور کرکره برقیرا از تخلیه حلقه روتور بکشید.
 3. راننده را روی دنده موتور یا گیره های انبساط داخلی قرار دهید تا زمانی که درگیر شوند. صفحه فلزی پیچ خورده باید رو به بیرون باشد.
 4. موتور را با احتیاط به داخل شافت غلتک بکشید تا زمانی که حلقه آداپتور متوقف شود. آداپتور و راننده را طوری قرار دهید که در شکاف داخلی شافت داخلی قرار گیرند. برای جلوگیری از مشکلات بعدی در هنگام نصب ، جلوگیری از لیز خوردن شافت از روی آداپتور یا حلقه روتور ضروری است!
 5. کپسول شافت را از شافت سمت دیگر بلغزانید و سپس بلبرینگ و یاتاقان شمارنده موتور را در جعبه کرکره غلتکی پیچ کنید تا شافت کرکره غلتک متعادل شود. سپس می توانید بلبرینگ را به سمت پین محور فشار دهید.
 6. حالا نصب موتور را آغازکنید. بلبرینگ را در یاتاقان پیشخوان قرار داده و موتور را با موتور مربع در یاتاقان موتور قرار دهید. سپس بلبرینگ را محکم در پوسته یاتاقان بلبرینگ قرار دهید و آن را در جای خود فشار دهید. مربع موتور را با پین cotter در پایه موتور با کمی انبساط دومی ثابت کنید. نکته: با بیرون کشیدن کپسول شافت ، می توانید عدم دقت حداکثر 40 میلی متر را جبران کنید.

پس از نصب ، باید موتور لوله ای را تنظیم کنید. هنگام کالیبره کردن مسیرها و نقاط انتهایی ، تا حد ممکن دقیق  نصب کنید تا بعداً از بروز مشکلات ممانعت شود. نقطه انتهایی فوقانی باید با فاصله 2-3 سانتی متر تنظیم شود. ابتدا موتور را به منبع تغذیه وصل کنید و آن را در موقعیت “Roller shutter open” قرار دهید.

سپس اولین چرخه باز را دنبال کنید. با استفاده از پیچ تنظیم “+” ، کرکره را به موقعیت دلخواه برسانید و دوباره آن را باز کنید. این روند را چندیدن بارتکرار کنید تا زمانی که کرکره به موقعیت دلخواه و مورد نظر برسد. پس از تنظیم چرخه باز کردن ، مراحل مشابه را برای تنظیم مکانیزم بسته نیزتکرار کنید.


برای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید