نماد اعتماد و اعتبار در ایران
ارائه انواع راهکارهای مختلف برای هر محیطی
بی رقیب در کیفیت بی نظیر در اجرا

نظارت تصویری

نظارت تصویری

نظارت تصویری

Blockchain در نظارت تصویری : مزایا و چالش ها

چگونه می توان از Blockchain در نظارت تصویری استفاده کرد؟

طبق گفته Potheir از تکنولوژی Blockchain در نظارت تصویری می توان در 2 مورد زیر استفاده کرد:

  1. ایجاد یک زیرساخت غیر متمرکز که نیازها و وظایف تشخیص چهره را برآورده می کند
  2. دریافت پرداخت از مشتریان تثبیت سفارش ها در قراردادهای هوشمند و انتقال پرداخت به داده کاو شرکت و آنهایی که قراردادهای هوشمند را امضا می‌کند.

ما نیاز به یک زیرساخت غیرمتمرکز کمک می کند یک نسخه از راه‌حل‌های آن را به مصرف‌کننده ارائه دهیم و محصول خود را برای صاحب خانه ها و کسب و کارهای کوچک در سراسر جهان ارزان تر کنیم .امروز تشخیص چهره و فناوری بینایی کامپیوتری پرهزینه است و نیاز به منابع فشرده زیادی دارد ما یک راه‌ حل کاری داریم و به کاربران بالقوه کسب و کار علاقه مندی به این حال معماری زیبا برای کلاسیک برای ارائه راه حلهای بازار عمومی نمی توانند مورد استفاده قرار گیرند.

به این دلیل که بسیار هزینه بر است .بنابراین Faceter قصد دارد برای توسعه راه حل خود تا بتواند کار پردازش در میان داده های صنعت Blockchain در نظارت تصویری انجام دهد . این تمرکززدایی می‌تواند به شدت قیمت این راه‌حل را کاهش دهد.

image 10
نظارت تصویری

Potheir گفت:حتی اگر ما داده های Etherrum را ۵ بار بیشتر از آنچه که در حال حاضر در کریپت های داده می‌گیریم ارائه دهیم هنوز هم برای ما از نظر مالی قابل قبول است با توجه به اینکه pos در حال حاضر در حال افزایش محبوبیت از علاقمندان به دو کابین نیز در حال افزایش هستند و آنها دارای سخت افزار هستند اما داده کاوی کمتر از استخرهای داده در حال بزرگ شدن و افزایش تقاضا است.

در آینده قراردادهای هوشمندانه با مشتریان می توانند بخشی از ساختار امنیت شبکه باشند که با پایگاه های پلیس ادغام شده‌اند بنابراین پلیس قادر خواهد بود تصاویری از مجرمان متعهد، بچه های گمشده ،ماشین های ربوده شده و غیره را در شبکه توزیع کند.

مزایای استفاده از Blockchain در نظارت تصویری

برتری Blockchain در قیمت و عوامل بهره‌وری است که دو نگرانی اصلی مشتریان در سراسر جهان است و از دیدگاه نصب این می تواند یک مزیت باشد زیرا در حال حاضر مشتریان بیشتری به دنبال راه حل های ارزان قیمت هستند.

Potheir گفت: همانطور که در بالا ذکرشده است استفاده از فناوری Blockchain در نظارت تصویری می تواند به طور قابل توجهی باعث کاهش هزینه سیستم های تشخیص چهره و بهبود کارایی پردازش جریان ویدئو باشد من فکر می‌کنم همه شرکت‌کنندگان در بازار نظارت تصویری از تکنولوژی ما بهره مند شوند هم کاربران خصوصی و هم شرکت‌های بزرگ و همچنین سازندگان سخت افزار نصب کننده ها و غیره کاربران این فرصت را دارند تا طندگی خود را ایمن تر و راحت تر کنند.

در حالیکه کسب و کارها با رواج سیستمهای نظارت تصویری بیشتر کار خواهند کرد .وی افزود که هر صاحب خرده‌فروشی می‌تواند با استفاده از تکنولوژی Faceter کسب نماید البته در Blockchain نظارت تصویری تبادل داده ها و حفظ پایگاه داده ها و به اشتراک گذاری آنها بسیار آسان است.

image 11

آیا دراین میان چالش هایی درنظارت تصویری وجود دارد؟

به گفته  Potheir  هیچ فناوری بدون چالش نیست مهم ترین چالش های نظارت تصویری فناوری Blockchain عبارتند از:

  1.  حداقل تاخیر در پردازش ویدئو

هر دوره پردازش ویدئو ای چندین مراحل را نشان می‌دهد از تقسیم به فریم ها تا تشخیص و همسان سازی چهره

Potheir گفت: در نسخه فعلی محصولات ما تمام این مراحل فقط از طریق یک کامپیوتر طی می شوند اما در نسخه توزیع شده ما تمام وظایف بین گروه‌های مختلف را جدا سازی می نماییم به طوری که هیچکس یک تصویر از منبع را ندارد. بدیهی از این جدایی سربار ها را زیاد می کند البته در حال حاضر به دنبال راه هایی برای کاهش آن هستیم

  •  تحمل شکست

برای ساخت بسیاری از محاسبات هر کامپیوتر میتواند ناپایدار باشد ممکن است دسترسی به اینترنت را از دست دهد یا حتی خاموش شود وی ادامه داد ما  سیستم خود را به گونه ای تنظیم کنیم که بتواند به طور خودکار این شکست‌ها را شناسایی کند و وظایف را به گروه‌های دیگر هدایت کند از آنجا که ما هیچ راه حل آماده برای استفاده در سیستم‌های مشابه نداریم مجبور هستیم تا خودمان چنین سیستمی را دهیم.

Potheir گفت: اگر زمان راه اندازی پروژه Faceter تغییرات بسیار مهمی در محافظت از اطلاعات کاربران انجام شده است که شامل مقررات مانند GDPR است که خواستار تقاضای بسیار جدی برای این موضوع گفت این قانون خارج از قلمرو را کامل رعایت خواهیم کرد بنابراین یک چالش مهم دیگری برای تیم ما است.

image 12
نظارت تصویری

6 مزیت استفاده از واقعیت افزوده در امنیت فیزیکی

واقعیت افزوده AR در زمینه های مختلف به طور فزاینده محبوب کرده است و امنیت نیز از این قاعده مستثنا نیست به طور خاص برای سیستم های انتگرال SI تحولات جاری در اختیار می تواند بسیار مفید باشد و استفاده از آن در شرکت‌های بزرگ مانند مایکروسافت و گوگل با سخت‌افزار AR دسترسی آسان به تجهیزات نیز از آن گردیده است.

مزایای استفاده از AR  :

  1. زمان پاسخگویی حادثه

AR در زمینه های مختلف به طور فزاینده محبوب کرده است و امنیت نیز از این قاعده مستثنا نیست به طور خاص برای سیستم های انتگرال تحولات جاری در اختیار می تواند بسیار مفید باشد و استفاده از آن در شرکت‌های بزرگ مانند مایکروسافت و گوگل با سخت‌افزار دسترسی آسان به تجهیزات نیز از آن گردیده است.

  • ایمنی کارکنان:

ایمنی پاسخ‌دهندگان و پرسنل امنیتی می تواند از طریق ردیابی مکان در زمان واقعی شود و به کاربران اجازه می دهد تا محل کار پرسنل را نشان می‌دهد تماشا کنند ایمنی نیز به موقع و کاهش خطر افزایش می‌یابد توانایی دیدن از چه چیزی بارها و مشاهده محدوده های محدوده که شامل تجهیزات نظارت تصویری هستند از طریق فراهم می‌شود.

  • خرابی تجهیزات

 محققان امنیتی می توانند با استفاده از نمایش تجهیزات معیوب در نقشه سیستم و استفاده از فناوری عیار به حداقل رساندن خرابی تجهیزات امنیتی اقدامات امنیتی را انجام دهند تا کارشناسان موضوع بتوانند اتصالات کانال ها و سایر دستگاه های متصل را به عنوان بخشی از روند عیب یابی شناسایی کنند سپس کارشناسان موضوع می تواند پرسنل حوزه را در پروتکل‌های تعمیرات جهت اخذ اطلاعات بیشتر در مورد مشکلات بالقوه مستقر نمایند تا برای فعالیت های تعمیر و نگهداری به شرکتهایی که مدیر امنیت آنها قراردادهای خدمات را گسترش داده است ارائه دهند.

  • رضایت مشتری

 می تواند درک مشترکی را به حداقل برساند و رضایت کلی از عملیات امنیتی را بهبود بخشد و امنیت اغلب به عنوان بخش بسیار ضروری شناخته می‌شود و بیرونی به سرعت با پیچیدگی تجهیزات امنیتی برای اند ها و خروجی ها از بین می رود و می تواند به طور قابل توجهی اطلاعات را به گونه ای نمایش دهد که درک آن برای تصمیم‌گیرندگان مشتریان آسان باشد.

اگر یک تصویر واقعی گویا یک هزار کلمه ارزشمند باشد نمایش داده های AR می‌تواند راهی مناسب برای در کنار هم قرار گرفتن شکاف آگاهی بین پزشکان و مشتریان و تصمیم‌گیرندگان اصلی شرکت های بزرگ باشد همچنین به مسئولین امنیتی کمک می کند تا به درستی انتظارات آموزش پرسنل و تسهیل گفتگو معنی‌دار در مورد مسائل امنیتی را در شرکت‌ها تنظیم کنند.

  • هزینه سفر

ادغام AR با روش های امنیتی می تواند هزینه های سفر را کاهش دهد شرکت ارزیابان مورد نیاز برای انجام ممیزی امنیتی از یک سایت یا نیاز به یک متخصص در یک موضوع خاص در یک محل دور در هر زمان و نیاز به تجهیزات می تواند با ادغام AR روش های امنیتی کاهش یابد و منجر به کاهش قابل توجهی در خرید بلیط های هوایی هتل های اقامتی اتومبیل ها و سایر هزینه‌های مربوط به سفر گردد.

  • کمک به متخصصین از راه دور

برنامه های امنیتی که AR در آنها ادغام می‌شود می‌توانند از طریق افزایش مهارت های مورد نیاز در مکان های خاص و از راه دور امتیازات مثبت را به دست آورند متخصصان در هر موضوع می‌تواند به کارکنان در هر زمینه‌ای به طور فوری از هر مکانی با استفاده از یک دستگاه تلفن همراه متصل شوند و راهنمایی هایی را به صورت زنده ارائه دهند.

به همین ترتیب کارشناسان موضوعی مستقر می توانند راهنمایی های امنیتی توصیه‌ها و راه حل ها در زمان واقعی را به تصمیم‌گیرندگان کلیدی ارائه دهند که امکان همکاری کامل و موثرتری را می دهد کسانی می توانند در انجام بهتر شیوه‌ها هدایت شوند و به سرعت مهارت‌های خود را بهبود بخشند به این ترتیب می‌توان آنها را با آموزش‌های غیررسمی در خانه آماده کرد.

برای محافظت از دوربین های آی پی نظارت تصویری در مقابل گرمای شدید چه چیزی لازم است؟

 امروز دوربین های IP نقش کلیدی در نظارت تصویری و حفاظت از نهادهای کاربری را ایفا می‌کند و در زمان‌های مختلف دوربین های IP در محیط های ویژه ای که گرمای شدید وجود دارد مورد استفاده قرار گرفته می‌شوند و در این مکان ها برای حفاظت از این دوربین ها محافظت های ویژه مورد نیاز است.

این نکته توسطKintronics در یک یادداشت فناوری به عنوان چگونه جعبه های دوربین آی پی برای برنامه های کاربردی در درجه حرارت بالا طراحی شده از مطرح شده است نیازی به گفتن نیست که دوربین های آی پی برای نظارت تصویری بر نهادهای با کاربر نهایی استفاده می شود اما مواردی نیز وجود دارد که در  در آن گرمای شدید رخ می دهد مورد نیاز هستند در این شرایط برای محافظت از دوربین‌ها در برابر گرما محفظه‌های ویژه مورد نیاز است.

 اگر شما نیاز به نظارت تصویری درون کوره های انفجار و یا دیگر محیط های با حرارت شدید مانند آزمایش موتور موشک دارید شما نیاز به استفاده از دوربین های ویژه دارد که به صورت طراحی شده که در برابر حرارت از دوربین محافظت گردد. این محیط ها می تواند بیش از هفتصد و پنجاه و دو درجه فارنهایت یا ۴۰۰ درجه سانتیگراد باشد.

با توجه به این نکته محفظه دوربین اولین سد دفاعی در محیط‌های با درجه حرارت بالا است باید محیط خشن را از زنده نگه دارد و همچنین محافظت و محوطه های پلاستیکی و آلومینیومی برای این کار مناسب و استاندارد نیست زیرا این ماده نمی تواند درد را حفظ کند و انتخاب درست محفظه ساخته شده از فولاد ضد زنگ جلا داده شده است این محصولات دارای اتاق دوگانه است تا بتوان از انتقال حرارت از محیط به دوربین جلوگیری کرد.

علاوه بر این با توجه به محیط هایی که دوربین نصب می شود ممکن کثیف شوند و گرد و خاک را به راحتی جمع کنند برای محفوظ کردن پنجره محفظه مکانیزم خاصی از این کار را در محیط با درجه حرارت بالا به وسیله شستشو با آب نمی توان انجام داد در شرایط بهتر محفظه ها شامل موانع هوایی هستند که شیشه جلو را پاک میکند. سیستم از کمپرسور هوا و به جهت کاهش نیاز به تعمیر و نگهداری و برای جلوگیری از تشکیل رسوبات گرد و غبار بر روی شیشه استفاده میشود.

پنجره محفظه

دوربین های نظارت تصویری آی پی از مواد ویژه ای ساخته شده است که نه تنها برای حفاظت در دمای بالا ،بلکه در مکان هایی که نیاز به مقاومت در برابر حرارت بالا و شوک حرارتی دارد نیز مورد استفاده است.نمونه هایی از اسن شیشه ها Pyrex ، شیشه کوارتز و شیشه های خمیری که البته نوع شیشه هم بستگی به دمای محل و همچنین نوع دوربین دارد.

اگر درجه حرارت بیش از ۲۰۰ درجه سانتیگراد نباشد می توان از شیشه حرارت دیده استفاده کرد اگر درجه حرارت ۴۰۰ درجه سانتیگراد باشد شیشه کوارتز مورد نیاز است دوربین های نظارت تصویری حرارتی به شیوه‌های مختلفی نیاز دارند زیرا سنسورهایی دارند که در طول موجهای مختلف در دوربین‌های نوری کار می کنند به عنوان مثال آنها از شیشه روی – سلنیوم استفاده می‌کنند که می‌تواند در دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد استفاده شود، این انتقال طول موج 7.5 -14 را فراهم می کند هنگامی که شما نیاز به کار در دمای ۴۰۰ درجه سانتیگراد رسید از شیشه Sapphire استفاده می‌شود بسیار واضح که می‌تواند طول موج‌های ۷۵ تا ۱۲۵ میلیمتر را تحمل کند.

خنک کننده

با این حال می‌توان از طریق هوا یا آب نیز خنک سازی نمود خنک کننده هوا اجازه می‌دهد عملیات در دمای محیط تا ۸۰ درجه سانتیگراد انجام شود خنک کننده آب با بالاترین سرعت عمل می‌کند و خنک و آبروی نباید گرمتر از ۲۰ درجه سانتیگراد باشد به علاوه میزان جریان حداکثر دمای عملیات را تعیین می‌کند به عنوان مثال اگر سرعت جریان 2l/minباشد ما می توانیم تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد عمل کنیم و در داخل محفظه در دمای ۲ درجه سانتیگراد نگهداری شود.


برای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید

امتیاز دهید