نماد اعتماد و اعتبار در ایران
ارائه انواع راهکارهای مختلف برای هر محیطی
بی رقیب در کیفیت بی نظیر در اجرا

درب های اتوماتیک چه کمکی به کاهش انتقال ویروس کرونا و سایر بیماری‌ها می‌کنند؟

با توجه به نوع و سرعت انتقال ویروس کرونا، استفاده از درب اتوماتیک در دوران کرونا اهمیت دوچندانی پیدا کرده و تقاضا برای نصب درب اتوماتیک در بیمارستان ها نیز بیشتر شده است.

ویروس کرونا هزاران نفر را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داده است. سازمان بهداشت جهانی به همه کشورها یادآور شده که در صورت اعمال اقدامات جدی در جهت مهار و کنترل بیماری، می‌توان گسترش این ویروس را به طور قابل ملاحظه‌ای کُند یا حتی متوقف کرد. پزشکان و متخصصان، بهداشت فردی را به عنوان بهترین عامل برای جلوگیری از گسترش آن توصیه می‌کنند. فضاهای عمومی به جز بیمارستان‌ها به دلیل ترس از این بیماری خلوت شده‌اند. مکان‌هایی مانند مراکز خرید، سوپرمارکت‌ها ، کافه‌ها یا دفاتر، قوانین منع عبور و مرور وضع کرده‌اند و سعی می‌کنند تا جای ممکن میزان مراجعه حضوری کارکنان و مشتریان را کاهش دهند. با وجود این، گاهی چاره‌ای جز ترک خانه نداریم. به عنوان مثال برای خرید کالاهای اساسی یا دارو و غذا. در چنین مواردی استفاده از درب اتوماتیک در دوران کرونا در محل‌های شلوغ می‌تواند کمک بسیاری به کاهش انتقال ویروس کرده و رفت و آمد ایمن‌تری را برای افراد به ارمغان بیاورد.

بسیاری از افراد برای به حداقل رساندن ریسک مبتلا شدن، درهای ورودی را با هل دادن باز می‌کنند اما درهایی که برای باز کردن‌شان نیاز به کشیدن دستگیره وجود دارد در این‌جا مشکل ساز می‌شوند. با گسترش استفاده از درب اتوماتیک در دوران کرونا و حتی پس از آن، چنین نگرانی‌هایی تا حدود زیادی از بین می‌روند.

اهمیت استفاده از درب اتوماتیک برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

اهمیت استفاده از درب اتوماتیک برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

درب های اتوماتیک در حال حاضر در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی ضروری هستند، زیرا فضاهای داخلی اتاق‌ها را کاملا از هم جدا می‌کنند. این درب‌ها با ایجاد این فضای ایزوله در اتاق‌ها، شرایط قرنطینه را درون بیمارستان‌ها تا حدود زیادی سهولت می‌بخشند و ایمنی بیشتری نیز در آن‌ها به وجود می‌آورند. این سهولت و ایمنی به کمک بسیاری از بیماران می‌آید تا تحمل رنج بیماری برای‌شان راحت‌تر شود. همین مسئله موجب شده است تا استفاده از درب اتوماتیک در دوران کرونا رونق بیشتری یافته و تقاضا برای نصب و اجرای درب اتوماتیک در بیمارستان ها روز به روز بیشتر شود.

به همین ترتیب، در محیط‌هایی مانند انبار کالاهای پزشکی که فعالیت بارگیری و تخلیه زیادی‌ در آن‌ها انجام می‌شود، درب‌های اتوماتیک جزو ضروریات هستند. این درب‌ها سرعت و کارایی بهتری دارند و از لحاظ شرایط بهداشتی نیز ایمن‌تر هستند. علاوه بر کارایی خوب درب اتوماتیک در بیمارستان ها، چنین فضاهایی نیز در محیط‌های بهداشتی به درب‌های اتوماتیک مجهز می‌شوند تا میزان تماس بدن با محیط به حداقل برسد. پس از پایان این همه گیری، گسترش استفاده از این درب‌ها در مکان‌های عمومی دیگر از جمله ساختمان‌های اداری، فروشگاهی و مسکونی، انتخابی است که به نفع تمام اقشار جامعه خواهد بود. نه تنها برای جلوگیری از ایجاد همه‌گیری‌های جدید، بلکه برای ایمن‌تر شدن در برابر ویروس‌های رایج‌ترمانند سرماخوردگی و آنفولانزا.

درب شیشه ای اتوماتیک چه کمکی به عدم انتقال بیماری ها می‌کند؟

به عنوان یک شرکت تولید کننده درب‌های اتوماتیک، می‌خواهیم شما را با مزایای استفاده از درب های اتوماتیک در دوران کرونا آشنا کنیم و توضیح دهیم که چگونه این درب‌ها می‌توانند به کاهش آلودگی در زمان همه گیری ویروس کرونا کمک کنند. آیا می‌‌دانید ویروس‌ها می‌توانند تا چه زمانی در سطوح خارج از بدن زنده بمانند؟ در حقیقت، طول عمر آن‌ها در چنین فضاهایی به شکل نگران کننده‌ای زیاد است.

اخیرا یک مطالعه نشان داده که ویروس کووید 19 در صورت ضد عفونی نکردن مناسب سطوح، می‌تواند تا 3 روز بر روی سطوح پلاستیکی و فولادی باقی بماند. ویروس کرونا می‌تواند تنها با یک بار لمس وسایلی مانند دستگیره درب، به سطح دست بچسبد و سپس با برخورد دست به صورت و یا چشم، وارد بدن شده و آن را آلوده کند. یکی از مزایای درب های اتوماتیک این است که نیاز به لمس فیزیکی سطوحی مانند درب و دستگیره را از بین برده و در نتیجه انتقال سطح به سطح کاهش می‌یابد.

شرکت البرز صنعت به عنوان یک شرکت تولید کننده درب اتوماتیک، طیف گسترده‌ای از درب‌های کشویی و چرخشی اتوماتیک را در دسترس خریداران قرار می‌دهد. درب‌های اتوماتیک ما کارایی فراتر از دسترسی آسان را ارائه می‌دهند. ما با اجرای پروژه‌های نصب درب اتوماتیک در بیمارستان ها و کارخانه‌های تولید مواد غذایی که در آن‌ها رعایت بهداشت از اهمیت بالایی برخوردار است، به افزایش سطح بهداشت در فرآیند تولید مواد غذایی و دارویی و همچنین در محیط‌های بیمارستانی کمک می‌کنیم.

با توجه به روند رو به رشد بازگشت افراد به محل کار، تحصیل و فروشگاه‌ها، بهتر است به این فکر کنیم که چگونه می‌توانیم خطر انتقال ویروس از سطوح فیزیکی در چنین فضاهایی را کاهش دهیم. این چند مورد می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند:

  • دستان خود را با آب و صابون به مدت بیش از 20 ثانیه بشویید و از ازدحام جمعیت پرهیز کنید. حداقل 2 متر فاصله اجتماعی را رعایت کنید و فقط با افراد نزدیک خانواده معاشرت داشته باشید.
  • در مواقع بیرون رفتن از خانه تدابیر بهداشتی را اتخاذ کنید و پس از لمس سطوح، از ماسک استفاده کرده و از ژل و محلول‌های الکلی ضد باکتری استفاده نمایید.

استفاده از درب اتوماتیک در بیمارستان ها و مراکز درمانی چه ضرورتی دارد؟

استفاده از درب اتوماتیک در بیمارستان ها و مراکز درمانی چه ضرورتی دارد؟

با ارائه گسترده‌ترین طیف درب‌های بیمارستانی، شرکت البرز صنعت انتخاب‌های مناسبی در زمینه درب اتوماتیک در بیمارستان ها در اختیار شما قرار داده و کمک می‌کند که کارکنان و مراجعه کنندگان تجربه راحت‌تر و ایمن‌تری در استفاده از محیط‌های بهداشتی داشته باشند.

وجود درب اتوماتیک در بیمارستان ها امکان دسترسی عمومی به لابی بیمارستان را فراهم کرده و به پرسنل بیمارستان اجازه می‌دهد با سرعت و به راحتی، خصوصاً در موارد اضطراری و بحرانی در سالن‌ها و اتاق‌ها جابجا شوند. شرکت البرز صنعت با به‌کارگیری فناوری پیشرو در صنعت تولید درب‌های اتوماتیک، این امکان را فراهم می‌کند که  بیماران و کارکنان بیمارستان یا سایر مراکز درمانی عبور و مرور ساده و بی دردسری در محیط داشته باشند. ما انواع متنوعی از درب‌های اتوماتیک بیمارستانی را تولید می‌کنیم تا بتوانیم برای هر نوع نیاز، راه حلی داشته باشیم.

در زیر به چند دلیل ضرورت استفاده از درب اتوماتیک در دوران کرونا اشاره می‌کنیم:

  • کارایی متنوع: وقتی درب‌های اتوماتیک را انتخاب می‌کنید، مجبور نیستید زیبایی محیط را فدای عملکرد بهتر کنید. با در اختیار داشتن گزینه‌های متعدد از لحاظ نوع طراحی می‌توانید علاوه بر کارایی درب اتوماتیک در بیمارستان ها، به زیبایی و مدرن‌تر شدن محیط نیز کمک کنید. سه نوع اصلی درب اتوماتیک وجود دارد: لولایی، کشویی و زاویه‌دار. درب‌های لولایی برای راهروها یا اتاق‌های پر رفت و آمد مناسب هستند؛ درب‌های کشویی در مکان‌هایی استفاده می‌شوند که فضای محدودی وجود دارد و درب‌های زاویه‌دار اغلب در مکان‌هایی که به حداکثر فضا برای برای جابجایی هر چه راحت‌تر تجهیزات پزشکی و تخت‌های بیماران نیاز است، مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • عبور و مرور افراد معلول: درب‌های اتوماتیک، دسترسی و جابجایی را برای همه افراد بهبود می‌بخشند، اما وجود درب اتوماتیک در بیمارستان ها برای افراد معلول و یا کسانی که دچار معلولیت‌های موقتی هستند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
  • افراد به درب‌های اتوماتیک علاقه بیشتری دارند: نتایج نظرسنجی‌ها اثبات می‌کند که اکثریت قریب به اتفاق کاربران ساختمان‌ها، درب‌های اتوماتیک را ترجیح می دهند . یک مطالعه تحقیقاتی اخیر توسط انجمن تولیدکنندگان درب اتوماتیک ایالات متحده آمریکا نشان داد که 98.9 درصد افراد استفاده از درب‌های اتوماتیک را ترجیح می‌دهند. شرکت کنندگان در این تحقیق همچنین اظهار داشتند که استفاده از درب اتوماتیک در بیمارستان ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. درب‌های اتوماتیک محیطی آرام‌تر و امنیت بیشتری را برای بیماران فراهم می‌کنند، چرا که کارکنان و بازدیدکنندگان در راهروها برای بیماران در اتاق‌های بسته غیرقابل تشخیص هستند و گفتگوهای پزشک و بیمار در راهروها قابل شنیدن نیست.
  • راحتی در استفاده و نگهداری: درب‌های اتوماتیک پیشرفته امروزی کاربرپسند هستند و کار خود را بدون نیاز به دخالت انسانی انجام می‌دهند. درب‌ اتوماتیک در بیمارستان ها اگر به درستی نصب و نگهداری شود، کارکرد روزمره ساده و بدون دردسری را ارائه می‌دهد. درب‌های اتوماتیک همچنین آسیب و فرسایش کمتری را تجربه کرده که به نوبه خود باعث افزایش عمر درب و کاهش هزینه‌های نگهداری آن می‌شود.
  • مصرف کم‌تر انرژی: سازگاری با محیط زیست یکی از فاکتورهای مهم در معماری و طراحی شهری مدرن است و درب‌های اتوماتیک با ایجاد ساز و کار بسته شدن ایمن درب‌ها، به صرفه جویی در انرژی کمک می‌کنند. درب‌های اتوماتیک از باز ماندن بی‌رویه درب‌ها که منجر به هدر رفتن گرما و یا تهویه نامناسب هوا می‌شود جلوگیری می‌نمایند. به علاوه، بسیاری از نمونه‌های جدید و کم مصرف این درب‌ها از حداقل انرژی برای کار کردن استفاده می‌کنند و مصرف برق چندان بالایی هم ندارند. به همین دلیل، درب های اتوماتیک در مواردی که دمای محیط باید به دقت کنترل شود مانند اتاق‌های عمل، ایده آل هستند.

درب شیشه ای اتوماتیک چه کمکی به عدم انتقال بیماری ها می‌کند؟

سخن پایانی

مانند بسیاری دیگر از فضاهای عمومی مدرن، استفاده از درب اتوماتیک در بیمارستان ها نیز رواج یافته است. اما در طول یکی دو سال گذشته و با گسترش کووید 19 و نیاز به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از درب اتوماتیک در دوران کرونا اهمیت بیشتری یافته است و این ابزارها نقش مهمی در جلوگیری از انتقال هر چه بیشتر ویروس کرونا ایفا کرده‌اند.

5/5 - (2 امتیاز)