نماد اعتماد و اعتبار در ایران
ارائه انواع راهکارهای مختلف برای هر محیطی
بی رقیب در کیفیت بی نظیر در اجرا

سنسور سقفی

سنسور سقفی

1- سنسور 360 درجه سقفی روکار

این نوع سنسور به دلیل زاویه عملکرد 360 درجه کاربرد فراوانی در راه پله ها و پارکینگ ها و مواردی از این قبیل دارد و در مکان هایی که تامین روشنایی به صورت دستی بوده و نیاز به خودکار کردن آن وجود دارد، به راحتی با نصب این سنسور در کنار چراغ چه بصورت سقفی و چه دیواری میتوان آن را خودکار کرد.

2- سنسور سقفی توکار 360 درجه

این سنسور سقفی با توجه به قابلیت نصب بصورت توکار حجم کمی اشغال میکند و ظاهری شکیل بهمراه زاویه عملکرد 360 درجه دارد و در مورادی همچون راه پله ها، پارکینگ ها و ورودی منزل و … کاربرد دارد. مکان نصب این سنسور بایستی در مراحل سیم کشی و لوله گذاری بصورت توکار در نظر گرفته شود.

3- سنسور سقفیتشخیص حرکت آویز سرپیچ دار

سنسور آویز سرپیچ دار را میتوان بدون تغییرات در سیم کشی و بدون دانش فنی برق نصب نمود. کاربرد آن بدین صورت است که لامپ را از سرپیچ باز نموده و به سرپیچ سنسور حرکتی آویز دار میبندیم و سپس سنسور را به سرپیچ آویز مورد نظر وصل میکنیم.در این صورت با روشن قرار دادن کلید در وضعیت روشن با عبور افراد از زیر سنسور، حرکت را تشخیص داده و روشن می شود. همچنین میتوان کلید تک پل چراغ را از مدار خارج نموده و سیم ها را بصورت دائم وصل نمود تا فقط سنسور عمل قطع و وصل را انجام دهد.

برای آشنایی با دیگر محصولات از جمله درب اتوماتیک، درب پارکینگ، درب شیشه ای، کرکره برقی، راهبند و غیره کلیک کنید.

دامنه پوشش آشکارسازی دامنه پوشش با توجه به ارتفاع نصب متفاوت است .نمودار زیر نشان دهنده حداکثر پوشش در ارتفاع سقف های متفاوت است.

سنسور سقفی

مشخصات:

image 511

از اینکه محصول ما را انتخاب نمونده اید سپاسگذاریم. این محصول به مدت ۱۵ ماه از تاریخ تولید دارای ضمانت بوده و خرابی بر اثر ضربه شدید و عملیات نصب غلط و نامناسب شامل ضمانت نخواهد بود.

سنسور مادون قرمز سقفی ۳۰۰ درجه ساختاری محصول نوع جدیدی از سوی جهت صرفه جویی در مصرف انرژی الکتریکی می باشد که به وسیله آشکارساز حساسیت بالا می تواند به صورت خودکار و با اطمینان در مصرف انرژی صرفه جویی نمایند.

 سنسور دارای دامنه پوشش از چپ و راست –  بالا پایین می باشد که با استفاده از مادون قرمز به عنوان منبع سیگنال به هنگام وارد شدن شخص محدوده آشکارساز کنترل بار شروع می شود همچنین به طور خودکار روز یا شب را تشخیص داده و نصب آن بسیار آسان است.

طریقه نصب سنسور سقفی :

۱- قبل از سیم بندی برق را قطع کنید.

۲- کیست در پشت را باز نموده سپس کاور افتاده اصلی جدا کنید دو عدد پیچ روی قسمت اصلی را باز نموده که از او جدا میگردد سیم ها را مطابق با نقشه سیم بندی متصل کنید قسمت از دل را به کف متصل نمایید سپس تست را انجام دهید.

image 512

هشدار: اتصال غلط بین سیم های فاز و نول ممکن است باعث آسیب رساندن به بخش‌های اصلی سنسور گردد شکل زیر نحوه سیم بندی محصول را نمایش میدهد.

کنترل خودکار سنسور سقفی:

 شکل زیر نحوه سیم کشی سنسور سقفی جهت کنترل خودکار روشنایی را نشان می دهد.

image 513

پتانسیومترها:

image 514

۱- پتانسیومتر حساسیت:

image 515

درصد تنظیم حداکثر تا فاصله ۱۲ متر در حداکثر دمای ۲۴ درجه و تنظیم حداقل در جهت عقربه های ساعت با فاصله دید کمتر از یک متر سنسور عمل می‌نماید.

۲- پتانسیومتر زمان:

image 516

زمان روشن ماندن لامپ دلخوری از محل از حداقل ۱۰ ثانیه و حداکثر ۷ دقیقه می باشد.

۳- پتانسیومتر تنظیم LUX  :

image 517

 درصورت تنظیم حداکثر در طول شبانه روز ۲۴ ساعت عمل می‌کند و تنظیم حداقل سنسور فقط در نور محیطی کمتر از ۳lux عمل می نماید.

روش تست:

 بعد از اتمام سیم بندی برای اتمام و بررسی درستی آن برق ورودی اصلی را متصل کنیم پس از گذشت ۹۰ ثانیه سنسور آماده شروع به کار می شود بعد از اتمام زمان روشنایی سنسور خاموش شده و حرکت مجدد مقابل محدوده دید روشن میشود.


برای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید

امتیاز دهید