نماد اعتماد و اعتبار در ایران
ارائه انواع راهکارهای مختلف برای هر محیطی
بی رقیب در کیفیت بی نظیر در اجرا

کنترل پارکینگ ها توسط تجهیزات مدار بسته!

کنترل پارکینگ ها توسط تجهیزات مار بسته! با دوربین مدار بسته پلاک خوان یک نو آوری در صنعتی اتوماسیون می باشد. سنسورهای رایج مورد استفاده در پارکینگهای خودرو مثل سنسورهای اولتراسونیک و سنسورهای مغناطیسی می توانند محل پارک خالی یا اشغال شده را تشخیص دهند . امروزه استفاده از تصاویر ویدئویی بیش از پیش مورد استفاده هستند و درحال جایگزینی اقتصادی تر سنسورهای تشخیصی در پارکینگها میباشند .

 

مدیر راهکارهای پارکینگ هوشمند

بعضی از سازندگان تجهیزات نظارت تصویری از تشخیص ویدئویی برای خیابانهای شهری استفاده می کنند. دوربین های مدار بسته تشخیصی می توانند چندین فضا را زیر نظر بگیرند . بعضی مواقع حتی 6 فضای مختلف در پارکینگ یا محیط پارکها زیر دید یک دربین مدار بسته قرار می گیرد که همین موضوع است که دوربین مدار بسته اقتصادی و برای نصب در سازه ها مناسب کرده است . زیرا فرض کنید بجای یک دوربین مدار بسته در این حالت باید 6 سنسور در محلهای مختلف پارک مورد استفاده قرار گیرند که شاید خطای بیشتری از دوربین مدار بسته باشند .

 

ALPR یا ثبت پلاک خودرو دوربین مدار بسته

تصاویر ویدئویی هم مثل دیگر سنسورهای تشخیصی مورد استفاده در پارکینگها ، قابلیتهای متعددی به پارکینگ های هوشمند خواهند افزود . نمونه این قابلیتها ، ALPRیا پلاک خوان خودرو است که می تواند قابلیت هایی مثل پرداخت و مدیریت قبض ، تردد خودروها و قابلیت استناد قانونی را به پارکینگهای هوشمند بیفزاید . برای مثال راهکار هوشمند پلاک خوان خودرو Genetec بنامAuto Vu می تواند دید بهتری روی خودروهای پارک شده در ساختمانها یا خیابانها بوجودآورد.

راهکارهای یاد شده نیازمند دوربین مدار بسته پلاک خوان (ALPR ) بعنوان جزء اصلی سیستم نظارت تصویری خواهند بود . در خیابانهای شهر خودروهایی هستند که با نصب دوربین مدار بسته پلاک خوان متحرک می توانند به قوانین پارک شهری و مدیریت حمل و نقل شهری کمک کنند . به این صورت بطور زنده علاوه برمشاهده گرههای ترافیکی شهری ، خودروهای متخلف یا محلهای پارک غیر مجاز شناسایی و با ثبت پلاک خودروها مدیریت شهری هم آسانتر می شود .

 

دوربین مداربسته پلاک خوان

کاری که دوربین های مدار بسته پلاک خوان می کنند باعث می شود ماموران پارکبان بتوانند بسیار کارآمدتر وظیفه خود را انجام دهند . در گذشته اگر کسی می خواست تشخیص دهد خودرویی اجازه ورود به پارکینگ را دارد یا خیر باید به داخل دفتر می رفت و بررسی می کرد که آیا فرد مراجعه کننده وخودروی ورودی برگه مجوز به همراه دارد؟ اینکار بسیار وقت گیر بود . با دوربین مدار بسته پلاک خوان می توانند بدون نیاز به بررسی در اسناد دفتری و یا برچسب بدنه خودرو ، را بصورت خودکار تطبیق داده و مشکل را برطرف نماید . یعنی دوربین مدار بسته پلاک خوان براحتی تشخیص می دهد که آیا خودرویی اجازه ورود به پارکینگ را دارد ؟

قابلیت ALPR یا ثبت پلاک خودرو نه تنها به اپراتور کمک می کنند بلکه کار را برای راننده هم ساده تر کرده است . برای مثال در یک دانشکده برخلاف گذشته که دانشجویان هر ترم باید در صف می ایستادند تا ژتونهای کاغذی پارکینگ تهیه کنند حالا می توانند با پیش خرید آنلاین و ثبت نام در سیستم ثبت پلاک خودرو پارکینگ دانشگاه مشکل ورود و خروج را بر طرف نماید .

با پلاک خوان خودرو نیازی به انجام کار فیزیکی برای تشخیص نخواهید داشت ، در واقع اجازه ورود مجازی به پلاک خودرو شخص تعلق دارد و شخص نیازی به بررسی فیزیکی نخواهد داشت . شما باید تنها آنلاین شده ، مجوز ورود برای پلاک خودرو بدون نیاز به کار فیزیکی اجازه ورود داشته باشید .

 

 

کنترل پارکینگ ها توسط تجهیزات مار بسته! در کنار امکان پیش خرید مجوز ورود ، دوربین مدار بسته پلاک خوان خودرو تسهیلات خوبی برای پارکینگهای آزاد شهری ایجاد می کند .ALPR مورد استفاده در پارکینگهای شهری بدین شکل عمل می کنند که راننده با قرار دادن خودرو در ورودی پارکینگ امکان ثبت پلاک خودرو را برای دوربین مداربسته میسر کرده و سپس با تایید پلاک ثبت شده در صفحه نمایشگر کناری ، هزینه را آنلاین پرداخت کرده و براحتی عبور می کند .

در هنگام خروج حتی کار آسانتر هم می شود و هزینه واریزی با پلاک ثبتی در خروج توسط دوربین مدار بسته بررسی شده و راننده نیازی به کار اضافی نخواهد داشت و درب باز خواهد شد .

واحد فنی و برنامه نویسی شرکت البرزصنعت مبنا با هدف توسعه سیستم کنترل پارکینگ و کنترل پارکینگ ها توسط تجهیزات مار بسته! فعلی درحال ارائه نرم افزار تحت موبایلی میباشند که با سیستم پرداخت دربهای ورودی پارکینگ سازگار شده است .

راننده می تواند با افزایش اعتبار کیف پول الکترونیک وابسته به پلاک خودرو براحتی از تسهیلات پارکینگها مراجعه نماید و هزینه ها بصورت خودکار نماید که این امر برای صاحبان مشاغل و افرادی که از پارکینگ های ثابتی استفاده میکنند تردد را سهل تر می نماید .

در ادامه به اطلاع میرساند که گروه البرز صنعت با ارائه دو پکیج نرم افزاری ( ویندوز بیس و وب بیس ) و بهره گیری از دوربین های IP راهکار های مناسبی را برای کنترل اتوماتیک پارکینگ های کوچک و بزرگ فراهم نموده است .