نماد اعتماد و اعتبار در ایران
ارائه انواع راهکارهای مختلف برای هر محیطی
بی رقیب در کیفیت بی نظیر در اجرا
سری راهبند ستونی XPASS

سری راهبند ستونی XPASS


سری راهبند ستونی  XPASS

راهبند ستونی هیدرولیک یک تجهیز امنیتی میباشد که به جهت ممانعت از ورود وسایل نقلیه غیر مجاز طراحی شده است .
راهبند ستونی و یا بولارد در دو تنوع کلی ( راهبند الکترو مکانیک و راهبند هیدرولیک ) تولید و به بازار عرضه میگردد .
راهبند الکترو هیدرولیک  XPASS کمپانی BFT ایتالیا با بهره مندی از سیستم هیدرولیک قابلیت کنترلی معابری حساس را بدون محدودیت در تعداد تردد و عرض معتر تحت پوشش قرار میدهد .
این سری راهبند اتوماتیک در سری ولتاژی 230 ولت تولید میگردد و مجهز به حس گر های ویژه جریان برای ممانعت از برخورد با مانع میباشد .
راهبند ستونی از یک پمپ هیدرولیک مقاوم در برابر نفوذ آب و خاک ( IP67 ) تشکیل شده است که سازه این گونه راهبند سیلندری را بحرکت در می آورد ، یک سازه مقاوم زیر سطحی که کل وزن و تنش راهبند از طریق این بخش به زمین منتقل میشود و یک سیلندر مقاوم در برابر ضربه که بخش مشهود این راهبند میباشد تشکیل میشود و در کنار این قطعات مکانیکی که برای طرایط سخت کاری و وجی طراحی شده است قطعات و مدارات الکترونیکی که نقش کنترلی را برای این راهبند ایفا میکند .
راهبند ستونی یا راهبند بولارد نامی عمومی است که به واژه انگلیسی TRAFFIC BOLLARDS اطلاق میگردد .
ماهیت کاربری راهبند ها این الزام را فراهم میکند که مدار فرمان دیجیتال و پیش رفته ای فرامین مورد نیاز از تجهیزات کنترل تردد را برای عملکرد صحیح مدیریت کند .

ویژگی های راهبند ستونی XPASS

 1.  راهبند هیدرولیک ستونی  اتوماتیک مقاوم در مقابل هر نوع شرایط جوی و محیطی .
 2. مدار فرمان این راهبندها کاملا هوشمند و با قابلیت نمایش هر رخداد و خطا میباشد .
 3. گیربکس و مدارات الکترونیکی پر قدرت برای عملکرد طولانی مدت بدون نیاز به سرویس دوره ای .
 4. میکروسوئیچ و اینکودر نصب شده بر روی این راهبند عملکرد بسیار کنترل شده تری را نسبت به سایر محصولات مشابه ایجاد میکند .
 5. مقاومت بالای راهبند ستونی در برابر ضربات و برخورد احتمالی وسایل نقلیه با این راهبند و حتی متوقف کردن خودرو های سبک  غبر مجاز از تردد .
 6. راهبندهای ستونی از گارانتی 3 ساله وارد کننده انحاری ( البرز صنعت مبنا ) برخوردار است .

نوع کاربری

راهبند ستونی XPASS یک راهبند بسیار مقاوم برای ورودی بانک ها و ورودی مراکز حساس و امنیتی میباشد .
این راهبند ستونی با موتور 230 ولت برای مسیر هایی با تردد متوسط مناسب است .
سری راهبند ستونی الکترو مکانیک با توجه به بدنه مقاوم و نوع رانگامیزی مناسب برای نصب در محیط های بیرونی طراحی شده است و در هر نوع شرایط آب و هوایی میتواند به عملکرد خود ادامه دهد .

امتیاز دهید

داده های تکنیکی

امنیت یکی از پارامتر های کلیدی در بهره برداری از تجهیزات اتوماسیون بشمار میرود و راهبند های ستونی یکی از این تجهیزات کنترلی میباشد که در گروه راهبند های الکترو مکانیک نقش کنترل از ورودی های مراکز حساس و پر اهمیت را بر عهده دارد .
اگر برای تجهیز ورودی های کم تردد و یا پر تردد نیاز به سیستم مناسبی دارید و کیفیت محصول و راندمان آن برای شما از اولوین انتخاب محصول میباشد راهبندهای ستونی این شرکت را بررسی فرمایید چون با بهترین مواد اولیه و در اروپا با بالا ترین شرایط استاندارد تولید و عرضه شده است .
بی اف تی یکی از پر سابقه ترین کمپانی های تولید تجهیزات اتوماسیون و راهبند ستونی اتوماتیک میباشد .
در سالهای اخیر با خرید کمپانی O&O یک غول سازنده راهبند جاده ای گوی سبقت را از رقبا گرفته است ، طراحی ایتالیایی و بدنه مقاوم و زیبا ، نمایانگر یک سیستم بدون نقص میباشد که علاوه بر راندمان بالا به حفظ زیبایی شناختی در معماری محیط های خارجی ورودی ها کمک میکند .
مدار فرمان راهبندستونی BFT ، کاربردی ترین کنترل برد برای این سیستم میباشد که باحذف پیچیدگی های زیاد نصب و عملکرد ساده ای را فراهم ساخته .
سیستم هوشمند برخورد با مانع، ولتاژ برق 230 ولت، تردد بالا  ، ریموت کد متغیر، مواد اولیه بسیار با کیفیت و بی نیاز بودن به سرویس و نگهداری همچنین گارانتی طولانی مدت از ویژگیهایی قابل توجه این  راهبند سیلندری اتوماتیک محسوب می شود.
درضمن بهتر است برای نصب راهبند سیلندری BFT از متخصصین نصب همین محصول بهره بگیرید.
ریموت کنترل های بی.اف.تی دارای برد بلند میباشد که برای استفاده آسانتر کاربران طراحی شده است.
راهبند XPASS با توجه به حضور طولانی مدت در بازار ایران از محبوبیت بالایی در جامعه مصرف کنندگان برخوردار است .
این راهبندها از تنوع بالایی در تنظیمات برخوردار است که مجری نصب و حتی مصرف کننده را مقدور میسازد هر نوع تنظیمی را در شیوه حرکت اعمال نماید .
این سری راهبند الکترومکانیک در دو تیپ ظاهری تنوع در قطر و ارتفاع سیلندر به بازار عرضه میشود  .
سرعت عملکرد این گروه راهبند ستونی 9 ثانیه برای یک سیکل حرکتی میباشد .
سيكل كاری متوسط از خصوصیات این سیستم ميباشد که کاربری آن را برای مجموعه های مسکونی و تجاری و صنعتی مناسب ساخته .

نام محصول راهبندXPASS
کشور سازندهایتالیا
حداکثر عرض معبر راهبندبازوییعدم محدودیت
سرعت باز شوندگی4 ثانیه
ولتاژ ورودی موتور راهبند بازویی230 ولت
عملکرد در زمان قطع برقحرکت دستی / عملکردی با ups
نوع گیربکس راهبند های بازوییقفل دائم و خلاص کننده سوئیچی
تعداد کارکرد روزانه475  تردد متناسب با نوع و تجهیزات جانبی و شرایط نصب    ( در 24 ساعت )
تجهیزات ایمنی راهبند الکترومکانیکمیکروسوئیچ ، اینکودر ، مدار حساس به مانع ، چشم های مادون قرمز
ویژگی این راهبند اتوماتیکتغییرات سرعت در ابتدا و انتهای حرکت ، توقف در بین مسیر ، قابلت نصب چراغ  و پوشش و حصار روی بازو ،قابل اتصال به دوربین پلاک خوان و تجهیزات کنترل تردد .
گارنتی شرکتی3 سال / ( البرز صنعت )
متعلقات همراه راهبندالکترو موتور و گیربکس – بدنه مقاوم و ضد زنگ – فنر بالانس – مدار فرمان BFT – بازوی راهبند – بیس پلیت – ریموت کنترل
تجهیزات جانبیچشم ایمنی – فلاشر هشدار دهنده – چراغ روی بازو – پوشش روی بازو – لوپ مغناطیسی – کلید فرمان دستی – کارت خوان – سیستم جامع کنترل تردد – ……

تنوع راهبند ستونی XPASS

1-      سری راهبند ستونی XPASS -K4

یک محصول ویژه الکنرو هیدرولیک که با قطر سیلندر 275 میلیمتر و ارتفاع 800 میلیمتر بهترین راهبند امنیتی با قیمت مناسب میباشد که با سرعت 4 الی 7 ثانیه ای یک راهبند امنیتی سریع میباشد . قدرت این نوع از راهبند ستونی در مقابل ضربه 800.000 ژول میباشد .

 

2-      سری راهبند ستونی  XPASS-K12

قوی ترین راهبند ستونی یا راهبند ضد تروریستی با قطر سیلندر 275 میلیمتر و ارتفاع 800 میلیمتر که قدرت متوقف کردن هر نوع وسیله نقلیه با حد اکثر وزن 7 تن و سرعت 85 کیلومتر بر ساعت را دارا میباشد . قدرت این نوع از راهبند ستونی در مقابل ضربه 2.100.000 ژول میباشد .

 

مدار فرمان راهبند  BFT ایتالیا

برد راهبند اتوماتیک BFT   ، با نام PERSEO جهت کنترل مسیر تردد جهت کنترل عملکرد موتور 230 ولت با استاندارد های اروپایی و بالا ترین کیفیت ساخت تولید شده است .
برد راه بند این کمپانی علاوه بر عملکرد با کنترل برد فابریک با ضریب امنیت 279.654.220 قابلیت اتصال به گیرنده های رادیویی غیر فابریک را دارا است .
برد مجهز به کانکتور تحریک دستی است که امکان اتصال به آنتن تشخیص کارت مغناطیسی ، سیستم های کارت و کد ، دوربین پلاک خوان و رسیور سیمکارتی و کلید کنترل دستی را فراهم می کند .

همپنین مدار فرمان راهبند امکان اتصال به گستره متنوعی از تجهیزات ایمنی را دارد که امکان خطا سیستم و برخورد بازوی راهبند به ویایل نقلیه و موانع احتالی در زیر آن را میکاهد .
از جمله تجهیزات ایمنی میتوان به چشم خطی ، مدار مغناطیسی زیر سطحی ( لوپ دیتکتور ) ، لبه حساس به مانع و پشم های پرده ای و …. اشاره کرد .

 

روی اکثر مدار فرمان PERSEO کمپانی BFT ایتالیا  یک  صفحه نمایشگر دیجیتالی وجود دارد که شرایط  تنطیم اولیه ، شرایط عملیاطی و حتی خطا های سیستم را نشان میدهد که علاوه بر افزایش دقت در تنظیمات اولیه ، خطا یابی و تعمیر این گونه راهبند را ساده و سریع میکند .
راهبند اتوماتیک یکی از ادوات کنترل تردد به شمار میرود میبایستی قابلیت اتصاد به تجهیزات جانبی متنوع را دارا باشد .
از این رو کمپانی BFT ایتالیا مدار فرمان دیجیتالی را برای این سری راهبند بازویی پیشنهاد کرده که قابلیت اتصال به تمام تجهیزات کنترل تردد را دارا باشد .

این مدار کنترل های قابلیت اتوماتیک بسته شدن را پس از باز شدن راه بند و گذشت زمان قابل تنظیم دارا میباشند .

یک قابلیت ویژه دیگر تشخیص اتوماتیک خروج خودرو میباشد که با فعال شدن این ویژگی پس از خروج خودرو از جلوی راه بند ، بازو به سمت پایین حرکت کرده و مانع از تردد خودرو دیگر میشود .

– واحد مشاوره شرکت البرز صنعت در سراسر ایران  همواره آماده ارائه مشاوره رایگان به همکاران و مصرف کنندگان میباشد !

راهبند ها معمولاً به کمک مدار فرمان پیشرفته خود برخورد با مانع را حس کرده و عکس العمل نشان میدهند ولیکن پیشنهاد میگردد برای افزایش ایمنی در عملکرد راهبند ستونی از سنسور لوپ مغناطیسی استفاده کرد که علاوه بر دقت بالا از راندمان خوبی برخوردار میباشد .
راهبند ستونی BFT ایتالیا که با استاندارد های جهانی تولید میگردد امکان اتصال به سیستم های اعلام حریق یا اعلام صرقت و هشدار را تارد تا متناسب با نوع هشدار ایجاد شده عکس العمل متناسب نشان دهد .
در ضمن با اتصال این راهبند به دوربین های پلاک خوان ، تجهیزات کنترل تردد میتوان راندمان و کیفیت عملکرد را بشدت بهبود بخشید .
از این رو برای افزایش راندمان پیشنهاد میگردد متناسب با نیاز راهبند سیلندری با راهبند ستونی از قطعات فابریک و پیشنهاد شده برای این تجهیزات بهره جست .

با توجه به کاربری تخصصی این نوع راهبند الکترو مکانیک انتخاب درست آن میتواند راهگشای نیاز مجموعه ها باشد از این رو کارشناسان شرکت البرز صنعت میتوانند مشاورین خوبی برای انتخاب صحیح شما باشند .

تصاویر پروژه ها
اطلاعات بیشتر

مدار کنترل پیش فرض راهبند اتوماتیک

 • برد کنترل راهبند ستونی 230 ولت این شرکت ، سری PERSEO میباشد . این مدار فرمان یکی از کاملترین مدار فرمان های راهبندهای اتوماتیک بشمار میرود .
 • قابلیت تنظیم شتاب اولیه و ترمز انتهایی حرکت سیلندر راهبند جهت جلوگیری از تنش و ضربه .
 • تنظیمات با دقت دهم ثانیه و قابلیت تنظیم عملکرد های مختلف در خروجی های مدار فرمان .
 • حفاظت ولتاژ خروجی در برابر اتصال کوتاه و نمایش پیام خطا بر روی صفحه نمایش .
 • قابلیت پاک کردن ریموت خاص با قابلیت مشاهده شماره ریموت کنترل .
 • قابلیت اتصال به کلیه تجهیزات و حسگر های مانع در زیر بازوی راهبند .
 • قابلیت تنظیم قدرت و جریان مصرفی و حساسیت در مقابل مانع .
 • ورودی فرمان خارجی از اتاق نکهبانی یا اتاق کنترل .
 • رمز گذاری برای عدم امکان تغییر در تنظیمات .


جداول

مشخصات راهبند های اتوماتیک

مدت زمان گارانتیسیستم محرکهنام متعارفحد اکثر عرضتعداد تردد بهینهکپیانی سازندهنام محصول
3 سالالکترومکانیکراهبند بازویی3 الی 5 متر220 تردد در روزBFT / ایتالیاMOOVI
3 سالالکترومکانیکراهبند الکتروو مکانیک6 الی 8 متر518 تردد در روزBFT / ایتالیاMICHELANGELO
3 سالالکترومکانیکراهبند جاده ای3 الی6 متر460 تردد در روزBFT / ایتالیاGIOTTO
3 سالالکترومکانیکراهبند ستونینا محدود250 تردد در روزBFT / ایتالیاSTOPPY
3 سالهیدرولیکراهبند ستونینا محدود475 تردد در روزBFT / ایتالیاXPASS
3 سالالکتروهیدرولیکراهبند ضد تهاجم4 الی6 متر300 تردد در روزR-BLOCKER