بلاگ

تولید هوشمند

تولید هوشمند
هوشمند

تکنولوژی تولید هوشمند و نحوه بهره‌برداری از آن در کارخانه‌ها

 تکنولوژی تولید هوشمند به دلیل مزایای مختلف جهان از جمله افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه به سرعت در بازار پذیرفته شد . این مساله توسط SMART PLANTSمطرح شد که راه‌حل کارخانه هوشمند مبتنی برابر را ارائه می دهد و بینش در زمان واقعی در سایت های مختلف را فراهم می‌کند و جزئیات تولید و تجزیه تحلیل مانند پیش‌بینی، تعمیر و نگهداری و استفاده از ابزار را ارائه می دهد.

برای آشنایی با دیگر محصولات از جمله درب اتوماتیک، درب پارکینگ، درب شیشه ای، کرکره برقی، راهبند و غیره کلیک کنید.

Stig olsen مدیر فروش در smart plants می گوید: راه حل ها در اکثر موارد نه فقط سیستم های ERP و سیستم های شخص ثالث یا API یکپارچه شده اند.

با توجه به گفته‌های Stig olsen راه‌ حل‌های smart plants  مناسب انواع مختلفی از تنظیمات تولید می باشند. Stig olsen  گفت : این تکنولوژی برای فروشگاه ماشین آلات و همچنین امکانات تولیدی با انواع ماشین های جدید و قدیمی مناسب است و می‌تواند از روش انسان‌محور برای جمع‌آوری داده‌ها و برای بهینه سازی تولید بهره‌ مند شوند و همینطور قابلیت تقابل با هوش مصنوعی و یادگیری عمیق را نیز دارد.

او این سخنان را در رابطه با محبوبیت اینترنت صنعتی اشیا یا  HOT که دستگاه‌های متصل شده و داده‌های آنها را تولید می‌کند بیان کرده . مزایای HOT چند منظوره،

از جمله صرفه جویی در هزینه از طریق روش های زیر:

هزینه های انرژی پایین

به گفته این شرکت بزرگترین صرفه جویی ناشی از digital disruption در تنظیمات یک کارخانه، صرفه جویی در هزینه های انرژی خواهد بود.بزرگترین مزیت ،داشتن یک مانیتور بصری از کل فرایند تولید تا سطح میکرو است به این معنی که اپراتور میتواند اقدامات سریع و موثرتری را برای کاهش انرژی و افزایش کارایی خود انجام دهد.

پایین آوردن هزینه نگهداری

این شرکت گفت:هنگامی که بخش انبار و نگهداری بخشی از یک متصل است،برنامه کارخانه هوشمند می تواند به تجسم ساده و روان کاربر حتی در فرایندهای پیچیده منابع کمک کند.

هزینه های پایین تر در کیفیت

از آنجاییکه کارخانه هوشمند در زمان واقعی کار می کند ، کاربران وب دارای توانایی قدرتمندی برای مشاهده جزییات عملکرد و صرفه جویی در هزینه ها و زمان هستند و کاربران حتی می توانند به یک نقطه خاص در آرشیو عملکرد دستگاه متصل شوند.

کمترین هزینه خرابی

به گفته این شرکت ،یک ساعت اززمان خاموشی می تواند از 10000 دلار تا 1 میلیون دلاربسته به اندازه کارخانه و ارزش مادی آن اهمیت داشته باشد.نتایج یکی از مشتریان ما ثابت کرد کهیک ساعت زمان خاموشی در یک ماشین کوچک معادل یک ساعت خرابی برای کل خط تولید است. smart plants می گوید: استفاده از یک داشبورد نمایش ساده برای نشان دادن وضعیت ماشین در راه حل ما به کاهش خرابی ها کمک می کند.

هزینه نگهداری پایین و حداکثر استفاده از دارایی

مزیت عمده هشدارهای فوری سیستم دیجیتال در این است که مشکلات فورا شناسایی می شوند،و این معنی است که اقدام اصلاحی می تواند سریعتر انجام شود و از هزینه های اجرایی و جایگزینی جلوگیری شود.

کاهش هزینه های کار

با توجه به گفته های این شرکت ، digital disruption اجازه  می دهد تا نفر مسئول تنها تعداد پرسنلی مورد نیاز را برای مقدار زمان خاص اختصاص می‌دهد و باقی پرسنل را در باقی وظایف پخش نماید . این نه تنها هزینه های اضافی را برای کاربر کاهش می دهد همچنین باعث صرفه جویی در هزینه های اضافی در کارهای اضافی نیز خواهد شد .راه‌حل‌های smart plants  از یک درگاه اتصال واحدهای مختلف به پایگاه مبتنی برابر ساخته شده است که با درجه نظامی رمزنگاری Thales ارتقا یافته است .

این سیستم  انعطاف‌پذیر و غیر اختصاصی است و قابلیت ارتباط برقرار کردن با انواع ماشین آلات را از دستگاههای صد ساله تا دستگاه های CNC مدرن دارا می باشد .ما می توانیم رابط کاربری انسان و مرکز را با یکدیگر ترکیب کنیم و همچنین با سیستم های شخص ثالث مانند MPوERP  و… پایگاه‌های داده ابزار نیز همکاری نماییم.olsen گفت: ما تنها در سه ماه به رشد 7.5 درصدی تولید کمک کرده ایم.

با توجه به گفته های OLSEN راه حل های smart plants مناسبانواع مختلفی از تنظیمات تولید می باشند. Olsen گفت: این تکنولوژی برای فروشگاههای ماشین آلات و همچنین امکانات تولیدی با انواع ماشین های جدید و قدیمی مناسب است و می‌تواند از روش انسان‌محور برای جمع‌آوری داده‌ها و برای بهینه سازی تولید بهره‌مند شوند همین طور قابلیت تقابل با هوش مصنوعی و یادگیری عمیق را نیز دارد و گفت این کار با مقایسه داده‌های تولید دستگاه  Aو دستگاه B تجزیه و تحلیل معیارهای کلیدی برای بهینه سازی تولید و پیش بینی هزینه و زمان تعمیر و نگهداری خرید تدارکات و موارد دیگر انجام می شود.

امتیاز برجسته برای فروش ساختمان های هوشمند مشتریان

 در سیستم های سازگار و ارائه دهندگان راه حل در حوزه ساختمان های هوشمند سبز و سازگار با محیط زیست ارائه دهندگان برای فروش راه‌حل‌های خود به مشتریان نیاز به مواردی جهت متقاعد کردن آنها دارند برای تمام کاربران از بازگشت سرمایه گذاری در چنین سازه هایی برای کسب و کار خود مطمئن گردیده اند وارد این کسب و کار شدند.

در اینجا ارائه روشنی از مزایای جامع ساختمان های هوشمند سازگار با محیط زیست از اتصال شبکه استفاده می‌کنند مطرح می‌شود.

Chhabra می گوید: ساختمان های زیست محیطی باعث ایجاد پروژه‌های می‌شوند که در راستای حفاظت بیشتر از محیط طبیعی در اطراف محل پروژه می باشند هدف از توسعه و ساخت و ساز برای همه است و توجه به این موضوع که این زیرساخت زمین آب منابع انرژی را در داخل و اطراف ساختمان مختل نخواهد کرد اجتناب‌ناپذیر است.

وی اضافه کرد که گسترش مداوم فناوری باعث ارائه روشهای جامعه تر و پیشرفته در ساخت و سازهای سبز تر می شود .

مزایای ساختمانهای سبک چندگانه است اعم از محیط زیست تا مسائل اقتصادی و اجتماعی با اتخاذ شیوه‌های سبزترمی شود. با اتخاذ روش های سبزتر می توان حداکثر مزیت عملکرد محیطی و اقتصادی را به کاربرد. روش های  ساخت سبز هنگامی با اتوماسیون ساختمان هوشمند ادغام می گردند یکپارچه ترین مزایای ممکن را ارائه می دهند .

به طور کلی مزایای ساختمان های هوشمند سازگار با محیط زیست که توسط تکنولوژی فعال شده‌اند می‌تواند به تنوع محیط زیست، اقتصاد و اجتماع طبقه بندی گردد. کلید فروش محصول به مشتری این است که آنها درک کنند که در نهایت اولین و آخرین رده آن مزایای اقتصادی میان مدت و بلندمدت خواهد  داشت.

مزایای زیست محیطی

یکی از مزایای عمده در این رابطه مصرف پایین آب در ساختمان های هوشمند است سیستم‌های هوشمند اتوماسیون می توانند به طور فزاینده روند تخمین آب مورد نیاز و زمان را بهبود بخشد این می تواند به کنترل سیستم و در دسترس بودن آب کمک کند و بنابراین این کالای گرانبها را ذخیره کنند.

 در صحبت از منابع طبیعی مزایای دیگری نیز وجود دارد استفاده دقیق از قدرت آن به این معنی است که ساختمان های هوشمند قادر خواهند بود انرژی را با استفاده از محصولاتی همچون متروهای هوشمند و شبکه‌ها حفظ کنند .

ساختمانهای هوشمند مجهز تر خواهند شد تا محیط زیست را به ویژه در داخل دیوارها حفظ کنند تصفیه کننده های هوایی هوشمند که ممکن است در ساختمان ها قرار گیرد قادر خواهند بود عملکرد ساختمان ها را بهینه کنند.

Chhabra می گوید:ساختمان های هوشمند به این معنی هستند که جریان هوا و درجه حرارت را می‌توان بر اساس هرگونه نیازی تنظیم کرد علاوه بر این سیستم های مدیریت ساختمان پیشرفته دارای سیستم تصفیه آب و هوا هستند که برای استفاده مناسب اند.

 مزایای اقتصادی

نقطه عطف این رابطه هزینه‌های عملیاتی پایین‌تر است اشاره کرد که اگر چه هزینه های نصب اولیه ممکن است بالا باشد هزینه‌های کل عملیات در دراز مدت با یک معامله بزرگ کاهش می یابد. سپس در مقابل حجم قابل توجهی از بهره وری وجود دارد امروز سازمانها در سراسر جهان دائماً به دنبال راه‌هایی برای افزایش میزان بهره ‌وری واحدهای خود هستند . Chhabra می گوید:دستگاه هوشمند به شبکه متصل شده اند و باعث کمک به افزایش بهره‌ وری در واحدهای تولید و مونتاژ می گردند.

همچنین باعث می شوند  پردازش موازی عملیات انجام شود.سرانجام نیز مدیریت بهتر مصرف برق منجر به هزینه های پایین تر خواهد شد. Chhabraخاطر نشان کرد: طراحی این ساختمان ها با اصلاح ضریب توان و کاهش فاز اختلاف ولتاژ و جریان انجام می شود عوامل دیگری همچون تعمیر و نگهداری پیش‌بینی شده نیز وجود دارد که می‌توان از آن طریق اجرای حاصل کرد که دستگاه‌ها در داخل ساختمان در زمان مناسب بازرسی می شوند تا از زیان‌های مالی مورد در آن جلوگیری گردد.

مزایای اجتماعی

اطمینان از اینکه افرادی که از ساختمان استفاده می کنند راحت هستند یکی از اولویت‌های یک ساختمان هوشمند از افزایش کیفیت زندگی منجر به بهبود عملکرد کارکنان و در نتیجه بهبود بهره‌وری کلی خواهد شد البته لازم است بگویم که این به معنای سود اقتصادی است با توجه به گفته‌های Chhabra ساختمان های هوشمند می توانند فشار و زیرساخت‌های محلی را کاهش دهند و همچنین بهبود خدمات عمومی کمک کنند.


برای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید


بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *