نماد اعتماد و اعتبار در ایران
ارائه انواع راهکارهای مختلف برای هر محیطی
بی رقیب در کیفیت بی نظیر در اجرا

آشنایی با نحوه عملکرد درب شیشه ای

آشنایی با نحوه عملکرد درب اتوماتیک

در این مقاله تلاش میکنیم به ساده ترین شیوه ممکن طرز کار یک درب اتوماتیک را شرح دهیم .

درب اتوماتیک شیشه ای یا ماشین الکترو مکانیک بشمار میرود که به کمک نیروی الکتریکی و مکانیکی بور فیزیکی کاری را انجام میدهد .

در واقع تشخیص فرد توسط حسگر یا چشم الکتریکی، نقطه‌ی شروع عملکرد درب اتوماتیک است و پس‌ از آن درب متناسب با وضعیتی که دارد عکس العمل نشان میدهد .
حسگر یا چشم درب اتوماتیک به یک مدار الکترونیکی بنام کنترل برد متصل می‌شوند که پردازنده عملیات متناسب با تنطیمات اولیه است.
فرمان از طریق کنترل برد به الکترو موتور ارسال شده و به کمک گیربکس مخصوص نیرو به تسمه های کشنده درب اعمال میشود .
تسمه های کشنده که به کمک قلاب های ویژه به چرخ های هادی و لنگه درب های متحرک متصل میباشند حرکت را ایجاد میکنند .

چشم درب اتوماتیک در تنوع اولترا سونیک و مادون قرمز تولید میشود که اگرجه هر دو آنها امروزه کاربرد دارد ولی مودل اولتراسونگ یک دست اورد جدیتر میباشد که خطا های مدل مادون قرمز را رفع کرده است و البته موجب افزایش قیمت درب اتوماتیک مجهز به این تکنولوژی شده است .

چشم درب شیشه ای

کنترل برد یا مدار فرمان با توجه به آنکه صرفاً شاید یک مدار ساده کنترلی بنظر آید ولی اصلی ترین نقش را در کیفیت درب اتوماتیک ایفا میکن ، این مدار در ابتدای نصب پارامتر هایی همچوت سرعت ، قدرت ريال شتاب ولیه ، چریان مصرفی موتور ، نوع فرمان ، مدت زمان باز ماندن و …. را ذخیره کرده و در هر عملکرد چندین پارامتر را جهت صحت عملیات کنترل میکند و خطا های احتمالی سیستم را یا اعلام کرده و یا بطور اتوماتیک مرتفع میسازد .

برد درب شیشه ای

موتور درب شیشه ای که قلب دستگاه بشمار میرود قدرت لازم را برای جابجایی درب ها اعمال میکند ، این قطعه نقش بسیار مهمی در کیفیت و طول عمر درب اتوماتیک ایفا میکند ، از این رو از موتور های 24 ولت جریان ثابت استفاده میشود که به دلیل کاهش اتلاف انرژی راندمان بالا تری نسبت به موتور های 230 ولت داشته و در تردد بالا به خوبی عمل میکنند وپ

موتور دانکر

این روزها درب‌های اتوماتیک بسیار راحت و کاملاً امن تولید می‌شوند و همواره تولیدکنندگان در بخش‌های تحقیق و توسعه‌ی خود، به دنبال راه‌هایی هستند که آن را زیباتر و درعین‌ حال کارآمدتر کنند.
ممکن است در آینده‌ای بسیار نزدیک، شاهد تولید درب اتوماتیک با قابلیت‌ها و سطح هوشمندی بالاتری باشیم و درب‌های امروزی به نظرمان ساده و معمولی به نظر برسند.

شرکت البرز صنعت مبنا به‌عنوان نماینده انحصاری کمپنی های BFT  ,  BLANCO در ایران ، یکی از پیشتازان صنعت اتوماسیون می‌باشد .
این مجموعه با شبکه بزرگ شعب و نمایندگی های خود در سراسر کشور ، مشاوره صادقانه و ارائه خدمات تخصصی و پشتیبانی فنی از درب های اتوماتیک را تعهد اخلاقی خود قرار داده است .

 

 

شرکت البرز صنعت پیشرو در خدمات اتوماسیون 
قبل از خرید درب اتوماتیک ، از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید .
تلفن تماس : 44053033-021