نماد اعتماد و اعتبار در ایران
ارائه انواع راهکارهای مختلف برای هر محیطی
بی رقیب در کیفیت بی نظیر در اجرا

پارکینگ هوشمند

به دنبال پیدا کردن یک مکان پارک برای اکثر  مردم در سراسر دنیا به یک عادت روزمره مبدل گردیده است. این معمولاً یک فرآیند وقت گیر و ناامیدکننده است که بسیاری از شهروندان باید آن را بگذرانند. در کنار پارکینگ که چنین مشگلات روزمره ای دارد ، تأثیر زیادی در آلودگی  برای کره زمین نیز دارد. برای آشنایی با دیگر محصولات از جمله درب اتوماتیک، درب پارکینگ، درب شیشه ای، کرکره برقی، راهبند و غیره کلیک کنید.

image 60

بعد از معرفی و اسم بردن از مشکلات متفاوتی که از یافتن پارکینگ ناشی می شود ، فقط یک سوال دیگر در ذهن میماند: قادر هستیم این مشکل را برطرف کرد؟ جواب پارکینگ هوشمند است ، اما پارکینگ هوشمند به چه معنی است ؟

تعریف پارکینگ هوشمند

پارکینگ هوشمند یک استراتژی  برای پارکینگ می باشد ادغامی از تکنولوژی و نوآوری انسانی در تلاش برای به کار گیری هرچه کمتر از منابع است –از جمله  سوخت ، وقت و مکان – برای رسیدن به پارکینگ با سرعت بیشتر ، آسان تر و متراکم تر برای بیشتر مواقع بیکار بودن وسایل نقلیه.

پارکینگ و حمل و نقل هر دو در رفت و آمد مردم و کالاها ضروری است. پارکینگ هوشمند و حمل و نقل هوشمند بینایی و فن آوری های همپوشانی به طورمستمر و  پیوسته در یک جریان یکپارچه هستند.

  Smart Parking یا پارکینگ هوشمند یک راه حل برای پارکینگ است قادر است شامل سنسورهای پارکینگ هوشمند ، دوربین ها یا حسگرهای شمارش در زمین هم باشد. این دستگاه ها معمولاً در نقاط در نظر گرفته شده است یا در کنار آنها قرار می گیرند تا آزاد یا اشغال بودن جای پارک را شناسایی نماید . این مورد از طریق جمع آوری اطلاعات در زمان واقعی به وقوع می پیوندد.

سپس داده ها به یک برنامه کاربردی موبایل پارکینگ یا وب سایت منتقل می شوند ، که دسترسی را به کاربران خود خبرمی دهد. برخی از شرکت ها همچنین اطلاعات درون برنامه ای دیگری مانند قیمت پارکینگ و مکان را نیز ارائه می دهند. این امکان را برای شما ایجاد می کند تا در هر گزینه پارکینگ که در دسترس شما است جستجو نمایید.

image 57

پارکینگ هوشمند و حسگرهای پارکینگ هوشمند آن را قادریم بخشی از شهرهای هوشمند در نظر گرفت. این شهرهای هوشمند شهرهایی هستند که توسط زیرساخت IT هدایت می شوند و با به کارگیری  این زیرساخت ها ، شهرها قادر هستند کیفیت زندگی را افزایش داده و توسعه اقتصادی ساکنان آن را بهبود بخشند.

تبدیل شدن به یک شهر هوشمند می تواند روش خوبی برای جمع آوری داده های تاریخی به روشی نسبتاً آسان باشد. با جمع آوری این داده ها ، شهرها می توانند طریقه بهینه سازی فرآیندها مانند پارکینگ را آنالیز کنند.

در نتیجه استفاده از پارکینگ هوشمند ، افرادی که به دنبال یافتن یک مکان پارک هستند ، آن را به کارآمدترین شکل ممکن جستجو میکنند و شرکت ها یا شهرداری ها قادر هستند مناطق پارک خود را بهینه کنند. همچنین موجب این می گردند شهرها بیشتر قابل سکونت باشند  و امنیت  بیشتری داشته باشند.

مزایای استفده و به کارگیری پارکینگ هوشمند برای رانندگان

بهینه کردن تجربه رانندگی : به کارگیری سیستم پارکینگ هوشمند موجب صرفه جویی در زمان بیشتری برای رانندگان می شود چون آنها می دانند کجا یک جای پارکینگ خالی می یابند. مدت زمانی که شما در جستجوی یک مکان پارک می گذرانید به حداقل می رسد. با استبه کارگیری تکنولوژی پارکینگ هوشمند ( SMART PARKING ) در حسگرهای پارکینگ هوشمند ، بدون نیاز به گشت و گذار و جستجو کردن پارکینگ در خیابان ها ، قادر می باشید مکان پارک مورد نظر خود را پیدا کنید.

آلودگی نسبتا کمتر: پارکینگ هوشمند به یک محیط تمیزتر  و با آلودگی کمتر کمک می کند. کاهش زمان لازم برای یافتن مکان پارک باعث کاهش مصرف سوخت  در زمان جستجوی پارکینگ میگردد. این امر موجب می گردد روند پیدا کردن محل پارک به آلودگی کمتری کمک کند ، که برای همه مفید و سودمند است.

از فضای شهرداری با کارآیی بالاتری استفاده خواهد شد: از آنجا که حسگرهای پارکینگ هوشمند داده های زنده را انتقال می دهند ، رانندگان یک مرور کلی در زمان واقعی از محل اشغال و پرشدن جای پارک دارند. این بدان معنی است که فضاهای آزاد قادر هستند سریعتر پر شوند ، که این باعث کاهش زمان خالی شدن جای پارک می شود.

ایمنی بیشتر: استفاده از سنسورهای پارکینگ هوشمند می تواند ایمنی را در داخل شهرها بهینه کند. به عنوان مثال ، در نتیجه قرار دادن سنسورهای زمینی در محل های پارک ، افراد به اندازه زمانی که به دنبال مکان های پارک هستند دچار استرس نمی شوند. از آنجا که این افراد می دانند به کجا می روند ، قادر هستند به سادگی به محل پارک خود بروند و مجبور به استرس در این مورد نخواهند شد.

آنالیز پارکینگ در زمان واقعی برای شهرها: فضای پارکینگ با استفاده از حسگرهای پارکینگ هوشمند در محل های پارک هوشمند می شود. این بدان معنی است که شما به عنوان یک شهر می توانید داده های تاریخی ذخیره شده را ببینید و قادر هستید  براساس داده های سنسور پارک تصمیم گیری و پیش بینی داده ها را انجام دهید.

به طور کلی ، راه حل های پارکینگ هوشمند ، مانند سنسورها ، به شهرداری ها و شرکت ها این فرصت را می دهند تا پارکینگ را به روشی روان و کارآمد مبدل شود.اضافه بر آن ، این موجب صرفه جویی در زمان ، هزینه و صرفه جویی در افراد می شود که ممکن است در هنگام پیدا کردن محل پارک برای فرد ایجاد شود.

image 58

علاقه مند به سنسورهای پارکینگ هوشمند و پارکینگ هوشمند برای شهر شما هستند؟

از یک نقشه پارکینگ در زمان واقعی قادر هستیم به به گونه های متفاوتی استفاده کرد ، برای نمونه:

  • کمک کردن به رانندگان در پیداکردن پارکینگ به آسانی  و از طریق یک برنامه مشخص
  • انتقال اطلاعات برای مسئولان پارکینگ برای شناسایی تخلفات رانندگان
  • در صورت شلوغی یش از اندازه  پارکینگ ، افراد را به استفاده از گزینه های جایگزین حمل و نقل راهنمایی می کند.

فناوری پشت پارکینگ هوشمند چیست؟

ممکن است در گاراژهای پارکینگ مجهز به چراغ های کوچک را در بالای هر جای پارک مشاهده کرده باشید. این توسط سنسورهای بالای هر نقطه فعال می شود که شناسایی می کند که اتومبیل فضا را اشغال کرده است. این به رانندگانی که به دنبال پارکینگ هستند کمک می کند تا سریعتر یک مکان باز پیدا کنند و ازدحام داخل سازه های پارک را کاهش دهند.

وقتی فناوری داده شده فضاهای موجود را تعیین کرد ، داده ها به صورت بی سیم به یک درگاه هدایت می شوند و به یک سکوی پارکینگ هوشمند مبتنی بر ابر منتقل می شوند. این داده ها ، با سایر داده های در موجود پارکینگ جمع می شود ، سپس یک نقشه در زمان واقعی به وجود می آورند.

چه کسانی از پارکینگ هوشمند استفاده می برند؟

پارکینگ هوشمند  راحت تر و کارآمدتر به بسیاری از بازیگران اصلی در سیستم شهر هوشمند کمک می کند :

1) رانندگان

امکان دیدن گزینه های پارک در زمان واقعی ، استرس و غیرقابل پیش بینی بودن پیداکردن فضایی برای پارک را به حداقل می رساند. همچنین با ترس از اینکه پارکینگ قابل دسترسی یا مقرون به صرفه ای در دسترس نیست ، سدی را که ممکن است راننده را از رفتن به منطقه شهری باز دارد ، از بین می برد.

2) شهرها

انتقال راحت قادر است کیفیت زندگی شهروندان را تااندازه زیادی بهبود بخشد. اول ، دسترسی به فرصت ها را در جوامع بالا میبرد و اقتصاد را تقویت می کند. اگر افراد در شهر شما دائماً در کار خود و یافتن مکانی برای پارک مشکلی نداشته باشند ، ممکن است کار در یک شغل و کمک به اقتصاد محلی مشکل باشد. دوم ، کاهش ترافیک و ازدحام پارکینگ تجربه بهتر و ایمن تری را برای عابران پیاده و دوچرخه سوار فراهم می کند تا در شهر شما نیز گشت بزنند.

کاهش زمان سفر با وسایل نقلیه همچنین باعث کاهش تولید گازهای گلخانه ای می گردد و شهری تمیزتر برای همه ساکنان به وجود می آورد.

3) مشاغل

پارکینگ هوشمند می تواند با ایجاد سهولت در پیداکردن پارکینگ در منطقه و ورود سریعتر به مشاغل ، به رانندگی افراد در مشاغل محلی کمک کند.

پارکینگ هوشمند

ویژگی های عملکردی بستر نرم افزاری پارکینگ هوشمند

این بدان معنی است که در صورت نیاز کاربر ، می توان از سیستم برای یافتن اطلاعات مرتبط برای پارکینگ هوشمند استفاده کرد:

نظارت بر وضعیت عملیاتی فناوری – اطلاعات اساسی در مورد وضعیت فعلی عملیات

فن آوری ها این عملکرد امکان نظارت معمول بر سیستم های از راه دور در زمان واقعی را به وجود می آورد.

یکپارچه – به عنوان مثال از یک محل کار واحد ، از طریق یک سیستم واحد برای ارسال هشدار به

اپراتورها یا توزیع کنندگان ترافیک استفاده گردد.

فناوری ها و داده های عملیاتی – ارائه داده ها در مورد وضعیت فعلی دستگاه / سیستم در زمان واقعی.

این داده های عملیاتی بلافاصله  به وسیله سایر سیستم های کنترل قابل استفاده هستند. این  نوع سیستم عامل ها برای فعال سازی طراحی شده است.

تعریف و پیاده سازی بعدی عملکرد سیستم با توجه به نیاز کاربر نهایی.

عملکرد تحلیلی سیستم – اپراتورهای فناوری می توانند کارایی سیستم را آنالیز کنند ، تغییرات رفتار ترافیکی و سایر روندها ، در طولانی مدت. این داده ها همچنین می توانند توسط مردم حرفه ای و موسسات شرکت کننده در برنامه ریزی توسعه زیرساخت ها و بهینه سازی کنترل ترافیک.

اطلاعات فعلی برای عموم – تهیه داده ها برای اپراتورهای خدمات کاربر مانند ترافیک و اطلاعات ناوبری این برنامه امکان تنظیم و پیکربندی رابط باز را به وجود می آورد. اجازه می دهد تا داده ها را به اشخاص ثالث ، به منظور توسعه برنامه های نهایی ، ارائه دهیم.

پارکینگ هوشمند:

ساختار فولادی از 8 متر تا 7.2 متر ارتفاع با مساحت تقریبی 33 متر مربع و از پالت های حامل تشکیل شده است

مکانیزم محرک موتور با قدرت 5.5 تا 15 کیلووات با استفاده از انتقال زنجیره ای

چرخش سیستم دو طرفه بهینه سازی فرآیند جمع آوری خودرو را تضمین می کند

سیستم قادر به کار در محدوده دمایی وسیع

سیستم صداهایی با حجم کم 60 ~ 75 دسی بل منتشر می کند که به لطف آن برای افراد کاملاً بی خطر است

پارکینگ مجهز به یک سیستم امنیتی گسترده است که به پارک آسان و کارآمد کمک می کند و از سقوط یا آسیب دیدن آنها جلوگیری می کند ، به عنوان مثال سنسورهای نوری ، چراغ های هشدار دهنده ، توقف اضطراری و غیره

ابعاد پالت در سیستم هوشمند بهینه است و امکان پارک طیف گسترده ای از اتومبیل ها را فراهم می کند

استفاده از این سیستم به قدری آسان است که نیازی به اپراتور ندارد.

نتیجه گیری

مفهوم پارکینگ هوشمند مبتنی بر نظارت مستمر بر فضای پارکینگ است تصرف، هدف آن حمایت کردن از سیاست پارکینگ شهر با استفاده از فناوری و معرفی پیچیده وسیستم پارکینگ یکپارچه ، به طور ایده آل تمام دستگاه ها را در مناطق عملکردی به یک کل واحد ادغام می کند تا تأثیر بگذارد.

ترافیک بر اساس شرایط محیطی ، برای نظارت بر توسعه شرایط ترافیکی پس ازمعرفی اندازه گیری و ایجاد انگیزه در رانندگان برای تسهیل تغییر.

با این وجود ، قبل از رسیدن به این هدف ، باید چندین مرحله طی شود. قبل از شروع روند نظارتی

طرح و انتخاب فن آوری تشخیص ، ما باید شرایط ترافیک را در یک مکان مشخص بدانیم. ما باید

بنابراین داده های ورودی لازم برای شناسایی بار ترافیکی فعلی و بلند مدت در دسترس است

امکان آماده سازی مبنای تصمیم گیری برای سیاست گذاران ذی صلاح را فراهم می کند. باید بیان شود که ازسازگاری (سیستم های مانع ، پارکینگ ها ، مناطق پارکینگ خیابان).


برای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید


5/5 - (1 امتیاز)