نماد اعتماد و اعتبار در ایران
ارائه انواع راهکارهای مختلف برای هر محیطی
بی رقیب در کیفیت بی نظیر در اجرا
درب سکشنال

درب سکشنال

در صنعت اتوماسیون متناسب با شرایط محیطی درب های متنوعی طراحی می شود که جوابگوی نیاز بازار مصرف کننده و صنعت می باشد. درب سکشنال معروف به درب گاراژی یک نوع درب با کاربری مسکونی، تجاری و صنعتی می باشد که حضور آن در بازار های اروپایی به چند دهه می رسد و در دهه اخیر شاهد رونق این درب در کشورمان می باشیم.

درب سکشنال یک راهکار اتوماسیون استاندارد!

درب سکشنال یک سازه چند پارچه متشکل از پنل هایی با ارتفاع 45 و 55 سانتیمتری است که با توجه به یراق ویژه ای در راستای قائم حرکت می کند و با چرخش در زاویه افق (معمولا 90 درجه) در امتداد سقف قرار می گیرد. درب سکشنال که به درب زیر سقفی نیر معرفی می شود یک سازه چند پارچه از قطعات مکانیکی، قطعات محرکه به همراه  سازه و پنل سکشنال می باشد.

 1. قطعات مکانیکی: بخشی از درب سکشنال (درب زیر سقفی) می باشد که نوع کاربری درب را تضمین می کند. این تجهیزات که شامل فنر بالانس و موتور درب سکشنال می باشد در تنوع برای کاربری های مسکونی، تجاری و صنعتی تولید می شوند.
 2. قطعات محرکه و سازه: بخشی از درب می باشد که در دو تیپ کاربری مسکونی و صنعتی تولید می شود و عمر کاری درب را تضمین می کند.
 3. پنل های سکشنال: نمای اصلی درب را تشکیل می دهد و اگرچه از نظر ضخامت ورق، نوع رنگ، جنس فوم داخلی و …. تنوع کسترده ای از محصول را ایجاد می کند ولی در بازار صرفا از نظر ظاهری در طرح های درب زیر سقفی خط دار و درب زیر سقفی قاب دار شناخته می شود.

 

 

ویژگی درب سکشنال

 1. مشهود ترین ویژگی درب های سکشنال  سبک، زیبا و مقاوم بود این درب ها می باشد.
 2. ایجاد حد اکثری فضای مفید ورودی های پارکینگ، انبار و محیط های صنعتی.
 3.  تنوع بالا در نوع محصول و شکل ظاهری برای تناسب با کاربری درب.
 4. تنوع در سیستم موتوری برای ایجاد درب سکشنال اتوماتیک.
 5. ایمنی بالا در بهره برداری از درب در کاربری های گوناگون.
 6. درب سکشنال یک سازه استاندارد است.

کاربری درب سکشنال

درب سکشنال که به درب زیرسقفی نیز شناخته می شود، مناسب برای نصب در ورودی پارکینگ ها، انبار ها، محیط های صنعتی و حتی سردخانه ها می باشد. بهره مندی درب سکشنال از فنر بالانس که وزن درب را خنثی می کند محدودیت ابعادی برای این نوع درب را کاهش داده از این رو پیشنهاد استفاده از درب های سکشنال برای هر نوع پروژه ای مقدور می گردد.

با توجه به تجهیزات نصب و بالانس موجود که استهلاک درب را به شدت کاهش داده است این نوع درب برای تردد های زیاد هم مناسب عرض یابی می شود. در ضمن تجهیز درب های سکشنال به چرخ های ضد سایش و ریل های نگهدارنده صنعتی و همچنین تغییرات جزئی در فنر بالانس امکان تبدیل درب سکشنال مسکونی به درب سکشنال صنعتی را مقدور می سازد. سیستم های موتوری که برای اتوماتیک کردن درب سکشنال یا درب زیرسقفی به کار می رود از تنوع بسیار زیادی بر خوردار بوده و هر کدام از این موتورها دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند.

انتخاب درب سکشنال

درب سکشنال یک انتخاب مناسب برای هر نوع ورودی که علاوه بر ایجاد حداکثری فضای داخلی، تردد آسان، سریع و استاندارد را مقدور می سازد. درب سکشنال شرکت البرز صنعت دارای بالاترین استانداردهای روز امریکا و اروپا بوده و جزو مدرن ترین درب های اتوماتیک حال حاضر در بازار جهان می باشد.
با در نظر گرفتن رویکرد و توصیه مهندسین و معماران، سازندگان و از همه مهمتر مصرف کنندگان، هم از نظر کیفیت و هم از نظر زیبایی بهترین انتخاب جهت اتوماسیون درب پارکینگ، درب انبار، درب کارگاه صنعتی و درب عریض صنعتی درب سکشنال اتوماتیک می باشد.

درب سکشنال مصرف بسیاری در پارکینگ ساختمانهای هوشمند و مدرن امروزی دارند. درب سکشنال(درب زیرسقفی) به علت مکانیزم خاص و مزیت های این درب در ایران نیز مورد توجه فراوان قرار گرفته و به زودی جای جک پارکینگی و درب کرکره ای را خواهند گرفت.

درب های سکشنال، مناسب فضاهایی می باشند که از لحاظ ارتفاع و فضای پارکینگ دارای محدودیت می باشند. فضای لازم برای نصب درب سکشنال بین 20 تا 25 سانتی متر از ارتفاع می باشند. مکانیزم خاص درب سکشنال باعث می شود که به کمک فنرهای بالانس و ریلهای خاص، درب در زیر سقف جمع شده و حجم و فضای بسیار محدودی از پارکینگ را می گیرد و سریع و بی صدا باز و بسته شوند. به همین دلیل به درب سکشنال درب زیرسقفی نیز می گویند.

در پاره ای از درب های سکشنال، تجهیرات ویژه ای جهت حذف احتمال سقوط درب حتی با قطع کبل های کشنده، شکستن فنر بالانی، از ریل خارج شدن چرخ ها وجود دارد. این دربها از تنوع رنگی بسیاری برخوردار می باشند و با قابل انطباق با نمای ساختمان می باشند.

درب سکشنال البرزصنعت در حالت دستی راندمان کاملی را جهت تردد ایفا می کند و در هر زمان که مصرف کننده تمایل داشته باشد با نصب یک موتور استاندارد که مجهز به چشم الکترونیکی خطی است و در ارتفاع ۵۰ سانتی متری از سطح زمین نصب می شود که در صورت عبور عابر پیاده یا وجود هر مانعی در زیر درب، در صورتی که درب در حال بسته شدن باشد؛ سریع متوقف شده و به صورت عقب گرد عمل می کند.

همچنین علاوه بر سیستم چشم فتوالکتریک موتورها درای سیستم هوشمند اینکودر می باشند که در صورت تشخیص الکترونیکی هر مانع توسط پانل انتهایی درب به صورت هوشمند متوقف شده و به حالت عقبگرد عمل می کند تا بتواند امنیت سازه در و یا مانع را تضمین کند. شرکت البرز صنعت مبنا در راستای بالا بردن کیفیت درب سکشنال از تجهیزات اتوماسیون  کمپانی های BFT و BLANCO بهره می برد.

قابلیت های درب سکشنال

 1. تعداد کمتر قطعات و پنل ها در سازه درب سکشنال نسبت به کرکره یکی از عوامل افزایش دهدنده راندمان این درب است.
 2. تنوع در طرح و رنگ و استایل درب سکشنال نسبت به کرکره برقی این نوع درب کنترلی را بسیار انعطاف پذیر با طرح های معماری ساخته.
 3. تنوع در تجهیزات جانبی استاندارد برای درب های سکشنال نسبت به کرکره اتوماتیک آرامش خاطر بیشتری را برای مجریان و مصرف کنندگان ایجاد می کند.
 4. ضخامت سازه ها و پروفیل در درب سکشنال نسبت به درب کرکره ای به عایق سازی فضا نسبت به صدا و حرارت کمک می کند.
 5. علاوه بر تجهیزات جانبی موتور های درب سکشنال قابلیت تشخیص مانع را دارا می باشند قابلیتی که در موتور کرکره برقی وجود ندارد.
 6. نوع قرار گیری درب سکشنال نسبت به درب کرکره، ارتفاع کمتری از سقف را اشغال می کند.
 7. سهوات استفاده از درب سکشنال نسبت به درب کرکره در زمان قطع برق ویژگی دیگر این نوع درب اتوماتیک می باشد.
 8. سرعت بالا تعویض قطعات معیوب و رفع نقص در درب سکشنال نسبت به درب کرکره کاملا مشهود است.
 9. به دلیل عدم تولید پنل سکشنال در ایران نسبتا تمام درب های سکشنال از یک استاندارد نسبی برخوردار می باشند.
 10. کرکره در اصل برای حفاظ سطحی فروشگاه طراحی شده و برای پارکینگ و محیط های صنعتی از نظر استاندارد نباید استفاده شود.

 واحد مشاوره شرکت البرز صنعت در سراسر ایران  همواره آماده ارائه مشاوره رایگان به همکاران و مصرف کنندگان می باشد!

ویدیو

در محیط هایی که محدودیت فضایی وجود دارد و در طرفین ورودی فضایی جهت قرار گیری درب ها وجود نداشته باشد درب سکشنال یا درب بالا رونده پیشنهاد می گردد. تنوع در یراق و سازه های درب سکشنال کاربری این نوع درب اتوماتیک را برای هر نوع کاربری مقدور می سازد.
با توجه به حضور این نوع درب در مصارف مسکونی، تجاری و حتی صنعتی، صنعت اتوماسیون را به ارائه محصولات متنوعی جهت برقی کردن این گونه درب ها مجاب کرده است. در کنار درب برقی بالا رونده ادوات مکانیزه و ادوات کنترلی و ایمنی متنوعی طراحی شده است که جهت کیفیت و راندمان این گونه درب در مدل اتوماتیک استفاده از آنها پیشنهاد می گردد.

در محیط هایی که کنترل تبادل حرارت دو محیط اهمیت داشته باشد درب سکشنال یک گزینه مناسب می باشد که به دلیل فوم پولی اورتان تبادل حرارت دو محیط را کاهش می دهد. سازه درب سکشنال در هر ابعادی به دلیل قابلیت بالانس استاندارد به سادگی با نیروی دست نیز قابل جابجایی می باشد. در اجرای درب سکشنال حدود 20 الی 25 سانتیمتر ار ارتفاع سقف جهت نصب تجهیزات و قرارگیری درب اشغال می شود. همچنین در شرایط خاص امکان دارد عرض ورودی در حدود 20 سانتیمتر جهت نصب ریل مخصوص اشغال شود.

 

تصاویر پروژه ها
اطلاعات بیشتر
 1. تنوع در طرح و رنگ درب سکشنال این محصول را برای هماهنگی با هر شرایط معماری مناسب کرده است.
 2. رنگ مخصوص کوره ای ورق سطحی درب مقاومت بالایی در مقابل شرایط گوناگون جوی دارد و این درب برقی برای همه نوع محیطی مناسب شده است.
 3.  استهلاک پایین قطعات و سازه درب عمر مفید این نوع درب اتوماتیک برقی را نسبت به نمونه های دیگر درب های بالا رونده بطور چشمگیری افزایش داده است.
 4. سیستم خلاص کن ویژه و ساده این نوع درب و بالانس درب به کمک فنر های ویژه سهولت استفاده از این درب برقی را افزایش داده است.
 5. ارتفاع متغیر تیغه ها (55 و یا 45 سانتیمتر) قدرت مانور را برای تعمیر و یا اصلاح بخشی درب مقدور ساخته است.
 6. نوع اتصال قطعات و اسمبل درب زمان نصب و یا  تعمیرات احتمالی را به شدت کاهش داده.
 7. در برخی از نمونه پنل های سکشنال به دلیل فوم خاص و ورق تقویت داخلی امکان برش تیغه نصب شده برای ورود غیر مجاز، مقدور نمی باشد.
 8. با بهره گیری از تجهیزات فابریک و استاندارد درب های سکشنال به یک درب ضد سرقت تبدیل می شود که از بیرون مجموعه قابل باز کردن نمی باشد.
 9. درب های سکشنال نسبت به درب های زیر سقفی دیگر از سرعت بالا تری برخوردار می باشند.
 10. درب سکشنال یک درب برقی خاص و لاکچری بشمار می رود و می تواند یک شخصیت متفاوتی از مجموعه شما را به نمایش بکشد.


جداول
مدت زمان گارانتیحد اکثر عرض دربتعداد تردد بهینهکپیانی سازندهنام محصول
3 سال7 متر مربع144 تردد در روزBFT / BLANCOSECTINAL DOOR
1 سال4 متر مربع118 تردد در روزALBORZ SANATOVER HEAD DOOR
1 سال10 متر مربع52 تردد در روزALBORZ SANATROLL UP
1 سال12 متر مربعبدون محدودیتALBORZ SANATSLIDING GATE
1 سال7 متر مربعبدون محدودیتALBORZ SANATSWING GATE
3 سال8 متر مربع120 تردد در روزALBORZ SANATFOLDING GATE
3 سال11 متر مربعبدون محدودیتBFT / BLANCOHIGH SPEED DOOR